صادرات نفت با مشکلی مواجه نخواهد شد

یک نماینده مجلس گفت که تحریم‌های نفتی آمریکا نتیجه بخش نخواهد شد چرا که فروش نفت ایران به مقدار مورد نیز ادامه خواهد داشت.

قاچاق روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین از کشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کف رقم قاچاق بنزین از کشور روزانه ۱۰ میلیون لیتر است.

جلسات رئیس جمهور با طیف های سیاسی مصوبه داشته باشد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: جلساتی که رئیس جمهور با جریان‌های مختلف سیاسی برگزار می‌کند باید دستور کار و مصوبه عملی در پایان داشته باشد. این که صرفا در این جلسات دردِ دل شود مشکلی حل نخواهد شد.

قانون منع بکارگیری بازنشستگان شفافیت ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: جمع زیادی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند.

نخبگان دانشگاهی برای اجرای الگوی پیشرفت کمک کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به «فراخوان رهبر معظم انقلاب درباره الگوی پایه اسلامی- ایرانی پیشرفت» گفت: باید تمامی نخبگان علمی و دانشگاهی کشور درباره الگوی پیشرفت کمک کنند تا این نقشه راه تکمیل شود.

خروج ایران از لیست سیاه تحریم های سازمان ملل

رئیس کمیسیون اقتصادی اشاره به راهکارهای دولت و مجلس برای مقابله با تحریم‌های بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی گفت: دولت و وزارت امور خارجه در این زمینه مسئول بوده و باید به مجلس پاسخگو باشند.

گزینه های احتمالی دولت برای 4 وزارتخانه

یک نماینده مجلس، گزینه‌های احتمالی برای ۴ وزارتخانه را اعلام کرد.

مهار تلاطم بازار، با هدایت نقدینگی به بازار سرمایه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از عدم نظارت موثر سیستمی بر عملکرد بازارها انتقاد کرد و گفت:برای هدایت بیشتر نقدینگی به بازار سرمایه باید از ظرفیت شرکت های جدید در بورس استفاده شود.

تشکیل کمیته‌ای برای بررسی وضعیت شهردار تهران

دبیر مجمع نمایندگان تهران از تشکیل کمیته پنج نفره مشترکی از شورای شهر و نمایندگان تهران برای بررسی ابعاد حقوقی قانون منع به کارگیری بازنشستگان و شمولیت آن برای شهردار تهران خبر داد.

شریعتمداری طالب وزارت کار نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ظاهرا وزرای انتخابی باید با نوبخت هماهنگ باشند و چینش آنها به سمت حزب اعتدال و توسعه پیش برود.

اهدافی که در ایجاد مناطق آزاد اجرایی نشد

شاهرود - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی مشکلات مناطق ویژه اقتصادی و آزاد توسط مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مغایرت‌های این مناطق برطرف و به کارکردهای خوب خواهند رسید.

ابراز نگرانی از روند مهاجرت خلبانان ایرانی

عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به مهاجرت خلبانان ایرلاین های داخلی به کشورهای همسایه هشدار داد.

لزوم بازنگری در بودجه فرهنگی کشور

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حذف جدول شماره ۱۷ از بودجه سالیانه به علت نبود نظارت، بودجه فرهنگی کشور را در سال گذشته کاهش داد، تأکید کرد: نباید به بهانه ضعف در نظارت بودجه فرهنگی کشور به صفر برسد.

یارانه ارزی به صورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متوسط قیمت کالا‌های اساسی در مقایسه با پارسال ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.

تاثیر ادغام بانک‌های نظامی با بانک سپه در اقتصاد کشور

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار شرایط ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه را تشریح کرد.

ساز وکارهای ایران برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ایران

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: سازوکارهایی در نظر گرفته شده تا افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در ایران هستند به موجب تحریم‌های آمریکا دچار مشکل نشوند و بتوانند به راحتی با ایران کار کنند. ما این اطمینان را به همه اتباع خارجی می‌دهیم.

استمرار بازدیدهای کمیته هسته ای مجلس از تاسیسات هسته ای

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: تا زمانی که برجام استمرار دارد و جمهوری اسلامی ایران از برجام خارج نشده است کار ارزیابی از سایت‌های هسته‌ای را در دستور کار خواهیم داشت.

امروز؛ تعیین تکلیف مباحث مرتبط با اربعین در نشست ویژه کمیسیون عمران

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، در صورتی که لاستیک اتوبوس ها تأمین شود، قیمت بلیط اتوبوس به سمت مرزها در ایام اربعین افزایش نمی یابد.

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به صحن علنی بر میگردد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارجاع شد تا این کمیسیون، گزارش جدیدی را در این خصوص به صحن مجلس ارائه کند.

شهردار تهران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت اداره قوانین مجلس درباره ضرورت ارائه استفساریه‌ برای تشخیص شمولیت قانون منع به کار گیری بازنشستگان نسبت به شهرداران اعلام نظر خواهد کرد.