Skip to Content

اعتبار 2 هزار میلیاردی نظام رتبه‌بندی معلمان در جای خود هزینه شود

اعتبار 2 هزار میلیاردی نظام رتبه‌بندی معلمان در جای خود هزینه شود


حاجی بابایی

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه باید دولتمردان با فرهنگیان گفتگویی شفاف داشته باشند، گفت: باید در نظر داشت قانون نظام رتبه‌بندی به دنبال تغییر و ارتقای جایگاه معلمان است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس؛ حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ گفتگوها، اخبار و برداشت‌های متفاوتی از نظام رتبه‌بندی معلمان مطرح شده است، اظهار داشت: سخنگوی محترم دولت در  سال جاری اعلام کرده‌اند که تا دو ماه آینده نظام رتبه‌بندی معلمان اجرایی می‌شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: سرپرست وقت وزارت آموزش وپرورش نیز در رسانه ها در شرایط مختلف اعلام کرده بودند که تا شهریور ماه سال جاری نظام رتبه بندی اجرایی خواهد شد.

وی یادآور شد: اما اکنون که در آستانه سال تحصیلی قرار گرفته ایم،هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است وتنها جسته وگریخته اخباری در شبکه های اجتماعی کشور منتشر می شود که فضای عمومی فرهنگیان را ملتهب می کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه ضرورت دارد که دولتمردان با فرهنگیان گفتگویی شفاف داشته باشند ودراین زمینه ابهام زدایی نمایند، تصریح کرد: باید در نظر داشت قانون نظام رتبه بندی به دنبال تغییر وارتقای جایگاه معلمان است و در این زمینه باید تاکید نمود ،در نظام رتبه بندی عنوان باید تغییر کند،عنوانی که به ارتقای جایگاه معلم منجر شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: با این تفسیر تقلیل نظام رتبه بندی معلمان به  افزایش حقوق مقطعی معلمان ظلمی بزرگ به  معلم ،سند تحول بنیادین ونظام رتبه بندی معلمان است.

وی تاکید کرد: با این استدلال ضرورت دارد که  لایحه نظام رتبه بندی معلمان هرچه سریعتر به مجلس ارسال شود و اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی نظام رتبه بندی در جایگاه خود  هزینه شود.

حاجی بابایی ادامه داد: این اعتبار قابل جابجایی نیست،زیرا مجلس در لایحه بودجه ۱۳۹۸ این اعتبار را صرفا برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان مصوب کرده است .

وی بیان داشت: نباید با معلمان ابهام آلود و متناقض ومتضاد سخن گفت، نظام رتبه بندی معلمان قانون است و پشتوانه اجرایی دارد و تفاسیر واستفاده های ابزاری دیگر از این قانون ره به جایی نمی برد.