پول ملی با تحقق رشد اقتصادی پایدار جان می گیرد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تحقق رشد اقتصادی باکیفیت و پایدار و همچنین موفقیت در صادرات را از لازمه های تقویت پول ملی دانست.

شکستن حباب کاذب نرخ ارز با تزریق دلار به بازار

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه ارزش پول ملی کشور حفظ و تورم کنترل شده است، گفت: هر اتفاقی که در حوزه برجام و کنگره آمریکا صورت بگیرد نباید تاثیر خاصی را بر اقتصاد کشور بگذارد.

لزوم تسریع درتشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس با بیان اینکه تحریم پدیده جدیدی برای اقتصاد ایران نیست از دولت خواست سریعا ستاد تدابیر ویژه اقتصادی را تشکیل دهد.

مسئولان اجرائی با تهیه سند آمایش سرزمینی مخالف هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بعضی از مدیران اجرایی نمی‌خواهند سند آمایش سرزمین تهیه شود، زیرا پس از تهیه این سند و شفافیتی که ایجاد خواهد شد، مدیران باید با برنامه ریزی کار کنند.

هدررفت بخش قابل توجهی از آب شرب به دلیل فرسودگی شبکه انتقال آب

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:با توجه به اهمیت بازسازی شبکه های فرسوده در جلوگیری از هدررفت آب، می توان ردیف بودجه ای برای بازسازی شبکه های انتقال آب از محل منابع عمومی بودجه و صندوق توسعه ملی برای این کار در نظر گرفت.

احتمال لغو طرح خرید خدمت سربازی به علت کاهش جمعیت سربازان

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تمدید خرید جریمه غیبت سربازی دربودجه ۹۷ به نظر ستادکل نیروهای مسلح و دولت در خصوص تاثیر آن در تقویت بنیه دفاعی بستگی دارد.

فرهنگ ایثار و شهادت با مستندسازی وقایع به تصویر کشیده شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت با مستندسازی وقایع برای شناخت بیشتر نسل جوان به تصویر کشیده شود.

دو برابر شدن قیمت بلیت اتوبوس‌ برای راهپیمایی اربعین مورد اعتراض نمایندگان است

نماینده مردم قم در مجلس دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس‌های اربعین را مورد اعتراض و انتقاد نمایندگان مجلس خواند و گفت: اقدام وزارت راه و شهرسازی و مجوز این افزایش قیمت، ناصواب و نابجا بود.

پاسخ ایران در صورت نقض برجام کوبنده و قاطع خواهد بود

بنایی گفت: با توجه به اظهارات ترامپ در چند وقت اخیر چنانچه اقدام و عملی از سوی آمریکا در زمینه نقض و نادیده گرفتن برجام صورت گیرد، ایران هم مقابله به مثل کرده و عکس‌العمل مناسب را انجام خواهد داد.

رکود بازار مسکن یک سوم اقتصاد کشور را غیرفعال می‌کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: حداقل یک سوم اقتصاد کشور با تولید مسکن در ارتباط است و در صورتی که تولید مسکن وجود نداشته باشد یک سوم اقتصاد کشور غیرفعال می‌شود.

بیانیه 152 نماینده مجلس در خصوص طرح سوال از رئیس جمهور

بیانیه 152 نماینده مجلس در خصوص طرح سوال از رئیس جمهور قرائت شد.

آغازجلسه علنی مجلس با ریاست لاریجانی

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی پس از گزارش وزیرامورخارجه در جلسه غیرعلنی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی برای همیشه باید تغییر کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید در زمینه انتخاب رئیس بانک مرکزی، دولت در اقلیت قرار بگیرد و نظر خود را بر تمام نظرها اعمال نکند، در کمیسیون به‌دنبال این مسئله هستیم که با این تغییر مشکلات برای همیشه از بین برود.

بانک‌ها در سیاست بنگاه‌داری خود به سمت تولید حرکت نکرده‌اند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک‌های کشور بیشتر مانع توسعه هستند تا ابزاری برای رشد و توسعه اقتصادی.

درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس درآمد گردشگری ایران را زیر یک میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل آمارهای اشتباه در این خصوص این است که سفرهای مقامات کشورهای دیگر به ایران را نیز به‌عنوان ورود گردشگر به حساب می‌آورند.

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر امور خارجه

جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضوروزیر امور خارجه آغاز بکار کرد.

تدوین طرح ساماندهی کولبران با ۱۱۴ امضا

نماینده مردم سردشت از طرح ساماندهی کولبران خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سرمایه گذاری‌ها درقالب تعاونی برای ساماندهی کولبران تعریف می‌شود.

حل مشکل بازنشستگان پیش از موعد در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان از حل مشکل بازنشستگان پیش از موعد در نشست امروز خبر داد.

کمیته هماهنگی شهرداری با کمیسیون شوراهای مجلس تشکیل شد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به تشکیل کمیته هماهنگی شهرداری با کمیسیون شوراهای مجلس، گفت: شهرداری تهران معضلات پایتخت را یادآور و از تشکیل کمیته‌های مشترک با برخی از وزارتخانه‌ها خبر داد.

پاسخ زنگنه به سوالات نمایندگان در جلسه کمیسیون انرژی چه بود؟

وزیر نفت با حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس به سوالات نادر قاضی پور نماینده ارومیه و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر پاسخ داد.