Skip to Content

افزایش قیمت‌های شب عید کنترل‌شده باشد

گرمابی:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: معمولا شب عید قیمت ها افزایش پیدا می کند، اما امیدواریم این افزایش کنترل شده باشد چرا که برخی گرانی ها بُعد روانی دارد که دلیلی برای آن وجود ندارد اما برخی گرانی ها به دلیل افزایش تقاضا است که عادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی و به نقل از خانه ملت حمید گرمابی ، با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز، در خصوص اقدامات دولت برای تنظیم بازار شب گفت: به نظر می رسد برای تنظیم بازار شب عید، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و مواد مختلف مورد نیاز مردم در ایام نوروز را تهیه کرده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تنظیم بازار نیاز به واردات برخی کالاها داریم، افزود: به نظر می رسد باید برای نیاز شب عید، برنج وارد کرد البته دولت اعلام کرده است که به قدر کافی برنج داریم، با این حساب اگر به قدر کافی در انبارها برنج داشته باشیم دیگر نیازی به واردات برنج نداریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به شیوع آنفولانزای مرغی و تب برفکی، گفت: در زمینه تامین مرغ مورد نیاز در شب عید باید نسبت به واردات مرغ اقدام کرد.

وی در خصوص نحوه نظارت مجلس و ورود کمیسیون صنایع به تنظیم بازار شب عید، گفت:  کمیسیون قصد ورود به این موضوع را ندارد و در نگاه کلی مجلس اگر مشکلی وجود نداشته باشد نیز دخالت نمی کند اما اگر مشکلی گزارش شود قطعا وارد می شویم.

این نماینده مجلس افزود: با این حال معمولا تلاش می کنیم این امور را به دولت واگذار کنیم مگر اینکه دولت به درستی به وظایفش عمل نکند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، در خصوص احتمال گرانی در بازار شب عید،گفت: معمولا شب عید قیمت ها افزایش پیدا می کند، اما امیدواریم این افزایش کنترل شده باشد چرا که برخی گرانی ها بُعد روانی دارد که دلیلی برای آن وجود ندارد اما برخی گرانی ها به دلیل افزایش تقاضا است که عادی است.