ادای احترام منتخبان مجلس یازدهم به شهدا

منتخبان مجلس یازدهم نسبت به آرمان‌های شهدا ادای احترام کردند.

شعب 15 گانه مجلس یازدهم تشکیل شد

282 نفر از منتخبان مجلس یازدهم پس از انجام مراسم تحلیف در اولین جلسه علنی خود، به حکم قرعه به طور مساوی به 15 شعبه تقسیم شدند.

منتخبان مجلس یازدهم سوگند یاد کردند

منتخبان مجلس یازدهم در اولین جلسه رسمی مجلس سوگند یاد کردند.

زیارت حرم بنیان‌گذار انقلاب به دستور ستاد مقابله با کرونا انجام نمی‌شود

رئیس سنی مجلس یازدهم گفت که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا منتخبان مجلس یازدهم امسال برخلاف رویه همیشگی به زیارت مرقد بنیان‌گذار انقلاب نمی‌روند.

مجمع هم اندیشان جهادی مجلس یازدهم آغاز به کار کرد

مجمع هم اندیشان جهادی مجلس شورای اسلامی به ریاست سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم آغاز به کار کرد.

رأی‌گیری برای انتخاب رئیس در فراکسیون اکثریت مجلس

عضو هیئت اجرایی فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب توضیحاتی درباره زمان برگزاری جلسه این فراکسیون برای تعیین رئیس و اعضای هیئت رئیسه از سوی این فراکسیون ارائه کرد.

آغاز رسمی اولین جلسه مجلس یازدهم

اولین جلسه رسمی مجلس یازدهم با استقرار هیات رئیسه سنی آغاز شد.

مجلس یازدهم افتتاح شد

مجلس یازدهم شورای اسلامی دقایقی قبل افتتاح شد.

حضور روسای قوه مجریه و قضائیه در افتتاحیه مجلس یازدهم

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات برگزاری جلسه افتتاحیه پارلمان و میهمانان دعوت‌شده به جلسه را تشریح کرد.

تقویت بُعد نظارت بر اجرای قانون، اولویت مجلس یازدهم

رضایی‌کوچی گفت: مجلس یازدهم نباید وظیفه‌اش به قانون‌گذاری خلاصه شود بلکه باید به نظارت بر اجرای قانون اهتمام بیشتری ورزد.

مذاکراتی جدید با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات الکترونیک

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور از انجام اخذ رأی به صورت الکترونیکی خبر داد.

تشکر جمعی از فضلای قم از لاریجانی

جمعی از فضلای قم طی نامه‌ای به علی لاریجانی، از حضور دوازده‌ساله وی در جایگاه ریاست مجلس شورای اسلامی و نمایندگی قم،‌ قدردانی کردند و سه دوره ریاست بر قوه مقننه را الگوی تدین و تعقل، تدبیر و اعتدال، حکمت و بصیرت، سعه صدر و تعامل توصیف کردند.

انتقاد از دخالت دولت در انتصابات شرکت شستا

نماینده محلات در مجلس گفت: دولت در سازمان تامین اجتماعی و شرکت شستا دخالت های بیجا می‌کند و حتی مدیران و روسای این مجموعه با فشار دولت منصوب می شوند.

قیمت سازی سوداگران در فضای مجازی

ابوترابی با بیان اینکه وزارت ارتباطات فضای مجازی را رها کرده گفت: فضای مجازی باعث شده سوداگران تعیین کننده نرخ خودرو، ارز، سکه و مسکن باشند.

ظریف نقش لاریجانی را در سیاست خارجی بی نظیر دانست

وزیر امور خارجه ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان دوره یازدهم مجلس و تشکر از نمایندگان مجلس دهم، نقش علی لاریجانی در همه عرصه‌ها بویژه سیاست خارجی را «ارزشمند و بی‌نظیر» توصیف کرد.

نقشه راه رهبری معظم، سرلوحه راه مسلمانان قرار گیرد

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری مباحث ارزشمندی را در موضوع فلسطین و قدس بیان فرمودند، تاکید کرد: نقشه راهی که رهبری ترسیم کردند باید نقشه راه همه مسلمانان باشد.

چالش موجود مدارس، وجود مراجع سیاستگذار متنوع

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از چالش‌‌های اساسی کنونی در حوزه تنوع مدارس وجود مراجع سیاستگذاری و تصمیم‌‌گیری متنوعی است که بدون تعریف درست و مشخص در سطوح مختلف مسئله و گاه در تقابل با هم عمل می‌‌کنند.

حمایت از فلسطین باید همه جانبه باشد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: آمریکا و صهیونیست به دنبال عادی سازی مساله فلسطین و غفلت مردم از این موضوع هستند، در مقابل ما باید این موضوع را همیشه در اولویت قرار دهیم و از مساله فلسطین غفلت نکنیم.

حرکت هیجانی مردم به سمت بازار بورس مدیریت شود

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حرکت هیجانی مردم برای خرید سهام در بورس عاقبت خوبی نخواهد داشت، تاکید کرد: این اقدام می‌تواند در آینده مشکل‌زا باشد لذا انتظار می‌رود مسئولان اجرایی بازار بورس را به حال خود رها نکنند.

مسئولان برای کوتاه کردن دست دلال ها از بازار، ورود کنند

نماینده مردم سمیرم در مجلس بر ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تاکید کرد و گفت: برای کنترل قیمت ها باید جلوی دلالان گرفته شود.