اقدام مجلس و دولت در مبارزه با تخلفات مربوط به واردات خودرو

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن درخصوص دستور رئیس‌جمهور درباره رسیدگی به تخلفات صورت گرفته واردات خودرو گفت: بسیار خوب است که دولت خود مسئولیت بررسی این قضیه را بر عهده گرفته و آغازکننده این ماجرا است.

نمایندگان مجلس، بی اطلاع از بسته پیشنهادی اروپا در برجام

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: هر قرارداد بین‌المللی بر طبق قانون اساسی باید به مجلس ارائه شود. از دولت می‌خواهیم بسته پیشنهادی اروپا را رونمایی کند چراکه ملت نامحرم نیستند و حاضرند در این شرایط به نظام و دولت کمک کنند.

پیگیری پیوستن به کنواکنسیون FATF از سوی مجلس بعید است

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: باور ما این است که همکاری FATF موجب خود‌تحریمی شده و پیوستن به آن به منافع ملی کشور لطمه می‌زند.

استفاده مجدد از وسایل اتاق عمل ربطی به تحریم ها ندارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه «مشکلی برای تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی وجود ندارد»، گفت: اولویت وزارت بهداشت، تامین ارز برای شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی است.

تعداد نمایندگان زن مجلس 9 درصد افزایش می یابد

عضو فراکسیون زنان مجلس از ارائه طرح افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس به هیات رئیسه با 32 امضا خبر داد و گفت: احتمالا این طرح در جلسات هفته آینده مجلس اعلام وصول می شود.

پیشنهاد تدریس درسی درباره حمایت از کالای ایرانی در مدارس

عضو هیئت رئیسه فراکسیون تولید و اشتغال گفت: بنده به عنوان عضو کمیسیون آموزش معتقدم یک درس در حوزه کارآفرینی و حمایت از کالای ایرانی باید از ابتدای مهر در مدارس برای دانش‌آموزان تدریس شود.

"بررسی سانحه تانکر سوخت در سنندج" در مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس از مأموریت چند تن از اعضای این کمیسیون برای بررسی علت سانحه تانکر سوخت در سنندج خبر داد.

تاکید بر ترمیم تیم اقتصادی توسط رئیس جمهور

عضو کمیسیون برنامه گفت: دولت نباید در تغییرات کابینه، از چاله به چاه بیفتد و روحانی با ترمیم کابینه به دنبال حل مشکلات باشد.

شکوفایی اقتصادی با فعال شدن دیپلماسی سیاسی

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه سفرای ایران باید در خط مقدم تجارت بین‌الملل باشند، گفت: قصد داریم سفارتخانه‌ها را از حالت رایزن سیاسی به نماینده سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تبدیل کنیم.

بسته حمایتی اروپا برای برجام، کامل و مصداقی باشد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سالگرد توافق هسته‌ای گفت: اعتقاد ما بر این است که دشمنی‌ها با برجام مشخص، بصورت ملموس و مصداقی و نقطه‌زن است پس برای حفظ برجام پس از خروج آمریکا هم بسته حمایتی باید کامل و مصداقی باشد.

فعالیت ایران داک برای مقابله با پایان‌نامه‌دزدی کافی نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه فعالیت ایران داک برای مقابله با پایان‌نامه‌دزدی کافی نیست، خواستار ایجاد سیستم دیگری برای جلوگیری از تقلب علمی شد.

به ۳ میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیازمندیم

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان سال به حدود سه میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیاز است، گفت: تامین ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد.

کمیسیون امنیت ملی پیگیر جدی مسائل داخلی و سیاست خارجی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با توجه به مسائل کشورمان وزاری حوزه امنیتی ماهانه گزارشاتی را به این کمیسیون ارائه می کنند.

نوسانات بازار ناشی از سوء مدیریت هاست نه تحریم ها

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس گفت:‌ موضوع گرانی‌ها و نوسانات بازار ارز هیچ ارتباطی به تحریم ندارد بلکه ناشی از بی‌عرضگی مدیریت عرصه اقتصادی است که موجب خفت ملی و کاهش ارزش پول کشورمان شده است.

تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها به مجلس یازدهم می‎‌کشد؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید کمیسیون متبوعش تمام اصلاحات و تغییرات ممکن را در قبال طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها اعمال کرده و اگر این بار هم در صحن علنی رأی نیاورد، کار به مجلس بعدی می‌کشد.

بازار ثانویه ارز، رسمی و قابل رصد است

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرایی ساختن بازار ثانویه ارز موجب می‌شود تا با ارائه ارز حاصل از صادرات، یک بازار قاچاق به بازاری رسمی و قابل رصد تبدیل شود.

استانهای صرفه جو در مصرف برق، خاموشی نداشته باشند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه «باید مردم با صرفه جویی جلوی خاموشی ها را بگیرند» گفت: در این بین وزارت نیرو باید مشوق‌هایی را در نظر گیرد تا در صورت صرفه جویی، خاموشی در ان مناطق و یا استان وجود نداشته باشد.

ضرورت ایجاد سازوکارهای لازم برای جذب دانشجوی خارجی

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تعداد دانشجوی افغان، پاکستانی و تاجیکی در کشور کم است، افزود: آنها به جای انتخاب دانشگاه‌های ایران به سمت تحصیل در دانشگاه‌های کشورهایی گرایش پیدا کردند.

برنامه های کمیسیون تدوین آئین نامه برای منضبط شدن پارلمان

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس،گفت: اولویت‌های مجلس برای ارتقاء انضباط و اقتدار پارلمان طی دو ماه آینده تدوین می‌شود.

احتمال ارائه مجدد لایحه ایجاد سه وزارتخانه جدید

عضو کمیسیون شوراهای مجلس از احتمال ارائه مجدد لایحه ایجاد ۳ وزارتخانه جدید از سوی دولت به پارلمان خبر داد.