Skip to Content

آسیب وارد کنندگان به سر در دانشگاه تهران تحت تعقیب قضایی قرار گیرند

حیدری مطرح کرد:

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است دادستان کل کشور همانطور که به عنوان مدعی العموم با تخریب کنندگان اموال عمومی در ناآرامی‌های اخیر برخورد می‌کند، باید با آسیب وارد کنندگان به سر در دانشگاه تهران نیز برخورد جدی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت، غلامرضا حیدری در واکنش به مخدوش شدن سر در دانشگاه تهران و درج برخی شعارها روی آن، گفت: با توجه به ثبت این اثر در فهرست میراث ملی و توجه به این موضوع که سر در دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور به شمار می‌رود، آسیب وارد کنندگان به این اثر فرهنگی تاریخی باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میراث فرهنگی و تاریخی یک کشور بیانگر هویت و تاریخ آن ملت است، افزود: یکی از مهمترین شاخصه‌ها و اجزای هویت ملی میراث فرهنگی است که باید در حفظ و نگهداری آن بسیار کوشا بود.

وی یادآور شد: در گذشته نیز دیده شده بود که برخی جریان‌ها با میراث ملی و تاریخ این مملکت سر سازش ندارند و این نگاه نشأت گرفته از یک تفکر رادیکال است.

حیدری ادامه داد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور باید بلافاصله به این مسئله ورود و با توجه به اینکه این تفکر بسیار خطرآفرین است با آن برخورد کنند.

وی با یادآوری اینکه این جریان خودسر عمل می‌کند و در صورت عدم ریشه‌یابی می‌تواند برای سایر آثار فرهنگی و ملی ما نیز خطرآفرین باشد، افزود: لازم است با برخورد جدی با این جریان خودسر از آسیب احتمالی سایر آثار فرهنگی پیشگیری شود.

حیدری با تأکید بر اینکه میراث فرهنگی باید با تنظیم شکایتی پیگیر مسئله باشد، افزود: نباید از کنار چنین مسئله به سادگی عبور کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دانشگاه تهران را میراث فرهنگی و اموال عمومی دانست و تصریح کرد: دادستان کل کشور همانطور که به عنوان مدعی العموم با اغتشاش‌گرانی که در اعتراضات اخیر به اموال عمومی آسیب رساندند برخورد کرد، باید با مسببان این حادثه نیز برخورد جدی داشته باشد.