Skip to Content

طرح اصلاح سهمیه ایثارگران در دانشگاه

هاشمی:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه سهمیه حق ایثارگران است، افزود: مسئولان باید این سهمیه‌ها را در مسیر درست خود قرار دهند تا هیچ کس احساس نکند در حقش احجاف شده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ همایون هاشمی با اشاره به اعتراض شرکت‌کنندگان آزمون دستیاری پزشکی سال97 به اعمال سهمیه‌ها در این آزمون، گفت: اگرچه به دنبال این مصوبه که در قانون برنامه ششم آمده است اعتراض‌هایی وجود دارد اما نمی‌توان جلو یا عقب‌تر از قانون حرکت کرد به همین دلیل باید به قانون تا زمان مشروعیت عمل کرد اما آنچه مشخص است حدنصاب نمره تایین شده باید ازسوی تمامی قبول‌شدگان دارای سهمیه و بدون آن کسب شود چراکه در غیر این صورت  سطح علمی جامعه پزشکی پایین خواهد آمد.  

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهمیه حق ایثارگران است و در همه کشورها چنین سهمیه‌هایی اعمال می‌شود، افزود: مسئولان باید این سهمیه‌ها را در مسیر درست خود قرار دهند تا هیچ کس احساس نکند در حقش احجاف شده است و عدالت میان افراد عادی و دارای سهمیه برقرار شود.

وی با اشاره به درصدهای سهمیه‌هایی که برای مناطق محروم و استعدادهای درخشان در این آزمون در نظر گرفته شده است، گفت: اعمال این سهمیه میزان از سهمیه شرایط را برای شرکت‌کنندگان عادی سخت می‌کند، اما نباید هجمه‌ها را صرفا به سمت سهمیه ایثارگران آورد کرد و اگر قرار است این سهمیه‌ها کم شود باید به تناسب باشد.   

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون پیشنهادات خوبی به کمیسیون آموزش و تحقیقات برای اصلاح این قانون رسیده است، بیان کرد: با بررسی این طرح و پیشنهادات به دنبال اصلاح قانون هستیم تا علاوه بر ایجاد رضایت مردم حق زحمات و سختی‌های خانواده‌های ایثارگران نیز ادا شود.