Skip to Content

تشکیل کمیته رصد قاچاق کالا در مجلس

باستانی

سخنگوی «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی از تشکیل «کمیته رصد قاچاق کالا» در مجلس خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ سعید باستانی نماینده مردم با اشاره به جزئیات نشست سه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، صنایع و معادن و همچنین حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، گفت: این جلسه با حضور اعضای سه فراکسیون و برخی مسئولین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در مجلس برگزار شد.

وی افزود: بر اساس مباحثی که در این جلسه مطرح شد مقرر شد تا کمیته‌ای با عنوان کمیته رصد کالای قاچاق در مجلس شکل گیرد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماموریت کمیته رصد در مجلس بیان کرد: مقرر شد تا این کمیته عملیات اجرایی در زمینه قاچاق کالا در کشور را مورد رصد قرار دهد تا اگر مواردی اجرایی نمی‌شود، با پیگری این موارد اجرایی شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا این کمیته مشکلات تقنینی موجود در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را که نیازمند اصلاح است مورد پیگیری قرار داده و نهایتا گزارشی از روند عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نمایندگان ارائه دهد.
باستانی ادامه داد:همچنین این کمیته موظف است تا هر سه ماه یک بار گزارشی را به کمیسیون مشترک سه جانبه مجددا ارائه کند تا در طول زمان مشخصی موارد نظارتی اجرایی شود.
سخنگوی «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین جلسه کمیته رصد قاچاق کالا هفته آینده در مجلس برگزار می‌شود.