Skip to Content

افزایش 20 درصدی حقوق ها هم جوابگوی معیشت مردم نیست

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: این یک واقعیت است که وقتی ما یک تورم طاقت فرسایی را در اقتصاد کشور مشاهده می‌کنیم دیگر افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی حقوق هم نمی‌تواند جوابگو و ترمیم کننده معیشت مردم باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از میزان؛ شکور پورحسین‌شقلان با اشاره به ارزیابی خود از عدم اجرای مصوبه افزایش حقوق کارمندان، گفت: افزایش حقوق و مزایا در کشور تابع عوامل ریشه‌ای است که گاهی اقدامات مجلس و دولت هم به نوعی نمی‌تواند موثر واقع شود.
وی تصریح کرد: این یک واقعیت است که وقتی ما یک تورم طاقت فرسایی را در اقتصاد کشور مشاهده می‌کنیم دیگر افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی حقوق هم نمی‌تواند جوابگو و ترمیم کننده معیشت مردم باشد.
عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد تاکید کرد: به اعتقاد بنده دولت باید مسیر ثبیت قیمت‌ها را دنبال کرده و تورم را کنترل کند.
این نماینده ملجس تاکید کرد: ما زمانی خواستار پاسخگویی رئیس جمهور به یک سوال در ۵ محور بودیم که محور‌های این سوال به موضوعاتی اعم از رکود، بیکاری، تورم، نوسانات ارزی و قاچاق اشاره داشت؛ با این حال اگر اقتصاد ایران در این موارد برشمرده شده کنترل نشود که متاسفانه کنترل هم نمی‌شود، افزایش حقوق ۱۰ الی ۲۰ درصدی هم کارگر نخواهد شد.
پورحسین شقلان با اشاره به مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت که به درستی اجرایی نمی‌شود، گفت: به اعتقاد بنده مجلس باید در این زمینه نظارت جدی بر مصوبات خود داشته باشد و هر جایی که اهمال کاری وجود دارد از اهرم نظارتی خود استفاده کند. باید نسبت به حق و حقوق اقشار پایین و متوسط جامعه توجه داشت و اگر تعاملات با دولتمردان در این گونه زمینه‌ها کارساز نبود، باید از اهرم‌های نظارتی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه مجلس و دولت باید در رابطه با حل مشکلات اقتصادی اقدام به برگزاری نشست مشترک کنند، گفت: متاسفانه گام‌های موثری در این جهت برداشته نمی‌شود.
این نماینده مجلس تاکید کرد: بنده اعتقاد دارم اگر ما یک روزی درب مجلس را ببندیم و آن وقت دولت و مجلس بیایند و بنشینند و درباره چالش‌های مهم کشور پاسخ بدهند و به یک تصمیم مشترک برسند قطعا از نارضایتی‌های مردم کم خواهد شد.