رویکرد مثبت مجلس نسبت به تداوم طرح تربیت پرستار

نمایندگان مردم در خانه ملت بر این باورند که اگر طرح تربیت نیروی پرستار خللی به جایگاه پرستاران وارد نکند نباید متوقف شود.

ارتقا کیفی مراکز درمانی با اجرای طرح اعتبار بخشی بیمارستان‌ها

نمایندگان مردم در خانه ملت بر این باورند اجرای طرح اعتباربخشی کیفیت خدمات در بیمارستان ها را افزایش می دهد و در آینده این موضوع موجب تقویت اعتبارات مراکز درمانی می شود.

ماجرای قاچاق کالا و دوگانه اشتغال مرزنشین‌ها و شرایط تولید

مواجهه با آمار و ارقام چند میلیاردی کشفیات کالای قاچاق در هر سال، بر ضرورت ایجاد و تقویت شرایطی دلالت دارد تا تولید ملی بتواند به کمک آن، کفاف نیازهای داخلی را داده و دیگر قاچاق به صرفه نباشد.

معیشت بهره‌برداران اولویت اصلی طرح تنفس جنگل

نمایندگان مردم بر تامین معیشت بهره‌برداران و ساکنان جنگل حین اجرای طرح تنفس و تعیین تکلیف و تدوین برنامه بهره‌برداری بعد از اتمام این دوره تاکید کردند.

خوش‌رقصی آل‌خلیفه درجریان سفر ترامپ به منطقه با حبس شیخ عیسی قاسم

نمایندگان مجلس معتقدند دادگاه‌های بحرین وجاهت قانونی محاکمه شیخ عیسی قاسم را نداشته و تصور می‌کنند با حبس و تبعید رهبران شیعه می‌توانند مسلمانان را سرکوب کنند.

انتقال مرکز سیاسی از تهران، راه‌کار کاهش جمعیت

نمایندگان مجلس از افزایش روز افزون جمعیت در تهران انتقاد کردند و ادامه این روند را باعث افزایش معضلات اجتماعی دانستند.

هولوکاست‌سازی آمریکا در جنگ سوریه

نمایندگان مجلس ضمن رد ادعای آمریکا درباره وجود کوره های آدم سوزی در سوریه بیان داشتند که واشنگتن ، ریاض و تل آویو به دنبال بهانه چینی برای حمله مستقیم به دمشق هستند.

کاهش آلاینده‌های شهری با لغو مجوز فعالیت صنایع در پایتخت

نمایندگان مجلس با اشاره به اهمیت لغو مجوز فعالیت صنایع آلاینده در تهران مطرح کردند که باید از ظرفیت بخش خصوصی برای انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر استفاده کرد.

تامین نظر علما و اجماع عمومی مولفه اصلی ساماندهی تعطیلات رسمی کشور

نمایندگان مجلس راه کار ساماندهی تعطیلات رسمی کشور را رسیدن کشور به یک اجماع عمومی و تأمین نظر علما و نخبگان کشور دانستند.

مجازات اعدام؛ از اصرار نمایندگان بر کاهش تا انکار مجریان بر عدم تاثیر

نمایندگان مجلس با تاکید برکاهش مجازات اعدام بر این باورند که مخالفت ستاد و پلیس مبارزه با موادمخدر با کاهش اعدام بر پایه مستندات منطقی نیست، بنابراین این نهادها موظف بر اجرای مصوبه قانونی مجلس هستند.

چراغ فرش دستباف رو به خاموشی است

در سالهای اخیر به علت افزایش قیمت مواد اولیه ،‌ حمایت نکردن از بافندگان فرش دستباف سبب شده تا فعالان این عرصه انگیزه خود را برای ادامه کار از دست دهند و شاهد بیکاری و رکود در این صنعت هنری و فرهنگی در کشور باشیم.

قانون مبارزه با دخانیات همچنان خاک می خورد

نمایندگان مجلس با انتقاد از عدم اجرای قانون مبارزه با دخانیات یادآور شدند: روزانه ۲۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماری های ناشی از مصرف مواد دخانی می شود.

بایدها و نبایدهای انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک از قوه قضائیه

درحالی نمایندگان موافقان طرح انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه بر این باورند که این طرح باعث کارایی بهتر این سازمان خواهد شد که مخالفان آن معتقدند این سازمان ماهیت حقوقی دارد و نباید به وزارت کشور الحاق شود.

راه‌اندازی کلاس ششم عجولانه بود

زاهدی تصریح کرد: پیروز انتخابات بعدی کاندیدای نهایی "جمنا" است.

چه کسانی از گسترش نظارت دیوان محاسبات واهمه دارند

گسترش و توسعه نقش نظارتی دیوان محاسبات در برنامه ششم توسعه توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام حذف شد، اما آیا نهادهای عمومی غیردولتی نباید حسابرسی شوند؟!

دستفروشی معلول فقر و بیکاری

نمایندگان مجلس با انتقاد از هرگونه برخورد سلبی با دستفروشان بر لزوم اختصاص فضاهایی مشخص برای ساماندهی این قشر تاکید کردند.دستفروشی پدیده‌ای است که به علت فقر و بیکاری در کشور شیوع پیدا کرده و در روزهای منتهی به پایال سال به صورت پررنگی بروز و ظهور می‌کند.

واگذاری شرکت های دولتی زیان ده خصوصی سازی نیست

نمایندگان مجلس شورای اسلامی می گویند که روند خصوصی سازی در کشور بسیار کند پیش می رود و نمی توان با وجود انتقال شرکت های دولتی به شرکت های شبه دولتی و خصولتی ادعا کرد که خصوصی سازی انجام شده است.

حمایت مجلس از تصمیم دولت برای پایش مالی صندوق های بازنشستگی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند که پایش مالی صندوق های بازنشستگی از اقداماتی است که انجام آن می تواند حمایت از بازنشستگان را هدفمند و قانونمند کند.

اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران؛ تهدیداتی که مانع پیشرفت صنایع موشکی و دفاعی نیست

نمایندگان مجلس معتقدند ترامپ بعد از شکستی که در مقابله با برجام مواجه شد، اکنون همانند سایر رؤسای جمهور آمریکا به سمت اعمال تحریم‌ها به بهانه آزمایش‌های موشکی روی آورده است.

چراغی که به خانه رواست

نمایندگان مجلس با اشاره به بحران‌های مالی آموزش و پرورش در شرایط کنونی، معتقدند اگرچه ایران با رویکرد انسانی نسبت به تأمین شرایط تحصیل اتباع خارجی تأکید دارد اما سازمان‌های جهانی هم باید حق و حقوق کشورمان را در این خصوص پرداخت کنند.
نمایش 21 - 40 از 422 نتیجه
آیتم در هر صفحه 20
از 22