تفکیک وزارتخانه‌ها هزینه ها را افزایش می دهد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه نمایندگان مخالف تفکیک وزارتخانه‌ها هستند،گفت: تفکیک وزارتخانه در شرایط فعلی هیچ ضروررتی ندارد.

هفته آینده؛ بررسی استیضاح حجتی در کمیسیون کشاورزی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: استیضاح وزیر کشاورزی به دلیل سفر هفته پیش او با رئیس جمهور به استان سمنان، به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد.

پرونده الکترونیکی راهکاری برای ارائه خدمات پایه‌ای یکسان دربیمه‌ها

رییس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس با بیان اینکه پرونده الکترونیکی راهکاری برای ارائه خدمات پایه‌ای یکسان در بیمه‌ها است،گفت:خدمات بیمه‌ای درکشور نیازمند نگاه عدالت محور است تا بتوان به تمام بیماران در حد ایده ال خدمات رسانی کرد.

سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره بازار خودرو

نماینده همدان در مجلس از طرح سوال برخی از نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره دلالی در بازار خودرو خبر داد.

هزینه‌کرد درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها شفاف نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت محل هزینه کرد درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها را شفاف کند.

ورود کمیسیون اصل نود مجلس به افزایش قیمت خودرو

سخنگوی کمیسیون اصل "۹۰" مجلس شورای اسلامی از جلسه هفته‌ آینده این کمیسیون با حضور وزیر صنعت و دستگاه‌های نظارتی برای بررسی موضوع افزایش قیمت خودرو خبر داد.

نامه جمعی از نمایندگان به وزیر صمت درباره درآمدهای معدن

رئیس فراکسیون «معدن و صنایع و معادنی» مجلس گفت: باید تمام درآمد‌های بخش معدن کشور در یک حساب ویژه‌ای نزد خزانه داری کل کشور واریز شده و همه منابع آن درآمد صددرصد به وزارت صمت اختصاص یابد تا صرف بخش معدن و زیرساخت‌های معدن و صنایع معدنی شود.

بخش عمده ای از درآمدهای نفتی به خرید کالاهای اساسی اختصاص می یابد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: دولت می‌تواند با فروش شرکت‌های دولتی و دارایی‌های آن در بخش سیاحتی درآمد‌های جدیدی برای خود تعریف کند.

اختصاص دو هزار میلیارد برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی مدیران سازمان برنامه و بودجه با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مدعی شدند که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار درباره اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده اما به نظر می‌رسد که این رقم بسیار کم است.

لازمه مبارزه با فساد، دولت الکترونیک است

نماینده مردم زنجان با بیان اینکه لازمه شفافیت و مبارزه با فساد دولت الکترونیک است، گفت: اگر دستگاه‌های نظارتی بخواهند یک نظارت معقول و منطقی و به دور از حواشی بر مسائل داشته باشند، ضرورت دارد که ما از دولت الکترونیک بهره‌مند باشیم .

توانایی مقابله با قاچاق موادمخدر با ادامه تحریم ها کاهش می یابد

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر شرایط تحریمی ادامه پیدا کند ایران نمی‌تواند همچون گذشته با تروریسم و قاچاق مواد مخدر مقابله کند چون توانایی‌های ما کم می شود.

لایحه رتبه‌بندی معلمان به سال جاری نمی‎‌رسد

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: شاید دولت به دلیل بودجه‌ ناکافی و یا این که اعتبار کافی وجود ندارد و یا به هر دلیل دیگر هنوز طرح نظام رتبه‌بندی معلمان را در صحن دولت تصویب نکرده‌ است.

کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیر استفاده از ارز دیجیتال در مراودات مالی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: راه حل همه مشکلات، وجود نرخ ثابت ارز است و تمام تلاشمان را می کنیم در بودجه ۹۸ ارز تک نرخی در همه کالاها تعیین کنیم و یکسان سازی نرخ ارز راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

لزوم افزایش قیمت خودرو با توجه به شرایط ارزی

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید بپذیریم که قیمت خودروهای مدنظر قرار گرفته شده باید افزایش داشته باشد، گفت: تعیین میزان افزایش قیمت خودروها کار تخصصی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

لابی قوی در مجلس مانع از تحقیق و تفحص از بانک مرکزی است

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی لابی قوی در مجلس دارد و همین امر باعث شده تا تحقیق و تفحص از این نهاد به تاخیر بیافتد.

تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی معاهده پاریس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون برای بررسی «پیوست‌های معاهده پاریس» جهت تصمیم گیری نهایی خبر داد.

بررسی بودجه 98 بعد از تقدیم لایحه در جلسه علنی، آغاز می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی‌ گفت که پروسه زمانی بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ از زمان تقدیم آن به مجلس آغاز می‌شود.

مصوبه بسته حمایتی دولتی به کارگران و کارمندان تبعیض آمیز است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه دولت برای ارائه بسته‌های حمایتی به کارگران و کارمندان، گفت:طبق مصوبه هیئت وزیران بسته حمایتی که برای کارمندان در نظر گرفته شده، مربوط به هر فرد کارمند است؛ این در حالی است که این بسته‌ها در بخش کارگری، تنها به خانوار‌های کارگران پرداخت می‌شود.

صدور مجوز عبور از خط ویژه برای نمایندگان، مغایر قانون اساسی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید بین نمایندگان و مردم شکافی وجود داشته باشد زیرا آنان توقع دارند که وکلای‌شان در خانه ملت دردشان را بفهمند.

هفته آینده؛ بررسی دو استیضاح در کمیسیون آموزش مجلس

عضو کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح استیضاح وزیر علوم و آموزش و پرورش در این کمیسیون در هفته آینده خبر داد.