Skip to Content

ایران همواره مذاکره را تنها راه حل پرونده هسته ای می دانست

ایران همواره مذاکره را تنها راه حل پرونده هسته ای می دانست


دکتر لاریجانی در دیدار با همتای اندونزیایی خود:

ایران همواره مذاکره را تنها راه حل پرونده هسته ای می دانست

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره موضع پارلمان ایران در زمینه توافق هسته‌ای با بیان اینکه مذاکرات سخت با 1+5 در مجموع مثبت بود گفت: برای دانستن موضع مجلس ایران در مورد توافق هسته‌ای باید منتظر تصمیم نمایندگان مجلس بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در حاشیه چهارمین اجلاس روسای مجالس جهان در نیویورک در دیدار با همتای اندونزیایی خود انتخاب ستیانو وان تو به ریاست مجلس این کشور را تبریک گفت و روابط دو کشور را عمیق و صمیمانه توصیف کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره موضع پارلمان ایران در زمینه توافق هسته‌ای با بیان اینکه مذاکرات سخت با 1+5 در مجموع مثبت بود گفت: برای دانستن موضع مجلس ایران در مورد توافق هسته‌ای باید منتظر تصمیم نمایندگان مجلس بود.

وی با بیان تاریخچه ای از پرونده هسته ای ایران تاکید کرد: ایران از ابتدا راه مذاکره را تنها راه حل مشکل می دانست و این غربی ها بودند که با تهدید و تحریم سعی داشتند ملت ایران را تحت فشار قرار دهند اما در نهایت با ایستادگی مردم مجبور به قبول حقوق هسته ای ایران شدند.

دکترلاریجانی با استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس اندونزی درمورد توسعه روابط اقتصادی و فناوری روابط دو کشور دوست و اسلامی را بسیار لازم و ضروری عنوان و از آقای ستیانو وان تو رئیس مجلس اندونزی برای سفر به ایران دعوت کرد.

رئیس مجلس اندونزی هم در این دیدار با ابراز خرسندی از توافق ایران و 1+ 5 حل موضوع هسته ای ایران را بسیار مثبت و امیدوار کننده عنوان کرد و گفت: معتقدم ایران و اندونزی به عنوان دو کشور اسلامی و عضو مهم اتحادیه بین المجالس جهانی باید تلاش خود را برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی افزایش دهند.

وی ضمن اعلام آمادگی اندونزی برای توسعه روابط فناوری، اقتصادی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران روابط دو ملت را عمیق و رو به گسترش عنوان کرد.

رئیس مجلس اندونزی ضمن تجلیل از نقش و فعالیت مثبت و موثر ایران در اجلاس بین المجالس جهانی و اتحادیه بین المجالس اسلامی خواستار روابط گسترده تر پارلمانی و فعال تر شدن گروه دوستی پارلمانی دو کشور شد.