Skip to Content

پرداخت بخشی از هزینه سفر اربعین توسط دولت

عضو هیئت رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: هزینه‌هایی که مردم برای سفر به کربلا می‌پردازند، تنها بخشی از مبلغ درخواستی دولت عراق است و بخش دیگر آن را دولت می‌پردازد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسین افضلی عضو هیئت رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قیمت بالای بلیت پرواز‌های هوایی اربعین، گفت: بسیاری از افرادی که در اربعین قصد سفر به کربلا را دارند از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند و برای پرداخت این هزینه‌ها فشار زیادی را متحمل می‌شوند.

وی افزود: علی‌رغم رایزنی‌هایی که مسئولان کشورمان درباره‌ هزینه‌های سفر اربعین با عراقی‌ها داشتند، آنها با کاهش این مبالغ مخالفت کردند، به همین دلیل دولت، پرداخت بخشی از هزینه‌ها را برعهده گرفت تا زائران فشار کمتری را متحمل شوند؛ در واقع هزینه‌هایی که مردم برای سفر به کربلا می‌پردازند، تنها بخشی از مبلغ درخواستی دولت عراق است.

افضلی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از هزینه این سفر مربوط به حمل و نقل است، گفت: دولت و مجلس با حساسیت زیادی مسائل مربوط به سفر اربعین را پیگیری می‌کنند که یکی از آنها، هزینه بالای حمل و نقل است که باید حل شود، در همین راستا کمسیون عمران جلسه‌ای را با موضوع اربعین برای حل این مشکل برگزار خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقص فنی هواپیما‌ها طی مدت اخیر گفت: مشکلات صنعت هوایی از موارد مهمی است که کمیسیون عمران آن را بررسی می‌کند، آمارها نشان می‌دهند که در بخش تعمیرات هواپیما پیشرفت قابل قبولی داشتیم، اما مشکلی که با آن مواجه هستیم، تهیه‌ قطعات یدکی هواپیما است.

وی ادامه داد: صنعت هواپیمایی کشور با وجود همه‌ تحریم ها، تلاش کرد تا قطعات مورد نیاز خود را از کشور‌هایی با استاندارد بالا تامین کند، اما همچنان در این زمینه با مشکل جدی مواجه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: ناوگان‌هایی که طول عمر بالایی دارند، در اثر گذر زمان فرسودگی‌شان افزایش یافته و به قطعات یدکی نیازمند می‌شوند، البته اگر عمر این ناوگان‌ها بیش از حد استاندارد باشد، دیگر تعمیرشان فایده‌ای ندارد و باید به فکر جایگزین برای آنها بود.