Skip to Content

اهتمام رسانه ملی در پیشگیری از ابتلا به کرونا

اهتمام رسانه ملی در پیشگیری از ابتلا به کرونا


 نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عملکرد رسانه ملی در خصوص اطلاع رسانی و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تقدیر کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما اقدامات رسانه ملی در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را مثبت ارزیابی کردند و عملکرد آن را قابل تقدیر دانستند

 
عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بحران کرونا گفت: صداوسیما به منظور آگاهی مردم و بالابردن حساسیت آنان در مقابله با ویروس کرونا اطلاع رسانی خیلی خوب و مفیدی داشت .

وی با بیان اینکه صداوسیما در راستای دستورالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا برنامه های تأثیرگذاری در جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس پخش کرد افزود: عملکرد رسانه ملی در زمینه تنویر افکار عمومی  نسبت به این بیماری همه گیر شایسته قدردانی است.

منوچهر جمالی سوسفی عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه رسانه ملی در آگاهی مردم نسبت به ویروس کرونا در این زمان کوتاه تلاش خوبی کرده است گفت: در زمینه تولید محتوا برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رسانه ملی عملکرد قابل قبولی داشته است که جای تقدیر دارد.

احمد حمزه عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، معتقد است رسانه ملی جهت پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و افزایش اطلاعات عمومی مردم بسیار موفق عمل کرده است و هماهنگی آن با ستاد ملی مقابله با کرونا شایان تقدیر است.

سیدمحمود نبویان منتخب مردم تهران در دور یازدهم مجلس شورای اسلامی اقدامات صداوسیما را برای مقابله با ویروس کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت: اطلاع رسانی صداوسیما در پیشگیری از گسترش این ویروس قابل تقدیر است  و می بایست به احتمال حمله بیولوژیکی این ویروس بیشتر پرداخته شود .
وی با اشاره به بسته شدن حرم های مطهر امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت عبدالعظیم حسنی (س) خواستار پخش صلوات خاصه در شبکه های مختلف رسانه ملی شد.

اقبال شاکری منتخب مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران گفت: صداوسیما در زمینه آموزش و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و همراهی با ستاد مقابله با ویروس کرونا موفق عمل کرده است و شبکه های رادیویی و تلویزیونی تمرکز روی موضوع پیشگیری و درمان کرونا را خوب پوشش داده اند.

وی با بیان اینکه مرجع اطلاع رسانی می بایست مشخص باشد تا مردم سردرگم نشوند افزود: می بایست یک اتاق خبر مشخص در رسانه ملی حضور داشته باشد تا مردم اخبار دقیق و لحظه ای را دریافت نمایند.

شاکری خواستار نمایش بیشتر همبستگی مردم،  اقدامات آنان و کمک های جهادی در خصوص مبارزه با کرونا از رسانه ملی شد.

مهدی اسماعیلی منتخب مجلس در دور یازدهم از حوزه انتخابیه میانه در خصوص عملکرد رسانه ملی در مقابله با ویروس کرونا گفت: عملکرد صداوسیما در جلوگیری از گسترس این ویروس و اطلاع رسانی به مردم مثبت بوده و مردم می بایست این توصیه ها را جدی بگیرند و عمل کنند.
وی خواهان استمرار این حرکت ارزشمند صداوسیما شد و افزود: صداوسیما استان هایی را که در زمینه مقابله با این ویروس موفق عمل کردند را معرفی نماید و راهکارهای آنها را برای سایر استان ها ارائه دهد تا این ویروس زودتر ریشه کن شود.

معصومه پاشایی بهرام منتخب دور یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه مرند و جلفا معتقد است عملکرد صداوسیما در اطلاع رسانی برای مقابله با ویروس کرونا فوق العاده است و در بخش آموزش و اطلاع رسانی می بایست این روند ادامه داشته باشد تا زنجیره این ویروس در جامعه قطع شود.

پروین صالحی مبارکه منتخب حوزه انتخابیه مبارکه در مجلس شورای اسلامی در دور یازدهم عملکرد صداوسیما را مثبت ارزیابی کرد و خواستار توجه مردم به دستورالعمل های صداوسیما برای ریشه کنی این ویروس شد.

سیدجلیل میرمحمدی میبدی منتخب تفت و میبد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از عملکرد رسانه ملی در ساخت برنامه هایی در خصوص پیشگیری از کرونا تقدیر کرد و گفت رسانه ملی هشدارهای مناسب و مؤثری در خصوص مقابله با کرونا پخش می کند که برای مردم کاربردی و مفید است.