تبلیغات و بازاریابی دو کلید مشکل گشای کسادی تولیدات صنایع دستی کشور

رئیس فراکسیون فرش و صنایع‌دستی مجلس از تبلیغات و بازاریابی به عنوان دو کلید مشکل گشای کسادی تولیدات صنایع دستی کشور یاد کرد.

دولت به تولیدکنندگان لبنیات یارانه بدهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دلالی در صنعت لبنیات کم است، گفت: با تحقیقاتی که ما داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برخی کارخانه‌های لبنیاتی کشور، قیمت‌ها را بیش از آنچه تورم نامیده می‌شود بالا برده‌اند و این بی‌انصافی است.

چهارشنبه، بررسی جزئیات طرح انتخابات استانی مجلس در کمیسیون شوراها

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس از بررسی جزئیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس روز چهارشنبه در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

مصوبه امروز کمیسیون تلفیق؛ واریز 20درصد درامدهای نفتی به صندوق توسعه ملی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: مقرر شد ۶هزار میلیاردتومان از منابع داخلی شرکت ملی نفت به تامین قیر رایگان اختصاص یابد.

کاهش 10درصدی اعتبارات فرهنگی در سال 98

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس از کاهش ۱۰ درصدی اعتبارات فرهنگی در لایحه بودجه ۹۸ خبر داد و برخی پیشنهادات کمیسیون فرهنگی در برای اصلاح بودجه این حوزه را تشریح کرد.

مصوبه کمیسیون تلفیق برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ از مصوبه این کمیسیون برای خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و عرضه ماهانه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد.

خصوصی سازی غیراصولی سایپا و ایران خودرو به مشکلات صنعت خودرو دامن زد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت:خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده چرا که نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد.

با استانی شدن انتخابات، مجلس در اختیار صاحبان قدرت و ثروت قرار می‌گیرد

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس طرح استانی شدن انتخابات مجلس را ناکارآمد توصیف کرد و گفت که این امر باعث می‌شود مجلس در اختیار طبقه خاص سیاسی و صاحبان قدرت و ثروت قرار گیرد.

روش تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی تغییر می‌کند

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس با انتقاد از تورمی که کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی داشته است عنوان کرد که روش تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به این کالاها باید تغییر کند.

مذاکرات ایران با طالبان، علیه موجودیت داعش در افغانستان انجام شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گفت‌وگوی ایران با طالبان در راستای حفظ ثبات در افغانستان و توطئه بانیان داعش در این کشور صورت گرفت.

ضرورت اختصاص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به بخش دارو

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در صورت معرفی نمکی به عنوان وزیر بهداشت و درمان، قطعاً کمیسیون بهداشت پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا وی به عنوان وزیر از مجلس رای اعتماد بگیرد.

نامه نمایندگان به کمیسیون تلفیق برای شفافیت در بودجه شرکتهای دولتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد تعدادی از نمایندگان به کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی شفافیت در بودجه سال ۹۸ خبر داد.

۷ هزار بازنشسته از پست‌های خود کناره‌گیری کرده‌اند

عضو فراکسیون جوانان گفت: جمع‌بندی جلساتی که با مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی قانون منع به کارگیری برگزار شد، این بود که قانون مذکور باید با قوت ادامه یابد و هرگونه اصلاح درباره سن و شرایط بازنشستگی باید در قالب قانون خدمات کشوری لحاظ شود.

افزایش 10درصدی بودجه حوزه سلامت در لابحه 98

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با مدیریت صحیح منابع می توان طرح تحول سلامت را با قدرت و بهتر از سال های گذشته ادامه داد.

کاهش فقر مطلق و مهار تورم از ویژگی های بودجه 98

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸، گفت که در لایحه بودجه سال آینده بیش از ۶۵ هزار میلیارد تومان برای ایجاد شغل پیش بینی شده است.

استانداران دهک های پایین جامعه را شناسایی کنند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با شرایط فعلی اقتصادی کشور،امکان افزایش یارانه نقدی وجود ندارد.

کمیته تعیین مصادیق هیچ تصمیمی درمورد فیلترینگ نگرفته است

نماینده عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کشور از نامه رییس مجلس به دادستان کل کشور درمورد برگزارنشدن جلسات این کمیته خبر داد و گفت: کمیته تعیین مصادیق تاکنون هیچ نقش و تصمیم گیری در مورد فیلترینگ نداشته است.

مهم ترین عامل نوسانات نرخ ارز ، سیاست چندنرخی کردن ارز

عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، معتقد است که قیمت و نوسانات اخیر ارز در کشور کاذب است چراکه میزان عرضه و تقاضای ارزهای خارجی در ایران واقعی نیست.

بحث ما با اروپایی ها، فروش نفت در برابر غذا و دارو نبود

عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به نظریه‌ای مبنی بر اینکه سازوکار مالی اروپا نفت در برابر غذا و داروست، گفت: برخی از کشور‌های اروپایی از طریق مذاکراتی که با آمریکایی‌ها داشتند، چنین مجوز‌هایی را از آمریکا گرفتند که فقط دارو و بعضا برخی از اقلام خوراکی را بتوانند در مبادلات بانکی خود ثبت کنند.

جلسه ویژه کمیسیون عمران برای بررسی پرونده «سانچی»

رئیس کمیسیون عمران مجلس از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی ابعاد مختلف حادثه کشتی سانچی خبر داد.