سرنوشت یارانه‌ها در سال ۹۷ چه خواهد شد؟

بحث هدفمندی یارانه‌ها یکی از بخش‌های مهم لایحه بودجه 97 است که در حال چکش‌کاری در بهارستان است.

نهایی شدن لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در جلسه کمیسیون اجتماعی از نهایی شدن لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت خبر داد.

بازسازی خاطره شکست حصر آبادان با شکست حصر دیرالزور

نمایندگان ملت با بیان این که شکست حصر دیرالزور منجر به افزایش قدرت تهاجمی ارتش سوریه و توان اقتصادی دمشق خواهد شد از برنامه ریزی کردهای آمریکایی برای برخورد با ارتش سوریه را مطرح کردند.

از باج خواهی آمریکا درشرق آسیا تا بازی هسته ای کره شمالی

نمایندگان ملت معتقدند که آمریکایی ها عمدا در حال تحریک کره شمالی برای انجام یک معامله تجاری با چین هستند اما در این میان پیونگ یانگ هم مواضع ویژه خود را دنبال می کند.

نگاه بهارستان به باید و نباید های اخم و لبخند دیپلماسی دوازدهم

نمایندگان ملت در ریل گذاری دیپلماسی دوازدهم اگرچه معتقدند که دیپلماسی لبخند باید ادامه پیدا کند اما ضمن تاکید بر گسترش تعاملات و توجه به دیپلماسی اقتصادی ، خواهان دیپلماسی اخم در مقابل آمریکا شدند.

طب سنتی کارآمد، بازوی کمکی حوزه درمان

قطعا طب سنتی بازوی کمکی حوزه سلامت بوده و مجلس و دولت باید با برنامه ریزی دقیق و مدون در جهت تقویت این حوزه تلاش کنند.

عبور طرح تحریمی ایران از مجلس نمایندگان تا مجلس سنا

طرح تحریمی ایران، روسیه و کره شمالی در دو مجلس نمایندگان و سنا آمریکا تصویب شده و در انتظار اعلام نظر رئیس جمهور این کشور است که اگر ترامپ بخواهد آن را وتو کند مجالس آمریکا باید مجدد طرح مذکور را مورد بررسی قراردهند.

برگزاری مجامع عمومی شرکت های بورسی بازار را روی غلتک افزایشی انداخت

کارشناسان معتقدند برگزاری مجامع عمومی شرکت های بورسی و پیش بینی های مثبت از آینده اقتصاد کشور نقش مهمی در روند صعودی شاخص بورس در هفته جاری داشته است.

روند کاهشی ارز از صرافی های چهارراه استانبول تا کف بازار سبزه میدان

کارشناسان معتقدند که روند کاهشی نرخ ارز با کاهش تب و تاب سفرهای تابستانی و کنترل بازار توسط دولت رخ داده، البته این روند ثبات باید پس از انتخابات کابینه حفظ شود.

زیر و بم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد دستگاه‌ها در ایران

کارشناسان معتقدند که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در بخش تئوریک به بلوغ رسیده اما در بخش عملیاتی اقدام چندانی صورت نگرفته و اجرای آن برای شفاف سازی سیاست گذاری ها به تعامل مجلس و دولت نیازمند است.

رویکرد مثبت مجلس نسبت به تداوم طرح تربیت پرستار

نمایندگان مردم در خانه ملت بر این باورند که اگر طرح تربیت نیروی پرستار خللی به جایگاه پرستاران وارد نکند نباید متوقف شود.

ارتقا کیفی مراکز درمانی با اجرای طرح اعتبار بخشی بیمارستان‌ها

نمایندگان مردم در خانه ملت بر این باورند اجرای طرح اعتباربخشی کیفیت خدمات در بیمارستان ها را افزایش می دهد و در آینده این موضوع موجب تقویت اعتبارات مراکز درمانی می شود.

ماجرای قاچاق کالا و دوگانه اشتغال مرزنشین‌ها و شرایط تولید

مواجهه با آمار و ارقام چند میلیاردی کشفیات کالای قاچاق در هر سال، بر ضرورت ایجاد و تقویت شرایطی دلالت دارد تا تولید ملی بتواند به کمک آن، کفاف نیازهای داخلی را داده و دیگر قاچاق به صرفه نباشد.

معیشت بهره‌برداران اولویت اصلی طرح تنفس جنگل

نمایندگان مردم بر تامین معیشت بهره‌برداران و ساکنان جنگل حین اجرای طرح تنفس و تعیین تکلیف و تدوین برنامه بهره‌برداری بعد از اتمام این دوره تاکید کردند.

خوش‌رقصی آل‌خلیفه درجریان سفر ترامپ به منطقه با حبس شیخ عیسی قاسم

نمایندگان مجلس معتقدند دادگاه‌های بحرین وجاهت قانونی محاکمه شیخ عیسی قاسم را نداشته و تصور می‌کنند با حبس و تبعید رهبران شیعه می‌توانند مسلمانان را سرکوب کنند.

انتقال مرکز سیاسی از تهران، راه‌کار کاهش جمعیت

نمایندگان مجلس از افزایش روز افزون جمعیت در تهران انتقاد کردند و ادامه این روند را باعث افزایش معضلات اجتماعی دانستند.

هولوکاست‌سازی آمریکا در جنگ سوریه

نمایندگان مجلس ضمن رد ادعای آمریکا درباره وجود کوره های آدم سوزی در سوریه بیان داشتند که واشنگتن ، ریاض و تل آویو به دنبال بهانه چینی برای حمله مستقیم به دمشق هستند.

کاهش آلاینده‌های شهری با لغو مجوز فعالیت صنایع در پایتخت

نمایندگان مجلس با اشاره به اهمیت لغو مجوز فعالیت صنایع آلاینده در تهران مطرح کردند که باید از ظرفیت بخش خصوصی برای انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر استفاده کرد.

تامین نظر علما و اجماع عمومی مولفه اصلی ساماندهی تعطیلات رسمی کشور

نمایندگان مجلس راه کار ساماندهی تعطیلات رسمی کشور را رسیدن کشور به یک اجماع عمومی و تأمین نظر علما و نخبگان کشور دانستند.

مجازات اعدام؛ از اصرار نمایندگان بر کاهش تا انکار مجریان بر عدم تاثیر

نمایندگان مجلس با تاکید برکاهش مجازات اعدام بر این باورند که مخالفت ستاد و پلیس مبارزه با موادمخدر با کاهش اعدام بر پایه مستندات منطقی نیست، بنابراین این نهادها موظف بر اجرای مصوبه قانونی مجلس هستند.
نمایش 1 - 20 از 412 نتیجه
آیتم در هر صفحه 20
از 21