افزایش غیرمنطقی بودجه عمرانی قابلیت اجرا ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه منحنی تورم را افزایش می دهد، گفت: نرخ تورم در کشور ۴ برابر نرخ متوسط جهانی است.

نظام بودجه ریزی کشور ضعف دارد

مصری با بیان اینکه متاسفانه نظام بودجه‌ریزی کشور دچار نقاط ضعف زیادی است، گفت: ملت، دولت و مجلس از روند نظام بودجه ریزی کشور رضایت ندارند.

کاهش وابستگی بودجه به نفت از نقاط قوت بودجه سنواتی سال 95 است

نماینده آستانه اشرفیه گفت: از جمله موارد مورد توجه در لایحه بودجه 95 که به گفته موافقان آن دارای شفافیت لازم است، کاهش وابستگی به بودجه نفتی، تامین اعتبارات لازم برای پرداخت مطالبات بازنشستگان، مشوق های لازم برای صادرات، افزایش سرمایه بانک ها ، توسعه منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای طرح های دانش بنیان است.

افزایش درآمد مالیاتی بدون داشتن پایگاه اطلاعاتی شفاف فشار بر مردم است

یک عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه بودجه 95 بودجه‌ای انبساطی است، گفت که در این بودجه افزایش مالیات در نظر گرفته شده است که این باعث فشار مضاعف بر مردم خواهد شد.

بودجه 95 عملیاتی نیست/ منابع و مصارف همخوانی ندارد

نماینده مردم زنجان در مجلس گفت: از معایب بودجه امسال، متأسفانه این است که می‌بینیم هزینه‌ها افزایش پیدا کرده ولی درآمدها متناسب با افزایش هزینه‌ها نیست؛ در کمیسیون تلفیق نیز 25 هزار میلیارد تومان مجدد این هزینه‌ها را افزایش دادند که بخش قابل‌توجه منابع معمولا تحقق پیدا نمی‌کند.

کشف راههای فرار مالیاتی در سال 95 و افزایش درآمد مالیاتی از نقاط قوت بودجه

موسوی لارگانی از جمله نکات مثبت بودجه95 را اعداد و ارقام شفاف در آن عنوان کرد و گفت: افزایش 36 درصدی درآمدهای دولت از محل منابع درآمدهای مالیاتی، موجب کاهش وابستگی به بودجه نفتی می شود.

مالیات در کشور پلکانی نیست و فرار مالیاتی داریم

نماینده مردم دامغان در مجلس بر مساله‌ی فرار مالیاتی تاکید کرد و افزود‌: باید سیستم مناسبی برای مالیات بر درآمد و سود در نظر گرفته شود.

بودجه 95 تورمی و نتیجه آن کاهش ارزش پول و بیکاری مردم است

نماینده ارومیه در مخالفت با بودجه 95 گفت که این بودجه تورمی و به ضرر کارگران، حقوق‌بگیران و بازنشستگان است.

راه خروج از رکود و توجه به اشتغالزایی در بودجه 95 دیده شده است

پیرموذن با اشاره به تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس علت آن را اهمیت نتیجه برجام بر اقتصادر کشور ذکر کرد و گفت: مهمترین عاملی که در اثر اجرای برجام بر اقتصاد ایران شاهدیم افزایش فروش نفت، آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران و سهولت در روابط تجاری است.

بودجه 95 بدون توجه به اقتصادمقاومتی تنظیم شده و باید رد شود

نماینده گلپایگان در مجلس با بیان اینکه بودجه‌های سالانه باید هر سال تکاملی باشند نه تکرار مکررات، گفت: متأسفانه کمیسیون تلفیق بر اثر فشار روانی سعی کرد بودجه را زودتر به تصویب برساند.

توجه به اقتصاد مقاومتی، روح حاکم در بودجه95

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاکم شدن روح سیاست های اقتصاد مقاومتی در بودجه 95 قابل توجه است، گفت: نگاهی به شرکت های دانش بنیان و صندوق توسعه ملی و... نشان از کاهش وابستگی به بودجه نفتی و توجه به توان داخلی دارد.

حذف یارانه 3 دهک پردرآمد از نقاط قوت بودجه 95

از نقاط مثبت لایحه بودجه 95 در بحث هدفمندی یارانه ها حذف یارانه سه دهک بالای آن است. لذا مبالغی که از محل آن به دست می آید به بخش تولید و اشتغال اختصاص می یابد. همچنین پرداخت مطالبات دولت به بانک مرکزی نیز از جمله موارد قابل توجه در این لایحه است.

نقص بودجه 95 در بخش‌های بیکاری، تولید داخلی و توازن منطقه‌ای مناطق محروم

میرقسمت موسوی نماینده مخالف لایحه بودجه بر پاسخگو نبودن لایحه بودجه 95 در رفع موانع تولید، استفاده از کالاهای داخلی و متوازن ساختن مناطق محروم تأکید کرد.

نوبخت وارد صحن علنی مجلس شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جلسه بررسی بودجه 95 حاضر شد.

مجوز رئیس جمهور از رهبری برای کاهش سهم صندوق توسعه ملی از 30 درصد به 20

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به کسب مجوز رئیس جمهور از مقام معظم رهبری برای کاهش سهم صندوق توسعه ملی از 30 درصد به 20، گفت: منتظر هستیم تا در خصوص این موضوع آقای لاریجانی و نوبخت توضیح دهند که ما بر اساس این مجوز عمل کنیم.

اسامی موافقین و مخالفین لایحه بودجه

اسامی موافقین و مخالفین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه لایحه بودجه سال 95 اعلام شد.

بررسی لایحه بودجه سال 95 مهم ترین دستور امروز مجلس

جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی آغاز شد و نمایندگان در مهم ترین دستور کاری قرار است، کلیات لایحه بودجه سال 95 کل کشور را بررسی کنند.

بدعهدی آمریکا دربرجام نظارت جدی شود

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: از زمان تصویب برجام، شاهد بدعهدی‌های مکرر امریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف هستیم.

دورنمای روابط و تعاملات ایران و ایتالیا؛ بسیار روشن و مطلوب

منصوری آرانی: دورنمای روابط و تعاملات ایران و ایتالیا بسیار روشن و مطلوب است و هر گونه ارتباط و تعامل با کشورهای خارجی برای تقویت اقتصاد و اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار ضروری است.

بخش عمده برنامه ششم به مجلس ارائه نشده است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از برنامه ششم توسعه کشور به مجلس ارائه نشده است، گفت: ما نباید در این باره سر خود کلاه بگذاریم.
نمایش 4,501 - 4,520 از 5,112 نتیجه
آیتم در هر صفحه 20
از 256