Skip to Content

انصراف محجوب نماینده تهران از رای گیری برای سوالش از وزیر بهداشت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قائل به رأی گیری در زمینه سوال از وزیر بهداشت نیست،در نهایت از پاسخ های وزیر قانع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در رسیدگی به سوال نادر قاضی پور و علیرضا محجوب از وزیر بهداشت، از پاسخ های وی بدون رأی گیری قانع شدند.

محمدحسین قربانی،نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص سوال ملی نادرقاضی پور از وزیر بهداشت و درمان گفت: این نماینده علت مطالبه 9 درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی را جویا شد.

وی ادامه داد: در اجرای ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس سوال مذکور با حضور قاضی پور نماینده ارومیه، محجوب نماینده تهران و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در کمیسیون مطرح شد. نمایندگان سوال کننده بیان داشتند که با وجود اینکه فقط 7 درصد از حق بیمه برای درمان موجود قابل هزینه است،مصادره اموال بیمه شدگان با چه مجوزی صورت می گیرد.

این نماینده مجلس گفت:همچنین مطرح شدکه آیا مطالبه 9 درصد از محل سود سپرده ها و سرمایه گذاری و اعتبارات بانکی صحیح است؟چرا دولت از پرداخت 3 درصد از سهم مشارکت دولت مطابق اصل 29 قانون اساسی خودداری می کند؟

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس بیان داشت:همچنین مطرح شد که چرا آن وزارتخانه از پرداخت سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی خودداری می کند و از این محل مطالباتش را پیگیری نمی کند؟ که وزیر در پاسخ اعلام داشت سوال مطرح شده مبنی برعلت مطالبه 9 درصد حق بیمه به وی مرتبط نیست و اصولا مطالبه ای از این بابت صورت نمی گیرد که احتیاج به تبیین آن باشد.

 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت:در نهایت پس از مباحثات انجام شده سوال کننده از پاسخ های وزیر قانع نشد و کمیسیون تخصصی با تشخیص ملی بودن سوال،مراتب را جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی تقدیم کرد./