مذاکره با دفتر رهبری درباره FATF

نایب رییس مجلس با اشاره به توضیحات دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص لوایح مرتبط با FATF و ارتباط با دفتر رهبری برای رفع ایرادات آن، گفت: درباره برجام، وزارت خارجه تا حدی از مذاکره با اروپایی‌ها راضی بود اما همه چیز بستگی به دو سه هفته آینده دارد.

اعضای اتحادیه‌های صنفی از دوره ششم نمی‌توانند همزمان عضو شورای شهر و روستا باشند

با تصویب مجلس شورای اسلامی، اعضای اتحادیه‌های صنفی و شورای اصناف کشور از دوره ششم شوراهای شهر و روستا نمی‌توانند به صورت همزمان به عضویت این شوراها در آیند.

طرح دو فوریتی مجلس برای سامان وضعیت مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس از تصمیم تعدادی از نمایندگان مجلس برای تهیه طرحی دو فوریتی برای سامان دادن به وضعیت آشفته و نابسامان این روزهای بازار مسکن خبر داد.

دولت از عملکرد خود در استفاده از ظرفیت‌های جوانان گزارشی ارایه دهد

رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهور خواستار ارایه گزارش عملکردی از سوی ارگان های مختلف دولت در استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های جوانان در سطوح مختلف مدیریتی شد.

پاسخ رئیس بنیاد مستضعفان به نطق نماینده تنکابن درباره مالکیت بنیاد علوی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پاسخ رئیس بنیاد مستضعفان به نطق میان‌دستور شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن و رامسر درباره مالکیت بنیاد علوی را قرائت کرد.

ضرورت جلوگیری از تخصیص یارانه به احزاب مینیاتوری

عضو فراکسیون ولایی در مجلس اعتقاد دارد نباید یارانه به احزاب مینیاتوری یا اتوبوسی تخصیص یابد بلکه باید احزاب را تشویق به دریافت حق عضویت از اعضا کرد.

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه علنی مجلس با ریاست علی لاریجانی آغاز بکار کرد.

مبارزه با اعتیاد و قاچاق موادمخدر مهمترین موضوع مطروحه نشست رهبری با سران قوای سه‌گانه

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر را مهمترین موضوع مطروحه در نشست مقام معظم رهبری با سران قوا دانست.

اصلاح قانون تابعیت در مجلس بررسی می شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون تابعیت در این کمیسیون خبر داد و گفت که با تصویب نهایی این طرح مشکل ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر که به دلیل مشکلات تابعیت بلاتکلیف هستند حل خواهد شد.

فعالیت 78 شرکت تولید دارو در مقابل 280 شرکت وارداتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری فعالیت 78 تا 80 شرکت تولید دارو در کشور، گفت: در مقابل این تعداد 280 شرکت واردات دارو در حال فعالیت هستند.

فردا؛ جلسه مجمع نمایندگان تهران با شهردار جدید

یک عضو مجمع نمایندگان تهران از جلسه شورای 51 نفره با افشانی شهردار جدید تهران خبر داد.

موافقت کمیسیون صنابع با تحقیق و تفحص از خودروسازی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تحقیق و تفحص از خودروسازی کشور در این کمیسیون تصویب شده است و به زودی به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

بررسی پرونده بازداشت شدگان محیط زیستی با حضور مسئولان سپاه و وزارت اطلاعات

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر جرم فعالان محیط‌زیست جاسوسی نبوده، از برگزاری نشست کمیسیون امنیت با حضور توامان مسئولان وزارت اطلاعات و سپاه خبر داد.

در سخت ترین شرایط هم قادر به مدیریت فروش نفت هستیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران قادر است در سخت‌ترین شرایط مسائل خود را در رابطه با فروش نفت و سایر موضوعات مدیریت کند.

جلسه بررسی رفع اشکالات برگزاری حج و اربعین برگزار می شود

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: جلسه این فراکسیون با رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان وی درباره حج ابراهیمی و اربعین‌حسینی امسال، در آینده‌ای نزدیک برگزار می‌شود.

اخیرا شاهد زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی از سوی برخی مسئولین هستیم

نماینده مردم کاشمر با انتقاد از رعایت نکردن حقوق زنان و با اشاره به تعرض به تجمعات کارگران در اراک گفت: اخیرا شاهد زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی از سوی برخی مسئولین هستیم.

اظهارات موگرینی نشان داد اروپا نمی‌خواهد تضمین‌های لازم را به ایران بدهد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: اظهارات شب گذشته موگرینی نشان داد که اروپایی نمی‌خواهند تضمین‌های لازم را برای اجرای برجام به ما دهند.

افزایش ناگهانی مدارس مهارتی غیرمنطقی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تنها ۱۸درصد دانشگاه‌ها در کشور مهارتی هستند، گفت: اگرچه باید تعداد مدارس و دانشگاه‌های مهارتی افزایش یابد اما حرکت‌های جهشی در حوزه‌ آموزش خطرناک است

سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله‌زده چه تغییر می‌کند؟

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس درباره سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله زده در کنکور سراسری سال ۹۷ خبرهای جدیدی ارائه داد

راهکارهای شناسایی اموال ناشی از پولشویی تعیین شد

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، راهکارهای شناسایی اموال نامشروع ناشی از پولشویی را تعیین کردند.