Skip to Content

استان‌های همجوار کرمانشاه برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده مامور شده‌اند

جاسمی

نماینده کرمانشاه گفت که شهرستان‌های همجوار استان کرمانشاه برای خدمات رسانی به مناطق زلزله‌زده مامور شده‌اند که احتمالا خدمت رسانی به استان‌های تهران و سمنان نیز خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا سید قاسم جاسمی در توضیح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: بیشترین اثرات تخریبی زلزله در منطقه ازگلا، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و روستاهای اطراف است که تعداد کشته‌ها بیش از ۱۰۰ نفر و تعداد مجروحان بیش از ۲۰۰ نفر تا این لحظه گزارش شده است.

وی با بیان اینکه «متاسفانه وضعیت برق رسانی در شب گذشته مناسب نبود» گفت: گزارشاتی از قطعی برق و نبود ارتباطات تلفنی رسیده است مردم در شب گذشته از ترس پس لرزه ها به خیابان‌ها رفته و شب را در آن سرمای سوزناک به صبح رساندند. حدود ۵۰ پس لرزه گزارش شده است که این وضعیت نگران کننده بود.

نماینده کرمانشاه با تاکید بر اینکه «نمایندگان استان پیگیر این وضعیت هستند»گفت: بنده سفر خارجی داشتم که آن را لغو کردم. ستاد بحران در استان تشکیل شده و همه تلاش‌ها در استفاده از امکانات استانی و محلی است. بسیج و سپاه نیز پای کار آمده و همه امکانات برای امدارسانی بسیج شده است.

به گفته وی شهرستان‌های همجوار همچون کردستان، همدان و لرستان برای امدادرسانی سریعتر تعیین شده اند. البته با توجه به اینکه پس لرزه ها به این استان‌ها رسیده احتمالا از استان‌های تهران، سمنان و اراک نیز کمک گرفته می شود.

جاسمی در پایان از پیام مقام معظم رهبری قدردانی کرد و پیام ایشان را در تسریع روند امدادرسانی تاثیرگذار دانست.