محصولات تراریخته تهدید یا فرصت؟

مصرف محصولات تراریخته که با تغییرات ژنتیکی مواجه شده اند هنوز جای تامل دارد چراکه کسی در خصوص مزایا و یا حتی مضرات احتمالی آن مطمئن نیست.

حاشیه های داغ از تبلیغات انتخاباتی مجلس

تبلیغات زودهنگام نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منجر به رفتارهایی شده است که از اجاره انحصاری بیلبورد گرفته تا برگزاری جشن و دادن شام به مردم را شامل می شود.

سربازان غایب چشم انتظار تعیین تکلیف مجلس

در لایحه بودجه ۹۵ پیشنهاد فروش دوره سربازی مشمولانی که بیش از ۵ سال غیبت دارندبه مجلس ارایه شده است اما د رمورد، زمان، چگونگی اخذ جریمه و شرایط مشمولان ،و نحوه اجرای آن همچنان بحث وجود دارد.

از قانون انتخابات چه می دانید؟

با آخرین اصلاح صورت گرفته در قانون انتخابات، هریک از کاندیداها می توانند نماینده ای را برای حضور در شعب اخذ رأی داشته باشند که ممانعت از حضور آنها تا پایان شمارش آراء و تنظیم صورتجلسه ممنوع می باشد. همچنین انتخاب نماينده در مرحله اول، منوط به كسب اكثريت حداقل یک‌چهارم كل آراء و در مرحله دوم و همینطور انتخابات میان‌دوره‌ای، با كسب ‌اكثريت نسبي، به هر ميزان است.

برنج‌های وارداتی، از سال آینده شناسنامه‌دار می شوند

برنج های آلوده که این روزها نقل هر مجلسی است دغدغه های عمده ای را برای تمامی اقشار جامعه ایجاد کرده از این رو مردم خواستار روشنگری در خصوص سلامت یا عدم آن از سوی مسئولان هستند.

آیا مجلس در تعطیلات به تاسیسات هسته‌ای اراک خواهد رفت؟

کمیسیون امنیت ملی براساس وظیفه قانونی خود برای انجام نظارت بر اجرای برجام، بازدید از مراکز هسته‌ای را در دستور کار دارد.

آگهی فروشی صدا و سیما ، منع یا الزام ؟!

بر اساس لایحه پیشنهادی دولت در بودجه سال 1395 صدا وسیما مکلف خواهد شد تا 53 در صد از بودجه خود را راسا تهیه نماید که این امر راهی جز افزایش آگهی های تجاری برای کسب در آمد، برای سازمان باقی نمی گذارد.

ساختار اجرایی کشور تحول می خواهد نه ادغام یا تجزیه

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مخالفت خانه ملت و اعضای این کمیسیون با پیشنهاد انتزاع بخش برق از وزارت نیرو و الحاق آن به وزارت نفت و تشکیل وزارت انرژی خبر داد.

پایان عمر بسته خروج از رکود و اجرا نشدن طرح کارت های اعتباری

بسته خروج از رکود تا چند ماه آینده به پایان عمر خود نزدیک می شود اما هنوز کسی از نتایج به دست آمده از اجرای آن تصویر روشنی ندارد.

آیا دولت، مجلس را محرم خود می داند ؟!

قراداد محرمانه 400 میلیون یورویی ایران با خودروساز فرانسوی از آنجا پژو که حافظه تاریخی خوبی برای ایرانی ها باقی نگذاشته ، با واکنش نمایندگان ملت در مجلس مواجه شده است .

فرصتی طلایی برای اقتصاد که همیشه باز نخواهد ماند

پنجره جمعیتی که از سال 85 باز شده است و فقط چهاردهه بازخواهد ماند که به شرط فراهم سازی امکانات حمایتی برای جوانان ، یک فرصت طلایی برای اقتصاد و توسعه کشورمان خواهد بود.

علل مخالفت دولت برای تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی

 طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی که توسط برخی نمایندگان مجالس هشتم و نهم آماده شده، یکی از قطعه‌های تکمیل کننده پازل مبارزه با فساد در کشور است که از پشتوانه حمایت دو قوة قضائیه و...

ابهام قراردادهای نفتی جدید برای کمیسیون انرژی مجلس

بیش از یک ماه از رونمایی قراردادهای جدید صنعت نفت در کنفرانس تهران می گذرد، اما در این کنفرانس جزئیاتی از این قرارداها (موسوم به)  IPC  اعلام نشد ، و پس از تصویب کلیات این قراردادها در...

هزینه کرد نامزدها در این انتخابات شفاف می شود؟!

شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها ، بحثی است که از اسفند سال گذشته با اظهارات وزیر کشور شروع شد ، ظرف نه ماه دولت لایحه مرتبطی را تهیه و به مجلس ارائه کرد و حالا هم دو ماهی است که این طرح در...

مروری بر اصلاح قانون انتخابات در مجلس نهم

حرف و حدیث ها درباره اصلاح قانون انتخابات در آستانه هر انتخاباتی زیاد می شود ولی فقط اصلاحاتی جزئی انجام می شود. اصلاحاتی که تاکنون نتوانسته اند سیاست و سازوکاری جامع و رضایتبخش برای همه آحاد مردم...

تبیین ابعاد حق‌الناس انتخاباتی در کلام رهبری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ،انتخابات  را فرصت مناسبی برای بیعت مجدد مردم با نظام جمهوری...

لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی

لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی

روزي براي مجلس

10 آذر هر سال به عنوان روز مجلس نام‌گذاری شده است که علت این نام گذاری شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس در روز دهم آذر ماه سال 1316 است

برگزاری انتخابات بصورت الكترونيك؛ چالش‌ها و راهکارها

هیئت د‌‌‌ولت د‌‌‌ر جلسه 10 خرد‌‌‌اد‌‌‌ سال جاري به برگزاری انتخابات به‌صورت کاملاً الکترونیکی رأی مثبت د‌‌‌اد‌‌‌ و تصویب کرد‌‌‌ تا یازد‌‌‌همین د‌‌‌وره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به‌صورت کاملاً الکترونیکی برگزار شود‌‌‌.

گزارش تصویب برابر شدن دیه تصادف زن و مرد در مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که پرداخت خسارت وارده به زیان دیدگان را بدون لحاظ جنسیت و دین در حوادث رانندگی تا سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت کنند.
نمایش 381 - 400 از 422 نتیجه
آیتم در هر صفحه 20
از 22