Skip to Content

ایران بابت مصادره اموال خود، علیه آمریکا به مراجع بین المللی شکایت کند

ایران بابت مصادره اموال خود، علیه آمریکا به مراجع بین المللی شکایت کند


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: تصویب طرح آمریکا برای مصادره ۱.۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به بهانه غرامت به خانواده‌های قربانیان حادثه بیروت، دزدی اموال ملت ایران است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام اخیر مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تصویب طرحی برای مصادره ۱.۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در لوکزامبورگ به بهانه غرامت به خانواده‌های قربانیان حادثه بیروت، اظهار کرد: دزدی اموال ملت ایران توسط آمریکایی‌ها که در سال‌های اخیر به طور سلسله وار و سریالی انجام می‌شود، بدون استناد و اعتبار حقوقی و بین المللی است.

وی افزود: این اقدامات تنها برای برداشت اموال ملت ایران است و مبنای حقوقی ندارد. عملیاتی در یک کشور دیگر اتفاق افتاده و آمریکایی‌ها بدون سند، مدرک و محکمه بین المللی انگشت اتهام را به سمت ایران گرفتند تا اموال ملت ما را چپاول کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: ایران می‌تواند از طریق مراجع بین المللی علیه این اقدام غیر قانونی که دست‌بُرد به اموال جمهوری اسلامی است، اقدام قضایی انجام دهد.

لازم به ذکر است، مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رساند که خواستار دسترس‌پذیر کردن دارایی‌های ایران برای پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ در مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت است.