Skip to Content

طرح تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان به جریان افتاد

پورمختار خبر داد:

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از به جریان افتادن طرح تفحص از سفر‌های خارجی نمایندگان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم، محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس اشاره به طرح تحقیق و تفحص از سفر‌های خارجی نمایندگان، اظهار داشت: این طرح با 6 امضاء اواخر سال گذشته تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

وی با بیان اینکه  این طرح تاکنون به کمیسیون مربوطه ارجاع نشده است، افزود: به نظر می‌رسد هیئت رئیسه پارلمان علاقه‌ای برای رسیدگی به این تفحص ندارد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان مبنی بر جلوگیری از سفر‌های غیر‌ضروری مسئولان و به ویژه نمایندگان، گفت: پس از این دیدار بنده  از هیئت رئیسه خواستم تا این طرح به جریان بیفتد. در نهایت آقای رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مامور رسیدگی به این تفحص شده و طی نامه‌ای به بنده عنوان کرد که تفحص به جریان افتاده است.

پورمختار با بیان اینکه قرار است در این تفحص سفر‌های خارجی نمایندگان دوره نهم و دهم قوه مقننه بررسی شود، تصریح کرد: دستیابی به آمار سفر نمایندگان، دست‌آورد‌های سفر‌ها، ضرورت، دلایل و میزان هزینه این سفر‌ها برای مجلس، کشور و همچنین ملاک انتخاب نمایندگان و افراد از جمله محور‌های این طرح است.