در جنگ نابرابر اقتصادی در حوزه امنیت غذایی هستیم

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور زیر فشار جنگ نابرابر اقتصادی در حوزه امنیت غذایی قرار دارد.

نامه حاجی بابایی به رئیس‌جمهور درباره راه‌اندازی سامانه حقوق مدیران

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار تسریع در راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران شد.

برای حل مساله آب نیازی به طرح های صهیونیستی نداریم

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی نسخه آبی نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک حرکت تبلیغاتی- سیاسی دانست و گفت: برای حل مساله آب نیازی به دلسوزی نتانیاهو و طرح های صهیونیستی نداریم.

روند افزایشی قیمت سکه و ارز نگران کننده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، توضیحاتی پیرامون نقش دولت و مجلس در مهار قیمت ارز و سکه ارائه کرد.

نظرات نمایندگان در خصوص نحوه اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

نمایندگان مجلس با انتقاد از نحوه اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و تاکید بر لزوم اجرای دقیق آن عنوان کردند که اکنون ستاد جنگ اقتصادی علیه ایران در وزارت خزانه‌داری این کشور قرار دارد لذا باید از حرف زدن‌ها عبور کرده و به صورت عملی اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از دستور کار مجلس خارج شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رییس مجلس خواست لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از دستور کار مجلس خارج کند.

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه علنی امروز چهارشنبه به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

طرح سوال از وزیرارتباطات در مجلس کلید خورد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از کلید خوردن طرح سوال از وزیر ارتباطات در مجلس خبر داد.

رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس

نمایندگان مجلس با انجام اصلاحاتی در طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی،‌ نظر شورای نگهبان را تامین کردند.

بررسی موضوع ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان در هیات رئیسه

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از هجمه پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان با هدف تغییر رأی آنها نسبت به لوایح و طرح ها، از رئیس مجلس خواست نسبت به پایان دادن به این موضوع، راهکاری بیندیشند.

ارجاع لایحه الحاق ایران به پیمان مودت در جنوب شرقی آسیا به مجمع تشخیص

با توجه به اصرار مجلس بر نظر قبلی‌اش در لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا و به دلیل ایراد شورای نگهبان بر مصوبه مجلس، این لایحه برای اعلام نظر به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شد.

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه علنی مجلس با ریاست علی لاریجانی آغاز بکار کرد

طرح اصلاح سهمیه ایثارگران در دانشگاه

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه سهمیه حق ایثارگران است، افزود: مسئولان باید این سهمیه‌ها را در مسیر درست خود قرار دهند تا هیچ کس احساس نکند در حقش احجاف شده است.

لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی در کشور

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح دارد و باید نظارت بر این انتخابات به نهادی فراقوه‌ای واگذار شود.

تصدی گری دولتی، معضل اصلی اقتصاد کشور

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: دولت دست از سر شرکت‌های خصوصی برنمی‌دارد و آنها را مدیریت می‌کند.

تشکیل کارگروه ویژه بررسی وضعیت مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش از تشکیل کارگروه ویژه‌ای در این کمیسیون برای بررسی وضعیت مراکز آموزش عالی غیر‌انتفاعی خبر داد.

هفته آینده؛ بررسی طرح حمایت از کالای ایرانی

رئیس کمیسیون ویژه «حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی» گفت: طرح «استفاده حداکثر از توان تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی» به اتمام رسید و هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی باقی ماند

در نشست عصر امروز کمیسیون بر اساس حداکثر آرای اعضا، پورابراهیمی بر ریاست کمیسیون ابقاء شده و شاهرودی و شریف‌پور نیز به عنوان نایب رئیس این کمیسیون انتخاب شدند.

رئیس کمیسیون عمران تغییر نکرد

عضو کمیسیون عمران مجلس از برگزاری انتخابات هیات رئیسه این کمیسیون خبر داد و گفت: محمدرضا رضایی‌ برای سومین سال پیاپی به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد.

کولیوند به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی باقی ماند

اعضای هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.