Skip to Content

حذف کنکور، نیازمند اصلاح زیرساخت ها

احمدی لاشکی

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس گفت: با نبود زیرساخت های لازم در شرایط حاضر، حذف کنکور میسر نخواهد بود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ فاسم احمدی لاشکی در خصوص تبلیغات گسترده کلاس های آمادگی کنکور در کشور با توجه به قانون حذف کنکور گفت: حذف کنکور تنها نباید بصورت حرف باشد بلکه باید ازجنبه عملی صورت بگیرد ولی در شرایط حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

نماینده مردم چالوس، کلاردشت و نوشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه مافیایی کنکور در کشور وجود دارد، درست است، ولی نباید توجهی به سروصداه های آنها صورت گیرد، بلکه آموزش و پرورش وظیفه دارد طبق قانون، سازوکار حدف کنکور را فراهم و اجرایی کند.

معیار سنجش دانش آموزان نیازمند اصلاح است

وی ادامه داد: در سال گذشته در درس معارف اسلامی نزدیک به 11 هزار نفر نمره 20 گرفتند، با کدامین معیار این دانش آموزان باید سنجش شوند؟ هم اکنون نزدیک به 700 نفر معدل 20 در کشور وجود دارد، بنابراین با کدام معیار می توان گفت چه کسی دانشگاه تهران برود و شخص دیگری به دانشگاه دیگر برود؟

23 نوع مدرسه در کشور مانع حذف کنکور

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: متاسفانه زیرساخت های لازم وجود ندارد زیرا در کشور 23 نوع مدرسه وجود دارد. آیا شخصی که در مدرسه هیات امنایی درس خوانده یا در مدرسه نمونه دولتی درس خوانده یا در مدرسه شاهد درس خوانده یا در مدرسه تیزهوشان درس خوانده باید باهم مقایسه شوند یا آن شخصی که در یک روستای دور افتاده در مدرسه ای دولتی که هیچ امکاناتی ندارد، باید با تمامی موارد مذکور مقایسه شود.

احمدی لاشکی یادآور شد: تا زمانی که زیرساخت ها اصلاح نشود، حذف کنکور مقدور نخواهد بود و مافیای کنکور بیش از گذشته به تبلیغات کلاس های خود خواهند پرداخت.

ارزیابی 3 سال آخر تحصیلی؛ راه حلی برای حذف کنکور

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: در کمیسیون آموزش طرحی تحت عنوان اینکه 3 سال سابقه تحصیلی دانش آموزان در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم وجود داشته باشد تا ارزیابی بر پایه این 3 سال صورت گیرد تا 30 عنوان درسی مورد بررسی قرار گیرد و همچنین زیرساخت های لازم در تصحیح ورقابت امتحانی صورت گیرد تا سلیقه ای نمره داده نشود و حقی از کسی اجحاف نشود.