مبارزه با فساد در دستور کار سه قوه

عضو کمیسیون حقوقی قضایی از تدوین «لایحه شفافیت و مبارزه با فساد» با 60 ماده در هیئت دولت خبر داد.

احتمال معرفی یک خانم به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از احتمال معرفی یک خانم به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس خبر داد.

مجلس با تبدیل ریال به تومان موافق تر از حذف 4 صفر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بحث حذف یک صفر از پول ملی و تبدیل واحد پول از ریال به تومان جدی تر از حذف چهار صفر بوده و امکان موافقت مجلس در این مورد بیشتر است.

زنانه شدن سالمندی در آینده جدی است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت رفاه گفت: زنانه شدن سالمندی در آینده جدی است. پیری جمعیت و زنانه شدن سالمندی هر دو در آینده حاوی و حامل تغییرات اجتماعی است .

تدوین طرحی برای یکسان سازی حقوق نمایندگان مجلس

نماینده مردم زنجان از تدوین طرحی برای یکسان سازی حقوق نمایندگان مجلس خبر داد.

کوپنی کردن، بهترین راه توزیع کالاهای اساسی

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کارت‌های الکترونیکی و کوپنی کردن کالاهای اساسی بهترین راه‌حل ممکن برای مدیریت در توزیع کالاهای اساسی است.

ظرف یک ماه آینده، تحولات مثبت در کشور رخ می دهد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دلایل مختلف خود برای بهبود وضعیت کشور و تثبیت شرایط اقتصادی را تشریح کرد.

دولت باید درباره نحوه توزیع کالاهای اساسی به مجلس گزارش دهد

نماینده پارس‌آباد در مجلس با بیان اینکه متاسفانه دولت آقای روحانی در دوره دوم خود گرانی و تورم افسار گسیخته‌ای را به مردم تحمیل کرده گفت: باید دولت درباره توزیع کالای اساسی و شفافیت در واردات و نحوه توزیع آن به مجلس توضیح دهد.

باید به سمت الکترونیکی شدن انتخابات برویم

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به این‌که سرعت عمل و دقت عمل در انتخابات با استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوین بسیار بیشتر است، گفت: باید در برگزاری انتخابات به سمت استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوینی که مورد تایید مراجع ناظر بر انتخابات است برویم.

ابهام در تخصیص کاغذ با ارز دولتی به انتشاراتی ها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد: تعداد زیادی از انتشاراتی‌ها کاغذ تخصیص‌یافته از سوی وزارت فرهنگ را در انبارهای اطراف تهران دپو کرده‌اند.

خودروسازان با ادعای ورشکستگی، به دنبال امکانات دولتی هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات طی نامه‌ای از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست پیش از واگذاری ایران خودرو و سایپا دارایی این شرکت‌ها تجدید ارزیابی شده و قیمت‌ها به روز شود.

افزایش آمار توریست با تشکیل وزارتخانه گردشگری

رییس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه معتقد است با قانونی شدن تشکیل این وزارتخانه آمار توریست وارداتی به صورت جهشی بالا خواهد رفت.

انعقاد پیمان‌های پولی، ابزاری برای دور زدن تحریم ها

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: انعقاد پیمان‌های پولی در شرایط تحریم می‌توانند ابزاری برای دور زدن آنها باشند.

رفع مشکلات اقتصادی نیازمند تلاش سه قوه

نماینده مردم رودبار در مجلس با بیان اینکه نام‌گذاری سال به نام رونق تولید ملی به این معناست که ما در این حوزه مشکل داریم، گفت: سیستم بانکی در برخورد با واحدهای تولیدی به گونه‌ای عمل کرده که بسیاری از این واحدها از کار بیکار شده‌اند.

بودجه شرکت‌های دولتی شفاف می‌شود

یک نماینده مجلس گفت: با مصوبه جدید پارلمان بودجه ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی شفاف می‌شود.

حذف صفر از پول ملی فایده ای ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی از نمایندگان دولت دعوت کردیم تا دلایل و مبانی خود را برای پیشنهاد چهار صفر از پول ملی برای نمایندگان تشریح کنند.

یکسان سازی بیمه های درمانی دراولویت قرار گیرد

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه یکسان سازی بیمه های درمانی تنها در حد وعده بوده است و مردم به شدت از سطح کیفی خدمات درمانی در حوزه بیمه گله مند هستند،گفت: فاصله چشمگیر خدمات بیمه های تکمیلی مختلف در کشور نیازمند واکاوی است.

سیاست شکست خورده آمریکا در ایران هراسی

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون گفت: آمریکا با طرح امنیت دریایی در خلیج فارس به دنبال تامین امنیت نیروهای خود در منطقه با هزینه کشورهای منطقه است.

در راستای رقابت سالم، ارز دولتی حذف شود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: اختصاص ارز ترجیحی و دولتی به هر محصولی، با توجه به این‌که اختلاف قیمت ارز با گذشته به طرز فاحشی افزایش یافته، موجب بروز آشکار تفاوت در قیمت‌ها شده و این موضوع برای قاچاقچیان، محتکرین و واسطه‌ها، بسیار جذاب است.

دست های پشت پرده برای ضربه به تولید دارو در کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس حامی تولیدات داخلی از جمله تولید دارو است، گفت: باید با مافیای واردات دارو مقابله کرد.