Skip to Content

افزایش امید به آینده؛ در سایه اقدامات رسانه ملی در حوزه رونق تولید

افزایش امید به آینده؛ در سایه اقدامات رسانه ملی در حوزه رونق تولید


رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: اقدامات مؤثر رسانه ملی باعث شده سرمایه های اجتماعی امید به آینده پیدا کرده و تلاش کنند در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حرکت نمایند.

 

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مجلس تی وی با بیان اینکه صدا و سیما در ابعاد مختلف حوزه رونق تولید ملی برنامه ریزی کرده گفت: یکی از ابعاد مهمی که روی آن بسیار کار انجام شده بعد فرهنگی است و انصافاً از لحاظ فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاه سازی در زمینه رونق تولید تلاش های بسیارارزنده ای از سوی رسانه ملی انجام شده است.

 

رحیم زارع نماینده مردم آباده افزود: صداوسیما در بعد اقتصادی برای ایجاد انگیزه و رغبت جهت فعالیت های تولیدی به سراغ کارآفرین ها رفته، آن ها را به خط کرده و فعالیتشان را به صورت رایگان به تصویر کشیده است. 

وی تصریح کرد: با این اقدام به نوعی هم برای تولید آن ها تبلیغات رایگان صورت گرفته و هم عملکرد این کارآفرینان اطلاع رسانی شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: با معرفی قهرمانان تولید خرد، متوسط و بزرگ کارآفرینانی که برای آینده برنامه داشتند تشویق خواهند شد و متوجه می شوند با سرمایه پایین در منطقه محروم و با حداقل امکانات هم می توان موفق شد.

 

نماینده مردم آباده جنبه دیگر عملکرد رسانه ملی در حوزه رونق تولید را افزایش امید به آینده دانست و افزود: اقدامات مؤثر رسانه ملی باعث شده سرمایه های اجتماعی امید به آینده پیدا کرده و تلاش کنند در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حرکت نمایند و معتقدم در این چند ماهی که از نامگذاری سال رونق تولید گذشته، اثرات این موضوع کاملاً ملموس است.

 

وی با بیان اینکه صدا و سیما در ابعاد استراتژیک و عملیاتی تولید، برنامه های بسیار خوبی ارائه کرده و باور این کار عظیم برای خود من کمی سخت است ادامه داد: به عنوان مثال صداوسیما تیمی را مامور کرده تا آسیب های کشور را در حوزه های مختلف تولید، توزیع، فروش و بازاریابی رصد کنند. از نکات جالب این نوع اقدامات، آمایش سرزمین بود که کدام تولید، کجا مؤثرتر و بازارش چگونه است و نحوه توزیعش چگونه باشد و مواردی از این قبیل و این بی نظیر است.

 

رحیم زارع در پایان با اشاره به جلسه کمیسیون ویژه حمایت ازتولید ملی با رئیس سازمان صدا وسیما گفت: در خدمت آقای علی عسکری برنامه هایی ارائه شد که شاید برای اولین بار شاهد آن بودیم. ای کاش کل نمایندگان و اعضای هیأت دولت هم دعوت شوند تا ببینند چه ظرفیتی صداوسیما ایجاد کرده که می شود از آن استفاده نمود در حالیکه تقریباً این ظرفیت مغفول مانده است.