گزارش های ارسالی مجلس به قوه قضائیه خارج از نوبت بررسی میشود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابهامات موجود در نحوه رسیدگی به گزارش های مجلس در قوه قضائیه را رفع کردند.

آغاز جلسه علنی مجلس

صحن علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر علی لاریجانی آغاز شد.

درخواست تفحص از شهرداری ها بابت پرداخت حقوق های نجومی

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون شوراها تفحص از شهرداری‌ها به دلیل دریافت حقوق نجومی برخی از شهرداران را کلید بزنند.

کشف محموله 177 میلیارد ریالی قاچاق در هندیجان

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از کشف محموله قاچاق تلفن همراه به ارزش ۱۷۷ میلیارد ریال در هندیجان خبر داد.

تشکیل وزارت گردشگری به صلاح نیست

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه مخالف تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هستم، گفت: سرمایه کشور به جای تشکیل وزارتخانه جدید صرف رونق اقتصادی شود.

پیمان های پولی چندجانبه، نیازمند اجازه مجلس

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه‌مان به پیمان‌های پولی و مالی چند جانبه مثبت است ولی به این شرط که دولت باید اجازه عقد پیمان‌ها را از مجلس بگیرد زیرا پیمان‌های چند جانبه ظرفیت بزرگی برای مبادلات اقتصادی ایران هستند.

ائتلاف آمریکایی ها در منطقه، توخالی است

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: ائتلاف‌سازی دشمنان در منطقه بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جایی نمی‌برد.

عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه «در کشور عدالت آموزشی نداریم» گفت: شانس بدست آوردن رتبه‌های بهتر در کنکور در میان دانش آموزان در شهرهای بزرگ به دلیل مافیای کنکور بیشتر است که باید این چرخه باطل را قطع کرد.

دولت ها وظیفه حمایت از رسانه ها را دارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه نقد منصفانه رسانه‌ها می‌تواند موجب بهبود عملکرد دولت شود گفت: اگر در زمینه اعطای یارانه دولتی به رسانه‌ها قانون رعایت نشود، به جایگاه دولت ضربه می زند.

لزوم رسیدگی به مشکلات فرهنگیان حمایتی

نماینده مردم بافق در مجلس گفت: معلمان حمایتی مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند.

نگاه به بیگانگان برای حل مشکلات پسندیده نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید مراقب فضای مجازی بود چراکه جدایی انداختن بین مردم و مسئولان از استراتژی‌های دشمن در فضای مجازی است اما مردم همیشه پشتیبان نظام هستند.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی محکم تر برداشته شود

نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه ایران مصمم به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی است، گفت: ایران این گام را نیز با قاطعیت بر‌می‌دارد.

برخی از سفرهای خارجی نمایندگان ضروری نیست

نماینده خمینی شهر در مجلس گفت: گزارش عملکردی از سفر‌های خارجی نمایندگان نداشته‌ایم.برخی باید این گذشت اخلاقی را داشته باشند که از این سفر‌های غیرضرور شخصی هم خودداری کنند.

سهم مردم از کالاهای اساسی با کارت‌های الکترونیکی پرداخت شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توزیع کالای اساسی با نرخ ارز دولتی حق عموم مردم است و آنان باید بتوانند با کارت‌های الکترونیکی سهمیه‌ خود از کالاهای اساسی را دریافت کنند.

تا کنکور حذف نشود، بساط آموزشگاه های کنکور جمع نمی شود

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حذف کنکور گفت: مجلس در حال آماده کردن طرحی برای حذف کنکور است چون تا زمانی که بساط کنکور جمع نشود بساط موسسات و آموزشگاه های کنکور هم جمع نخواهد شد .

مجلس مخالف افزایش جهشی قیمت سوخت است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیل کردن شرایط گرفتن کارت سوخت وظیفه دولت و شرکت پخش پالایش فرآورده های نفتی است و عدم اجرای آن اسباب زحمت مردم می شود.

تنوع مدارس به دور از عدالت آموزشی است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تنوع در نوع مدارس در راستای عدالت آموزشی نیست، اظهار کرد: تنوع مدارس باید جمع شود؛ چون نتیجه آن به ضرر مدارس دولتی تمام خواهد شد.

حق کمیسیون مشاورین املاک طبق دستورالعمل خاص است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر این موضوع تاکید کرد که حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات مسکن طبق جدول تعریف شده محاسبه می‌شود و دارای دستور العمل مربوط به خود است.

تخصیص و توزیع ارز نیازمند شفافیت

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:در حوزه ارز که دو و چند نرخی است فساد زیادی ایجاد شده بنابراین با حذف ارز چند نرخی، می توان بساط رانت خواری را برچید.

افزایش درآمدهای ملی با فروش سوخت در شهرهای مرزی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بسترسازی کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق سوخت، تاکید کرد: انتظار داریم دولت هر چه سریع‌تر کارت سوخت را فعال کند چرا که این امر می‌تواند آمارها را در زمینه مصرف سوخت به روز و دقیق‌تر کند.