تعیین شرایط ثبت نام داوطلبان در حوزه های انتخابیه فرعی

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای تاکید کردند که باید هر یک از داوطلبان نمایندگی مجلس از یک حوزه انتخابیه فرعی ثبت نام کنند.

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه علنی مجلس با ریاست مسعود پزشکیان آغاز بکار کرد.

توضیحات نمایندگان مجلس در خصوص سیل اخیر

برخی از نمایندگان استان‌های خراسان شمالی، مرکزی، ایلام، اصفهان، مازندران، کرمانشاه و کهگیلویه و بویر احمد در سخنان کوتاهی به تشریح وضعیت این استان‌ها بعد از وقوع سیل پرداختند.

گزارش کمیسیون شوراها درخصوص سیل اخیر در صحن علنی مجلس

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی پیشنهاد کرد که کمیسیون مشترکی در مجلس برای بررسی علمکرد دستگاه‌های مختلف در سیل اخیر تشکیل شود.

گزارش کمیسیون انرژی درخصوص سیل اخیر در صحن علنی مجلس

رییس کمیسیون انرژی با بیان این که مقصر اصلی خسارات وارده به مردم بر اثر سیلاب در خوزستان، لرستان و گلستان مشخص است و عزمی برای محاکمه، عزل و استیضاح می‌خواهد، گفت‌: متهم ردیف اول وزیر نیرو و مجموعه معاونت آب این وزارتخانه است.

گزارش کمیسیون عمران مجلس درخصوص سیل اخیر در صحن علنی مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به گزارش این کمیسیون طی بازدیدهای به عمل آمده از مناطق سیل زده گفت: عدم برنامه‌ریزی مناسب مسئولان سبب تبدیل نعمت باران به نقمت شد.

گزارش عملکرد وزارت راه و شهرسازی درخصوص سیل اخیر در صحن علنی مجلس

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه‌های کشور در بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نقطه کشور دچار آسیب شده و ۷۲۵ پل به طور کامل تخریب شده است.

گزارش عملکرد سازمان هلال احمر درخصوص سیل اخیر در صحن علنی مجلس

رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: در حادثه سیل اخیر مردم براساس فراخوان جمیعت هلال احمر صد میلیارد تومان کمک نقدی به حساب این جمعیت واریز و ۳۰ میلیارد اقلام غیرنقدی در اختیار این جمعیت قرار دادند.

آغاز جلسه علنی مجلس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با ریاست علی لاریجانی آغاز بکار کرد.

استیضاح حجتی فردا در هیات رئیسه مجلس بررسی می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس از بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هیات رئیسه مجلس خبر داد.

فردا؛ دیدار اعضای کمیسیون حقوقی مجلس با رئیس قوه قضائیه

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عصر فردا (یکشنبه) اعضای این کمیسیون با آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار می‌کنند.

طرح جدید مجلس برای رونق تولید

عضو هیئت‌‌رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از طرح جدید پارلمان برای رونق تولید را تشریح کرد.

ضرورت تعیین تکلیف ارز دولتی

قاضی پور گفت: در بودجه سال جاری، ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اعتبار در نظر گرفته شد و دولت باید ۷۰ درصد این اعتبار را در اختیار بخش خصوصی داخلی قرار دهد

طرح مجلس برای تفکیک انتخابات شوراهای شهر «ری» از «تهران»

تعدادی از نمایندگان طرحی را تهیه و به هیأت رئیسه ارائه کردند که در آن تفکیک انتخابات شوراهای شهر ری از تهران پیش بینی شده است.

دیدار نمایندگان تهران با فرمانده سپاه تهران بزرگ

اعضای مجمع نمایندگان تهران به مناسبت روز "پاسدار" با سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران بزرگ دیدار و گفت‌وگو کرده و حمایت و همبستگی نمایندگان از سپاه را اعلام داشتند.

تصمیم مجلس برای تحول اساسی در نظام بانکی کشور

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با طرحی که مجلس برای اصلاح ساختار نظام بانکی کشور تدوین کرده ۷۰ درصد این نظام دچار تغییر و تحول می‌شود.

ارتباطی میان FATF و تحریم سپاه وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: ارتباطی میان FATF و تحریم سپاه وجود ندارد اما باید منتظر تصمیم مجمع تشخیص مصلحت بمانیم.

طرح مجلس برای ارائه تسهیلات ویژه به تولید کنندگان

عضو هیات رئیسه مجلس از تدوین طرحی خبر داد که در صورت تصویب نهایی آن بانک‌ها موظف به ارائه تسهیلات ویژه به تولیدکنندگان خواهند شد.

ورودی کمیسیون اصل نود مجلس به پرونده سیل اخیر

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در رأس هیأتی از اعضای این کمیسیون به منظور شرکت در نشست سه جانبه روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس ایران، روسیه و ترکیه در مسکو به سر می‌برد با لئونید اسلوتسکی رییس کمیسیون روابط خارجی دومای دولتی روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دولت برای جبران خسارت سیل، لایحه متمم بودجه به مجلس ارائه کند

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت باید برای جبران خسارت سیل‌های اخیر متمم بودجه به مجلس ارائه کند، گفت: اگر دولت این اقدام را انجام ندهد، قطعاً نمایندگان طرحی را در همین زمینه تدوین می‌کنند.