تهدید ظریف برای خروج ایران از NPT منطبق بر حقوق بین‌الملل است

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تهدید وزیر امور خارجه را در خصوص احتمال خروج ایران از پیمان NPT منطق بر موازین و حقوق بین‌الملل دانست.

قوه قضائیه به موضوع زد و بندهای خودروسازان ورود کند

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: تنها عده‌ای خاص می‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند و خودروسازان علت این امر را هک شدن سیستم فروش به وسیله ربات و توسط سوداگران می‌دانند.

تاخیر 2 ساله دولت در ارسال لایحه جامع انتخابات

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: اگر دولت در زمینه ارسال لایحه جامع انتخابات، مجلس را معطل نمی‌کرد شاهد این اعتراضات نبوده و از سال اول اصلاحات قوانین را بررسی می‌کردیم.

پیشنهاد افزایش یارانه خانوار‌ها در لایحه بودجه سال ۹۹

یک نماینده مجلس با اشاره به پیشنهادات متنوع نمایندگان درباره طرح کمک معیشتی در لایحه بودجه 99 گفت: اگر توان شناسایی افراد مشمول طرح وجود ندارد در لایحه بودجه 99 می‌توان ۴۵ هزار تومان را افزایش داد

ابهامات موجود در قانون انتخابات باید رفع شود

نماینده بابل در مجلس گفت: اگر نماینده‌ای تخلفات مالی و اقتصادی دارد که منجر به رد صلاحیتش می‌شود چرا قبل از ثبت نام در انتخابات اعلام نمی‌کنند و جلوی او را نمی‌گیرند.

حداقل حقوق شاغلان و بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت مکلف شد در سال ۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر شاغل و بازنشستگان را به گونه ای افزایش دهد که مجموع حقوق کمتر از ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان نباشد.

اعتراض فرهنگیان به نظام رتبه بندی را بررسی کنید

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، خواستار بررسی اعتراض گسترده فرهنگیان به نظام رتبه بندی شد.

تصویب۳۰۰ میلیارد تومان برای کمک به سیل سیستان و بلوچستان

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ٩٩، گفت: طبق مصوبه این کمیسیون ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ برای جبران خسارات ناشی از سیل سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد.

تکلیف تلفیقی‌ها برای تخصیص اعتبار جهت تکمیل پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها

اعضای شورای برنامه‌ریزی استان‌ها و شهرستان‌ها مکلف شدند 5درصد از اعتبارات خود را برای تجهیز و تکمیل رده‌های مختلف انتظامی با اولویت پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها تخصیص دهند.

حمایت کمیسیون امنیت ملی از بازی نکردن تیم های فوتبال در کشور ثالث

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی از اقدام وزارت ورزش برای بازی نکردن در کشور ثالث حمایت می‌کند چون نباید عزت مردم ما مخدوش شود.

هزینه‌ درمانی نیروهای داوطلب در اطفای حریق جنگل‌ها پرداخت می‌شود

نمایندگان مجلس در جریان رفع ایراد شورای نگهبان از لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها را موظف کردند هزینه‌ درمانی نیروهای مردمی داوطلب برای پیشگیری و اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع را پرداخت کنند.

شرایط عدم کاهش درآمدهای مالیاتی دولت در مناطق ویژه اقتصادی تعیین شد

نمایندگان مردم در مجلس شرایط عدم کاهش درآمدهای مالیاتی دولت در مناطق ویژه اقتصادی را تعیین کردند.

تعیین نحوه واگذاری سهام مازاد بر ۳۳ درصد بانک رفاه کارگران

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای نحوه واگذاری سهام مازاد بر ۳۳ درصد بانک رفاه کارگران را برای تامین نظر شورای نگهبان تعیین کردند.

طرح الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل چهل و نهم قانون اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان موادی از طرح الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل چهل و نهم قانون اساسی را اصلاح کردند.

سهم ورزش های همگانی در ابعاد مختلف از مالیات مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتباری را از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش های همگانی در ابعاد مختلف در نظر گرفتند.

نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت مشمول مالیات می شود

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت به استثنای ماشین‌های راه‌سازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها مشمول مالیات نقل و انتقال می‌شود.

ادامه بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور

جلسه علنی امروز مجلس دقایقی قبل به ریاست دکتر لاریجانی آغاز شد.

سوال از وزیر اقتصاد درباره اضافه دریافتی بهره‌های بانکی

نماینده شاهین‌شهر در مجلس، سؤال خود از وزیر اقتصاد را با موضوع اجحاف بانک‌ها در قبال اضافه دریافتی بهره‌های بانکی از بدهکاران وام‌های ضروری به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کرد.

بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از اقدام اخیر 4 باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا قرائت شد

در پی محرومیت ۴ باشگاه ایرانی از حق میزبانی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان مجلس طی بیانیه ای حمایت خود را از تصمیم این ۴ باشگاه مبنی بر عدم حضور در این رقابت ها اعلام کردند.

سومین سوال از ظریف هم نمایندگان را قانع کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال نماینده خمینی شهر درباره تناقض گویی و ترک صحن علنی از طرف وزیر، قانع شدند.