بازگشت به صفحه کامل

انتقاد نمایندگان از تهدید دولت به قطع یارانه ها

انتقاد نمایندگان از تهدید دولت به قطع یارانه ها


 

نماینده تهران در تذکری به وزیر اقتصاد گفت : درحالی  که این روزها چرخ معیشت مردم پنچر شده ، متاسفانه دولت هر روز تن مردم را برای قطع یارانه می‌لرزاند و آنها را نگران تر می کند ، بدون اینکه پاسخگو باشد .

 

تعدادی از نمایندگان مجلس طی تذکراتی در جلسه علنی امروز مجلس با بیان اینکه متاسفانه دولت هر روز تن مردم را برای قطع یارانه می‌لرزاند، خواستار توضیح درباره علت تاخیر در پرداخت مجدد یارانه افراد نیازمندی که یارانه آنها به اشتباه قطع شده است، شدند.

 

نگرانی مردم از اظهارات دولتی ها درباره قطع یارانه ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس طی تذکر شفاهی خود خطاب به دولت گفت: مصاحبه برخی افراد دولتی برای مردم این نگرانی را ایجاد کرده که قرار است یارانه‌ آن‌ها پرداخت نشود. لذا از انجام این گونه مصاحبه‌ها خودداری شود.

ابراهیم نکو در تذکر بعدی خود خطاب به وزیر کشور گفت: محدوده شهرک‌های صنعتی اطراف شهرستان بهارستان مشخص نیست. انتظار داریم وزارت کشور برای حل مشکلات شهرک‌های صنعتی اطراف بهارستان که در هیئت وزیران سال 89 تصویب شد، کمیته‌ای تشکیل دهد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: حقوق معلمان حق التدریس کل کشور و حوزه انتخابیه اینجانب از فروردین ماه امسال پرداخت شده است که باید دستور لازم را ابلاغ کنید.

 

همچنین احمد آریایی نژاد نماینده مردم ملایر نیز طی تذکر کتبی خود به رئیس جمهور، خواستار توضیح ایشان درباره علت تاخیر در پرداخت مجدد یارانه افراد نیازمندی که یارانه آنها به اشتباه قطع شده است، شد.

**********************

انتقاد از افزایش دو برابری هزینه های دولت

محمد سلیمانی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی امروز مجلس گفت: متاسفانه براساس آمارها هزینه‌های جاری دولت در دو سال اخیر حدود 2 برابر افزایش پیدا کرده، از این رو دولت باید در جهت کاهش این هزینه‌ها اقدام کند؛ زیرا اگر تنها 5 درصد از این هزینه‌ها صرفه‌جویی شود، می‌توان با اعتبارات حاصله بسیاری از مشکلات کشور را حل کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه دولت در شرایط کنونی بخش‌های مختلف کشور از جمله اقتصاد، حوزه علم، مسکن، بورس، عمران و آبادانی کشور و اخیرا نیز حوزه روابط خارجی را به رکود کشانده و دلیل اصلی آن این است که همه موارد را به برجام گره زده و زمانی که در رابطه با تاریخ اجرای برجام از آن‌ها سوال می‌پرسیم اما جوابی نمی‌دهند.

وی تأکید کرد: قطعا باید برای مردم روشن شود که چرا تحریم‌ها و تهدیدها نه تنها برداشته نشده بلکه هر روز بیشتر می‌شود. از طرفی دیگر رئیس جمهور باید باور کند که شیوه و روش کنونی دولت غلط بوده و باید بر تولیدکنندگان، کشاورزان، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم تکیه کنند.

سلیمانی در تذکری دیگر به وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان داشت: متاسفانه دولت هر روز تن مردم را برای قطع یارانه می‌لرزاند، دولت باید پاسخگو باشد که با توجه به اینکه چرخ معیشت مردم پنچر شده چرا مدام مردم را نگران می‌کند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی حوزه سیاست خارجی وضعیت اسفناکی پیدا کرده و دولت گاه منفعل و بدون اتکاء است، تصریح کرد: در این شرایط زبان برخی دولت‌ها که در کشورشان هیچ پایگاهی ندارند برای ما باز شده، از اینرو دولت باید از عزت ملت بیشتر دفاع کرده و اقدامات آن ها را خنثی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر شاهد هستیم که استاندار فارس از تشییع پیکر شهدا در این استان ممانعت به عمل آورده که این اقدام مصیبت بزرگی بوده و مقابله با شهدا قطعا ذلت می‌آورد، از اینرو وزارت کشور باید در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر تشییع پیکر شهدا اقدام کند.