ضرورت تشکیل کمیته‌‎ای برای نظارت بر بازار لوازم التحریر

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه لوازم تحریر باید با نرخ مصوب در بازار عرضه شود تا خانواده‎ها برای تهیه آن دچار مشکل نشوند، گفت: علاوه بر نهادهای نظارتی مانند سازمان حمایت، وزارت آموزش‌وپرورش کمیته‌‎ای برای نظارت بر بازار لوازم التحریر و دفتر مشق تشکیل دهد.

بیشترین تخلفات در هدفمندی یارانه‌ها از طرف سازمان برنامه و بودجه است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها از اتمام این تفحص در مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان بررسی گزارش تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها تحت تأثیر سیاست‌های دولت قرار نگیرد.

رسیدگی به گزارش تفحص های مجلس در قوه قضاییه چابک می شود

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می گوید با اصلاح آیین نامه داخلی مجلس رسیدگی به گزارش های نظارتی قوه مقننه در دستگاه قضا چابک می شود.

رسیدگی به اموال مسئولین در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: اقدامات آقای رئیسی در برخورد با مفاسد موجب استحکام نظام و افزایش اعتماد عمومی به مسئولان می‌شود و تقویت پایه‌های نظام قضایی از دیگر ثمرات آن است.

طرح لزوم بازگشت خانواده مسئولان به کشور تحویل هیات رئیسه شد

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.

دستگاههای نظارتی با مافیای دارو برخورد کنند

نماینده چابهار در مجلس با اشاره به فرار مالیاتی مافیای واردکنندگان دارو، گفت: چرا واردکنندگان دارو مالیات بر ارزش افزوده نمی دهند و این مالیات را باید تولید کننده داخلی بپردازد؟

نامه نمایندگان درباره اجرا نکردن قانون مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا

جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به هیئت‌رئیسه پارلمان خواستار پیگیری دلیل اجرا نکردن قانون اقدام متقابل در برابر رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران از سوی دولت شدند.

موافقتنامه ایران و کمیسیون اجتماعی، اقتصادی آسیا و اقیانوسیه اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب لایحه موافقت‌نامه تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت بلایا رای دادند.

آغاز جلسه علنی مجلس

نمایندگان مجلس بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو را در دستور جلسه امروز خود دارند.

گزارش های ارسالی مجلس به قوه قضائیه خارج از نوبت بررسی میشود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابهامات موجود در نحوه رسیدگی به گزارش های مجلس در قوه قضائیه را رفع کردند.

آغاز جلسه علنی مجلس

صحن علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر علی لاریجانی آغاز شد.

درخواست تفحص از شهرداری ها بابت پرداخت حقوق های نجومی

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون شوراها تفحص از شهرداری‌ها به دلیل دریافت حقوق نجومی برخی از شهرداران را کلید بزنند.

کشف محموله 177 میلیارد ریالی قاچاق در هندیجان

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از کشف محموله قاچاق تلفن همراه به ارزش ۱۷۷ میلیارد ریال در هندیجان خبر داد.

تشکیل وزارت گردشگری به صلاح نیست

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه مخالف تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هستم، گفت: سرمایه کشور به جای تشکیل وزارتخانه جدید صرف رونق اقتصادی شود.

پیمان های پولی چندجانبه، نیازمند اجازه مجلس

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه‌مان به پیمان‌های پولی و مالی چند جانبه مثبت است ولی به این شرط که دولت باید اجازه عقد پیمان‌ها را از مجلس بگیرد زیرا پیمان‌های چند جانبه ظرفیت بزرگی برای مبادلات اقتصادی ایران هستند.

ائتلاف آمریکایی ها در منطقه، توخالی است

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: ائتلاف‌سازی دشمنان در منطقه بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جایی نمی‌برد.

عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه «در کشور عدالت آموزشی نداریم» گفت: شانس بدست آوردن رتبه‌های بهتر در کنکور در میان دانش آموزان در شهرهای بزرگ به دلیل مافیای کنکور بیشتر است که باید این چرخه باطل را قطع کرد.

دولت ها وظیفه حمایت از رسانه ها را دارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه نقد منصفانه رسانه‌ها می‌تواند موجب بهبود عملکرد دولت شود گفت: اگر در زمینه اعطای یارانه دولتی به رسانه‌ها قانون رعایت نشود، به جایگاه دولت ضربه می زند.

لزوم رسیدگی به مشکلات فرهنگیان حمایتی

نماینده مردم بافق در مجلس گفت: معلمان حمایتی مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند.

نگاه به بیگانگان برای حل مشکلات پسندیده نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید مراقب فضای مجازی بود چراکه جدایی انداختن بین مردم و مسئولان از استراتژی‌های دشمن در فضای مجازی است اما مردم همیشه پشتیبان نظام هستند.