بازگشت به صفحه کامل

انتقادات از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه بالا گرفت

نماینده مردم کرمان گفت: اقدام دولت در ارائه به موقع لایحه بودجه در دو سال گذشته قابل تقدیر است اما در سال جاری این کار را انجام نداده و این در حالی است که تمامی فعالان اقتصادی باید از شاخص‌های کلان بودجه‌ای زودتر مطلع شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور در مجلس در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی روز یکشنبه 20 دیماه، گفت: 35 روز از زمان قانونی ارائه لایحه بودجه سال 95 می‌گذرد اما دولت تاکنون با وجود تذکرات در صحن علنی اقدامی برای این کار انجام انجام نداده است.

وی با ابراز بی‌اطلاعی از پشت پرده عدم ارائه لایحه بودجه سال 95 به مجلس اظهار داشت: با توجه به مدت زمان باقیمانده از سال، تنها 15 روز کاری برای بررسی بودجه وجود دارد و این در حالی است که دولت باید در یک‌سال و نیم گذشته نیز برنامه ششم توسعه کشور را ارائه می‌کرد، این در حالی است که دولت با تمدید یکساله اجرای برنامه پنجم مخالفت نیز کرد.

 

این نماینده تصریح کرد: مگر می‌شود بدون ارائه برنامه پنجساله بودجه را تصویب کرد و ما نیز دراین رابطه اعلام کردیم بهتر است که برنامه پنجم یک‌سال دیگر تمدید شود، اما برخی از مسئولان دولت عنوان کرده‌اند که این برنامه در سال جاری ارائه می‌شود، اما تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه پس این دولت با دولت قبلی چه تفاوتی دارد، ادامه داد: لایحه برنامه ششم قطعاً به این مجلس نخواهد رسید، اما برای بودجه سال 95 پیشنهاد می‌کنم که ابتدا بودجه سه‌دوازدهمی بررسی بررسی شود، بنابراین این موضوع با توجه به اهمیت اقتصادی ضرورت دارد در هیات رئیس مجلس زودتر بررسی شود.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز در جلسه علنی امروز طی تذکری ضمن انتقاد از رئیس مجلس در عدم رعایت نوبت دهی به نمایندگان برای بیان تذکرات گفت: زمان زیادی از 15 آذرماه، زمانیکه دولت باید لایحه بودجه 95 را تقدیم مجلس می کرد، گذشته است. اما همچنان دولت از ارائه لایحه بودجه به مجلس خودداری می کند. در این هنگام با تذکر دکتر لاریجانی مبنی بر اینکه تذکر شما در دستور کار صحن نیست مواجه شد.

قاضی پور نیز با لحن اعتراض آمیز خطاب به رئیس مجلس عنوان داشت: زمان آقای احمدی نژاد در صورت تأخیر لایحه بودجه، ما هر روز تذکر می دادیم و شما هم قبول می کردید.

علی لاریجانی نیز در پاسخ اظهار داشت: دولت تخلف کرده ؛ اگر هر روز هم همین تذکر را عنوان کنید، باز هم جواب همین است.