Skip to Content

مجوز بهارستان براي ورود به پاستور

Loading the player...

دانلود

جلسه رای اعتماد به دو وزیر باقی مانده کابینه دولت دوازدهم هفته گذشته برگزار شد که برنامه خانه ملت گوشه هایی از این جلسه و حاشیه های آن را برای پخش آماده کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، جلسه بررسی صلاحیت و برنامه های وزرای پیشنهادی نیرو و علوم که با صحبت های رئیس جمهور در صحن علنی مجلس آغاز شده بود با نظرات نمایندگان موافق و مخالف و دفاعیات وزرای پیشنهادی ادامه یافت. برنامه خانه ملت گوشه هایی از این جلسه را برای پخش آماده کرده است که در ابتدای برنامه می توانید انرا ببینید.

دوربین خانه ملت همراه با نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن به جلسه این کمیسیون با وزیر صنعت رفت. در این جلسه نمایندگان حرف ها و نظرات خود را مطرح کردند، در مقابل وزیر نیز از دغدغه های خود در حوزه وزارتش گفت.

زارعی عضو کمیسیون صنایع و معادن معتقد است یک مفهوم مشترک در موضوعات جایش خالی است که گاها برای حل مشکلات رو به روی هم قرار میگیریم نه کنار هم. در حالیکه برای حل مسائل و مشکلات باید کنار هم بود. قسمتهایی از این جلسه و گپ و گفت نمایندگان با وزیر را می توانید در ادامه برنامه ببینید.

زندگی پرندگان مهاجر که جزو اکو سیستم طبیعی محیط زیست هستند با شکار های بی رویه به خطر افتاده. خطه شمال کشور مقصد و مسیر پروازپرندگانیست که از اقصی نقاط دنیا در فصل پاییز مهاجرت می کنند. اما در این مسیر به دام صیادان می افتند. نانوا کناری نماینده فریدونکنار معتقد است صید بی رویه اتفاق نمی افتد و مسئولی نیست که بخواهد از محیط زیست دفاع کند. وی در ادامه می گوید: از وزیر کشور پرسیدیم چرا نسبت به محیط زیست توجه نمی کنید؟ حرف من این است که باید مدیریت کرد نه اینکه شعار داد. ناناکناری میافزاید: باید صید بی رویه را مدیریت کرد و بگوئیم صید بی رویه یعنی چه؟

بحث و بررسی صید پرندگان و مشکلات صیادان را می توانید درادامه برنامه ببینید.

نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی بر قوانین مطبوعات متمرکز شده است. مطبوعات رکن چهارم دمکراسی است . با قدرت رسانه نقاط ضعف و قوت دولتها به نمایش در می آید. نمایشگاه مطبوعات درحای در تهران برگزار شد که ازقانون مطبوعات خبری نیست و نظام جامع رسانه بین مجلس و دولت در حال گردش است. مسئولان با آگاهی از نقش رسانه ها بهتر می توانند به نقش مسئولیتی خود برسند.

آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی درباره اقدامات قانونی مجلس از رسانه و مطبوعات گفت: نظام جامع رسانه مهمترین مسئله  ر حوزه تقنین مربوط به رسانه و مطبوعات است که در کمیسیون فرهنگی در حال پیگیریست. این قانون در برگیرنده تمام طرح ها و قوانین پیشنهادی بود که مجلس های قبل و فعلی به دنبال آن هستند.  نگاه نظام مند دادن به رسانه از مهمترین مطالبات اصحاب رسانه است که در این قانون  قرار است اتفاق بیوفتد. ادامه گفت و گو در این زمینه را می توانید در انتهای برنامه ببینید.

برنامه خانه ملت روزهای پنجشنبه بعد از خبرساعت 14 از شبکه یک پخش می شود.