Skip to Content

لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی در کشور

بهرام نیا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح دارد و باید نظارت بر این انتخابات به نهادی فراقوه‌ای واگذار شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ حسن بهرام نیا در خصوص لزوم اصلاح قوانین انتخابات مختلف، اظهار داشت: به طور کلی قوانین انتخاباتی کشور اعم از انتخابات شوراها، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی نیاز به اصلاحاتی دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به صورت طبیعی بعد از گذشت چند سال از عمر قوانین انتخاباتی باید اصلاحاتی انجام شود تا ایراداتی که در جریان انتخابات هویدا شده، برطرف شود.

وی افزود: تغییرات مختلفی که در حوزه‌های گوناگون ایجاد شده بر انتخابات اثر می‌گذارد و باید قوانین انتخاباتی را اصلاح کنیم تا به روز باشد.

بهرام‌نیا ادامه داد: از جمله مواردی که باید در قوانین انتخاباتی اصلاح شود، موضوع نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که به مجلس شورای اسلامی واگذار شده است.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی همدان گفت: به صورت طبیعی موضوع نظارت بر انتخابات شوراها باید به نهادی غیر از مجلس واگذار شود، ملاحظاتی که نمایندگان دارند ممکن است در حسن اجرای نظارت بر انتخابات شوراها اثر بگذارد و باید نهادی فراقوه‌ای بر انتخابات شوراها نظارت کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز به اصلاحاتی نیاز دارد و معتقدم که انتخابات مجلس باید به صورت استانی برگزار شود و نخبگان و افراد توانمندتر بتوانند به مجلس راه پیدا کنند.