پایان دومین روز بررسی بودجه 95 در مجلس

دومین روز و چهارمین جلسه علنی نمایندگان مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 1395 کل‌کشور دقایقی قبل با اعلام باهنر پایان یافت و نشست بعدی فردا تشکیل می‌شود.

مشمولان خدمت وظیفه با بیش از 8 سال غیبت با پرداخت جریمه معاف می‌شوند

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند مشمولان خدمت وظیفه عمومی با بیش از 8 سال غیبت با پرداخت جریمه معاف شوند.

مدت اجرای آزمایشی قانون بیمه شخص ثالث تا زمان لازم‌الاجرا شدن قانون جدید تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه 95 مدت اجرای آزمایشی قانون بیمه شخص ثالث را تا زمان لازم‌الاجرا شدن قانون جدید تمدید کردند.

منابع پرداخت مطالبات فرهنگیان و ارتقای کیفیت مدارس در بودجه 95 تعیین شد

نمایندگان مجلس در بودجه 95 منابع پرداخت مطالبات فرهنگیان به ویژه بازنشستگان و ارتقای کیفیت مدارس را تعیین کردند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مجاز به اخذ تسهیلات از بانک‌ها تا سقف درآمد اختصاصی سال 94 شدند

نمایندگان مجلس در بودجه 95 به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه دادند تا سقف درآمد اختصاصی سال 1394 نسبت به أخذ تسهیلات از بانک‌ها اقدام کنند.

تعیین میزان حق انتفاع بهره‌برداری معادن در بودجه 95 به کمیسیون تلفیق بازگشت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین میزان حق انتفاع بهره‌برداری معادن در لایحه بودجه 95 را برای بررسی بیشتر مراعا گذاشتند و به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

شرایط اخذ مالیات نقل و انتقال املاک تعیین شد

نمایندگان مجلس مقرر کردند نقل و انتقال قطعی املاک به مأخذ ارزش معاملاتی به نرخ پنج درصد و مالیات نقل و انتقال حق واگذاری محل به مأخذ ده برابر ارزش معاملاتی ملک مربوطه به نرخ ۳۰ درصد است.

مسئولان نظارت بر اجرای برجام، پاسخ قاطعی به عهدشکنی آمریکایی ها بدهند

نماینده همدان گفت: بعد از گذشت 6 ماه از مصوبه مجلس در خصوص برجام ضرورت دارد در اجرای مصوبه اقدامات متقابل برجام در رابطه با عهدشکنی آمریکا مورد توجه قرار بگیرد.

دریافت اضافه بها از مشترکان برق باغ شهرها و خانه باغها در سال 95

وزارت نیرو موظف است، علاوه بر دریافت بهای برق به ازای هر کیلو وات ساعت برق فروخته‌شده، مبلغ 30 ریال به ‌عنوان عوارض برق در قبوض مربوطه درج و از مشترکان برق از جمله باغ‌شهرها و خانه‌‌باغ‌های اطراف روستاها و شهرها کشاورزی دریافت کند.

مشترکان علاوه بر نرخ آب بها، ملزم به پرداخت مبلغ مازاد شدند

وزارت نیرو مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای ‌شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب مبلغ 150 ریال از مشترکان آب دریافت کند.

دادستانی علیه مسئولان اجرایی مقصر در بحران شرکت "پدیده" اعلام جرم کند

نماینده مردم تهران به وزیر دادگستری لزوم اعلام جرم توسط دادستان علیه دستگاه‌های تبلیغاتی و مسئولان اجرایی که با کوتاهی در احقاق حقوق سهامداران زمینه‌ساز ایجاد بحران اجتماعی- اقتصادی شده‌اند را متذکر شد.

سقف معافیت مالیاتی حقوق ماهیانه کارکنان 13 میلیون ریال تعیین شد

پس از آنکه وکلای ملت با پبشنهاد افزایش رقم معافیت مالیاتی کارکنان از 156 به 180 میلیون ریال در سال موافقت نکردند، و مبلغ پیشنهادی کمیسیون را به تصویب رساندند.

ریزگردها نفس مردم استانهای جنوبی را بند آورد

نماینده اهواز از حذف اعتبار ریزگردها در بودجه 1395 انتقاد کرد و گفت: تنفس برای مردم این استانها سخت شده است کودکان و شیمیایی ها دچار آسیب جدی شده اند.

آغاز چهارمین جلسه علنی بررسی بودجه 95 در مجلس

چهارمین جلسه علنی نمایندگان مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 1395 کل‌کشور پس از تنفس 2 ساعته و تأخیر 40 دقیقه‌ای در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که کرسی 138 نفر از وکلای ملت خالی است.

در جلسه اصلاح طلبان مجلس با منتخبان تهران چه گذشت؟

در جلسه اصلاح طلبان مجلس فعلی با منتخبان تهران بر ضرورت اهتمام برای رای آوری لیست امید در اقصی نقاط ایران در مرحله دوم انتخابات تاکید شد.

عصبانیت سرلیست اصلاح‌طلبان از درخواست‌ها برای انصراف

عضو حزب اعتمادملی گفت: عارف مرد انصراف نیست.

شهرداری‌ مجاز به انتشار 70 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه‌ی بودجه 95 کل کشور به شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته اجازه دادند تا سقف 70 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر کنند.

دولت بدهی‌های خود را تا مبلغ 125 هزار میلیارد ریال تصفیه می کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه 95 به دولت اجازه دادند بدهی‌های قطعی خود را تا مبلغ 125 هزار میلیارد ریال تصفیه کنند.

500 میلیون دلار تسهیلات به بانک کشاورزی اختصاص یافت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که مبلغ 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد.

اختصاص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

نمایندگان مجلس مصوب کردند که معادل ریالی مبلغ 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص یابد.
نمایش 5,001 - 5,020 از 5,646 نتیجه
آیتم در هر صفحه 20
از 283