Skip to Content

ارائه زمین رایگان به انبوه‌سازان راهکاری برای کنترل قیمت مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران ؛

نایب رئیس کمیسیون عمران جزئیات نشست مشترک اعضای این کمیسیون با مسئولان وزارت راه درباره کاهش قیمت مسکن را تشریح کرد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از تسنیم؛ سید احسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اخیر اعضای این کمیسیون با وزیر و مسئولان وزارت راه و شهرسازی گفت: در این نشست که در محل وزارت راه برگزار شد وزیر گزارشی از وضعیت بازار مسکن به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

وی افزود: اسلامی در این نشست بر ضرورت افزایش تولید مسکن تأکید و عنوان کرد که وزارت راه به دنبال ساخت 400 هزار واحد مسکونی است و فاز نخست ساخت این خانه‌ها در شهرهای جدید کلید خورده است و این واحد‌ها در متراژ‌های کوچک و متوسط ساخته می‌شود تا اقشار کم درآمد توانایی خرید آنها را داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه راهکار دیگر وزارت راه ارائه زمین رایگان به انبوه‌سازان است، تصریح کرد: وزارت راه می‌تواند با قرار دادن زمین‌های رایگان و مصالح ارزان به آنها، قیمت ساخت مسکن را کاهش داده و در نهایت خانه‌های در متراژ کوچک در اختیار افراد فاقد مسکن و کم درآمد قرار دهد.

وی اضافه کرد:ساخت مسکن روستایی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر از دیگر راهکار‌های وزارت راه برای افزایش تولید مسکن و در نتیجه کاهش قیمت خانه است که مقرر شد تا کمیسیون عمران از همه این پروژه‌ها بازدید کند و در جریان روند پیشرفت پروژه‌ها قرار گیرد.

 

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه ما در کشور نیاز به تولید 5 میلیون واحد مسکونی داریم، اظهار داشت:لازم است تا دولت همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها متولی مانند بنیاد مسکن و بانک‌ها را پای کار بیاورد و با اخذ تسهیلات از آنها، بتواند مسکن ملی را راه بیندازد تا کمبود واحد مسکونی در کشور جبران شود.