Skip to Content

افزایش امید به آینده؛ در سایه اقدامات رسانه ملی در حوزه رونق تولید

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: اقدامات مؤثر رسانه ملی باعث شده سرمایه های اجتماعی امید به آینده پیدا کرده و تلاش کنند در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حرکت نمایند.

 

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مجلس تی وی با بیان اینکه صدا و سیما در ابعاد مختلف حوزه رونق تولید ملی برنامه ریزی کرده گفت: یکی از ابعاد مهمی که روی آن بسیار کار انجام شده بعد فرهنگی است و انصافاً از لحاظ فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاه سازی در زمینه رونق تولید تلاش های بسیارارزنده ای از سوی رسانه ملی انجام شده است.

 

رحیم زارع نماینده مردم آباده افزود: صداوسیما در بعد اقتصادی برای ایجاد انگیزه و رغبت جهت فعالیت های تولیدی به سراغ کارآفرین ها رفته، آن ها را به خط کرده و فعالیتشان را به صورت رایگان به تصویر کشیده است. 

وی تصریح کرد: با این اقدام به نوعی هم برای تولید آن ها تبلیغات رایگان صورت گرفته و هم عملکرد این کارآفرینان اطلاع رسانی شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: با معرفی قهرمانان تولید خرد، متوسط و بزرگ کارآفرینانی که برای آینده برنامه داشتند تشویق خواهند شد و متوجه می شوند با سرمایه پایین در منطقه محروم و با حداقل امکانات هم می توان موفق شد.

 

نماینده مردم آباده جنبه دیگر عملکرد رسانه ملی در حوزه رونق تولید را افزایش امید به آینده دانست و افزود: اقدامات مؤثر رسانه ملی باعث شده سرمایه های اجتماعی امید به آینده پیدا کرده و تلاش کنند در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حرکت نمایند و معتقدم در این چند ماهی که از نامگذاری سال رونق تولید گذشته، اثرات این موضوع کاملاً ملموس است.

 

وی با بیان اینکه صدا و سیما در ابعاد استراتژیک و عملیاتی تولید، برنامه های بسیار خوبی ارائه کرده و باور این کار عظیم برای خود من کمی سخت است ادامه داد: به عنوان مثال صداوسیما تیمی را مامور کرده تا آسیب های کشور را در حوزه های مختلف تولید، توزیع، فروش و بازاریابی رصد کنند. از نکات جالب این نوع اقدامات، آمایش سرزمین بود که کدام تولید، کجا مؤثرتر و بازارش چگونه است و نحوه توزیعش چگونه باشد و مواردی از این قبیل و این بی نظیر است.

 

رحیم زارع در پایان با اشاره به جلسه کمیسیون ویژه حمایت ازتولید ملی با رئیس سازمان صدا وسیما گفت: در خدمت آقای علی عسکری برنامه هایی ارائه شد که شاید برای اولین بار شاهد آن بودیم. ای کاش کل نمایندگان و اعضای هیأت دولت هم دعوت شوند تا ببینند چه ظرفیتی صداوسیما ایجاد کرده که می شود از آن استفاده نمود در حالیکه تقریباً این ظرفیت مغفول مانده است.