«اموال نامشروع مسئولان» پس از عودت به بیت‌المال صرف اشتغالزایی خواهد شد

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: فضای مجلس برای طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» مثبت است و احتمالا طرح با اکثریت آرا به تصویب می‌رسد.

با حذف آزمون در آموزش و پرورش به حذف کنکور نزدیک می‌شویم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با حذف آزمون‌ها در آموزش و پرورش که از سال جاری کلید خورده است و با ادامه آن در دوره متوسطه به حذف کنکور سراسری خواهیم رسید.

دولت و بخش خصوصی به تعهداتشان درباره محیط زیست عمل کنند

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، با مدیران و فعالان این عرصه به گفت‌وگو پرداخت.

نامه ۱۸ نماینده به رییس‌جمهور برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس به منطقه آزاد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس از نامه ۱۸ نماینده استان خراسان به رییس‌جمهور برای تسریع در ارائه لایحه تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد خبر داد.

دولت در روابط با انگلیس و فرانسه تجدید نظر کند

عضو هیئت رئیسه مجلس خواستار تجدیدنظر در مناسبات اقتصادی با کشورهای انگلیس و فرانسه شد.

فرضیه وضعیت نامساعد جوی و توربولانس هواپیما رد شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از رد فرضیه تاثیر وضعیت نامساعد جوی و توربولانس هواپیما در سقوط آن خبر داد و گفت: فرضیه پرواز هواپیما در سطح پایین‌تر از استاندارد جایگزین فرضیه قبلی شد.

حل مشکلات موسسات مالی با کمک سه قوه امکان پذیر است

نماینده نیشابور گفت: بعید به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور به تنهایی بتواند در خصوص موسسات مالی کاری انجام دهد.

کار تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها بسیار پیچیده شده است

نماینده مردم رشت گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها، اطلاعات لازم را به کمیته تحقیق و تفحص نمی‌دهد به همین دلیل بررسی‌ها پیچیده شده است.

اعزام کمیته‌ای از مجلس به چین برای بررسی وضعیت نفت‌کش ایرانی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هماهنگی‌های لازم با دولت چین صورت گرفته است تا کمیته‌ای با مسئولان این کمیسیون به همراه غواصانی ازکشورمان، برای بررسی وضعیت «نفت‌کش ایرانی» به چین سفر کند.

بی‌ثباتی ارز فعالان اقتصادی را با سرگردانی مواجه می‌کند

رییس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، افزایش قیمت دلار به حدود ۵۰۰۰ تومان را پیام بدی برای جامعه دانست و گفت که تمهیدات دولت تا حدودی قیمت دلار را کاهش می‌دهد اما نمی‌توان انتظار داشت که تا عید این قیمت به ۴۰۰۰ تومان برسد.

مسئولان ابهامات و انتقادات مردم را پاسخ دهند

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر رعایت انصاف در بیان انتقادات، گفت که مسئولان نیز در هر رده و مسئولیتی باید خود را در معرض پرسشگری مردم قرار داده و به ابهامات و انتقادات آنها پاسخ دهند.

حذف دهک های پردرآمد طی ۳ ماه امکانپذیر نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نمی توان برای حذف دهک های بالای پردرآمدی حساب و تراکنش مالی ۸۰ میلیون نفر را بررسی کرد؟

تأمین اعتبار توليد و ارتقاي كيفيت واكسن آنفولانزاي طيور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند الحاقی به تبصره ۱۳ لایحه بودجه ۹۷ ، ۲۰۰ میلیارد تومان برای تولید و ارتقای واکسن آنفلوانزای طیور در اختیار موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی رازی قرار دادند.

تقویت صندوق بیمه کشاورزی

نمایندگان مجلس ۲۵۰ میلیارد تومان برای وزارت بهداشت و هزار میلیارد تومان برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص دادند.

انتقاد از بلاتکلیفی سه ماهه تعرفه های پزشکی

نماینده مردم سمیرم در مجلس با انتقاد از بلاتکلیفی تعرفه های پزشکی بعد از گذشت 3 ماه از سال، گفت: باید تعرفه های حوزه سلامت افزایش منطقی داشته باشد تا بیمه ها نیز از آن رضایت داشته باشند.

مخالفت سازمان بازرسی با مصوبه کمیسیون تلفیق درباره تکلیف اراضی واگذارشده به افراد

در جریان رسیدگی مجلس به بند الحاقی ۲ به تبصره ۱۱، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه از نامه رسمی رئیس سازمان بازرسی کل کشور و اعلام مخالفت جدی سراج رئیس این سازمان با این مصوبه کمیسیون تلفیق خبر داد.

تامین هزینه‌های تعمیر و نگهداری خانه‌های سازمانی نیروهای مسلح

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که کسر کمک هزینه مسکن نیروهای مسلح پس از در اختیار گرفتن خانه‌های سازمانی را صرف تعمیر و نگهداری خانه‌های سازمانی کنند.

هیچ نسبتی بین آشوبگران تهران با «گناباد» نیست

هیچ نسبتی بین افراد آشوب‌گر دو روز قبل تهران از لحاظ جغرافیایی و کیش و آئین با مردم خوب و انقلابی گناباد وجود ندارد.

سازمان برنامه و بودجه آمایش سرزمینی را جدی نمی‌گیرد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سازمان برنامه و بودجه آمایش سرزمینی را جدی نگرفته و به‌عنوان یک موضوع دسته چندم به آن می‌پردازد.

حاجی‌دلیگانی آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را تشریح کرد

نماینده شاهین‌شهر و میمه آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را در مجلس تشریح کرد.