طرح جدید مجلس برای تحریم خبرنگاران کشورهای حامی تحریم ایران

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تحریم خبرنگاران کشورهای حامی تحریم ایران شدند، به‌نحوی که این خبرنگاران این کشورها از ورود به کشور منع می‌شوند.

سهم پایین آموزش و پرورش از بودجه سالیانه

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حالی آموزش و پروش از بودجه کشور سهمی ۱۰ درصدی دارد که این رقم در کشورهای توسعه یافته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد است.

گام بعدی کاهش تعهدات برجامی هم طراحی شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از این به بعد سازمان انرژی اتمی می‌تواند روی موضوع تحقیق و توسعه هسته‌ای برنامه ریزی داشته باشد؛ محور تحقیق و توسعه هم کار بر روی ماشین‌های جدید هسته‌ای و زمینه سازی و بهره برداری برای استفاده از این ماشین‌هاست.

ساختار نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نیازمند اصلاح است

یک نماینده مجلس پیشنهاد جدیدی برای اصلاح ساختار نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس مطرح و عنوان کرد که کمیسیونی ملی متشکل از نمایندگانی از سه قوه برای این منظور تشکیل شود.

سیستم بانکی کشور ربوی است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در اسلام گرفتن سودِ سود و جریمه حرام است. قانون عملیات بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد.

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.

مسئولان نباید مشغول فعالیت اقتصادی باشند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه هر کسی از هر جریان سیاسی که در انتخابات هزینه‌های خارج از عرف می‌کند شایسته مسئولیت نیست زیرا هدف از خدمت را نمی‌داند گفت: این هزینه‌های کلان با شان خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران در تضاد است.

لزوم تشکیل دو ستاد در وزارت میراث فرهنگی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مدیریت صحیح وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مستلزم ایجاد دو ستاد اداره امور جاری و ارتقا ماموریت‌های سازمانی دانست.

احتمال توافق با اروپا منتفی نیست

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی احتمال توافق با اروپا را منتفی ندانست و در عین حال گفت که با توجه به تعارفاتی که اروپایی‌ها با خودشان دارند گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برداشته می‌شود.

طرح جدید نمایندگان مجلس برای جریمه مدیران حامی تحریم

تعدادی از نمایندگان با تدوین طرحی خواستار جریمه مدیران حامی تحریم‌های خارجی علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

صد هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

رئیس کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس گفت: حجم معافیت‌های مالیاتی در کشور به حدود ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که رقم بالایی است، همچنین فرار مالیاتی هم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که اگر بتوان این ارقام را به چرخه اقتصاد کشور و بودجه بازگرداند، می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

کمیسیون «میراث فرهنگی و گردشگری» در مجلس تشکیل می‌شود

طرح تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زودی آماده و به مجلس ارائه خواهد شد.

وجه مازاد دریافتی از متقاضیان خودرو برگردانده شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت:‌ زمانی که سخنگوی دولت در برنامه خبری دلیل برکناری مدیرعامل ایران خودرو را افزایش قیمت خودرو عنوان می‌کند، قطعا وجه مازاد گرفته شده از متقاضیان باید به آن‌ها بازگردانده شود.

تعطیلی پنجشنبه ها در شرایط فعلی لزومی ندارد

نماینده مردم شاهین شهر گفت: با کلیات طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالف هستم، زیرا در شرایط فعلی آن را برای کشور لازم نمی‌دانم.

محدودیت فروش نفت، دولت را به سمت وصول فرارهای مالیاتی سوق داد

سخنگوی کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس با بیان اینکه بهتر است دولت اصلاح ساختار لایحه بودجه 99 را زودتر از مهلت قانونی به پارلمان بدهد، گفت: یکی از این اصلاحات ساختاری باید واقعی شدن ارقام در آن باشد.

نماینده ایذه از پاسخ وزیر فرهنگ درباره بیمه خبرنگاران قانع نشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سوالات نماینده ایذه درخصوص بیمه خبرنگاران در کمیسیون فرهنگی حاضر شد.

اعلام وصول طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور را اعلام وصول کرد.

اظهارات موسوی لارگانی و سالک موافقان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان و حجت الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی در جلسه بررسی صلاحیت وزرا صحبت کردند.

اظهارات نوروزی و سلحشوری مخالفان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و پروانه سلحشوری نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری صحبت کردند.

اظهارات بت کلیا و لاهوتی موافقان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی

یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی و مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی در جلسه بررسی صلاحیت وزرا صحبت کردند.