Skip to Content

افزایش 20 درصدی نرخ تاکسی در ایام برفی و بارانی منطقی نیست

ذوالقدر :

نماینده مردم تهران در مجلس افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی در ایام برفی و بارانی را غیرمنطقی دانست و گفت: نرخ کرایه تاکسی برای تمامی ایام سال باید یکسان باشد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل ازخانه ملت ، با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع تر افزایش نرخ کرایه تاکسی در واکنش به مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی در ایام و روزهای برفی و بارانی، گفت: این موضوع غیرمنطقی، نامتعارف و غیرمعقول بوده و موجبات انجام تخلفاتی از سوی رانندگان را افزایش می دهد؛ متاسفانه با وجود گذشت 2 ماه از سال جدید هنوز افزایش نرخ کرایه تاکسی تعیین تکلیف نشده است از این رو از شورای شهر و فرمانداری تقاضای داریم هر چه سریع تر به اختلافات میان خود پایان داده و افزایش نرخ کرایه تاکسی را تعیین تکلیف کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی در روزهای برفی و بارانی افزایش استفاده از خودروهای تک سرنشین و  ترافیک را به دنبال دارد، گفت: در روزهای برفی و بارانی با ضعف خدمات رسانی حمل و نقل عمومی به شهروندان پایتخت مواجه هستیم و حتی در روزهای برفی شاهد اخذ کرایه یک میلیون تومانی از مسافران بودیم بنابراین نباید با افزایش 20 درصدی نرخ کرایه در این ایام مشکلی بر مشکلات شهروندان بیافزاییم.

وی با تاکید بر اینکه نرخ کرایه تاکسی برای تمامی ایام سال باید یکسان باشد، تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه ها باید کمتر از نرخ تورم باشد زیرا اغلب کسانی که از حمل ونقل عمومی استفاده می کنند از قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بی توجهی به عدم تعیین تکلیف افزایش نرخ کرایه تاکسی افزایش خودسرانه کرایه ها و نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد، گفت: این موضوع باعث سردرگمی رانندگان و شهروندان می شود.

ذوالقدر با تاکید بر اینکه افزایش غیرمنطقی نرخ کرایه حمل ونقل عمومی باعث تشدید آلودگی هوا و ترافیک می شود، افزود: به طور قطع دود افزایش غیرمنطقی کرایه ها به چشم مردم می رود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی باید به گونه ای باشد که انگیزه شهروندان جهت استفاده از سیستم حمل ونقل عمومی را افزایش و از سویی فشار مضاعفی به مردم وارد نشود و همچنین باعث تحقق اهداف محیط زیستی شود.