Skip to Content

بانکها حق سخت گیری در پرداخت وام ازدواج را ندارند

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها حق ندارند برای  ارائه تسهیلات ازدواج، بی دلیل سخت گیری کنند.
 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص برخورد سلیقه ای برخی بانک ها در ارائه وام ازدواج گفت: در زمان تصویب این موضوع در لایحه بودجه امسال یادآور شدیم که ضامن ها  می توانند همزمان وام زوجین را ضمانت کنند.

بانک ها حق ندارند برای  ارائه تسهیلات ازدواج  سخت‌گیری کنند

وی در خصوص اینکه برخی از بانک ها ارائه وام ازدواج را مشروط بر معرفی 1 ضامن شاغل در بخش دولتی و یا معرفی 2 ضامن بخش خصوصی و یا کسبه بازار کرده اند، افزود: بانک ها حق ندارند برای  ارائه تسهیلات ازدواج بی دلیل سخت گیری کنند. بانک مرکزی نیز خود متذکر شده است که روند ارائه وام ازدواج نباید طولانی شود.

لاهوتی افزود:بانک ها با گذاشتن شرط و شروط ها عملا پرداخت وام ازدواج را با مشکل روبرو می کنند. در هرصورت یک نفر ضامن شاغل در بخش دولتی و یک نفر ضامن شاغل در بخش خصوصی برای وام ازدواج کفایت می کند.

ممانعتی برای ضامن شدن زوجین برای یکدیگر وجود ندارد

وی در پاسخ به اینکه زوجینی که شاغل هستند می توانند ضمانت بانکی یکدیگر را انجام دهند، گفت:اصولا نباید مانعی برای  ضمانت زوجین در روند پرداخت وام ازدواج باشد بنابراین این موضوع قابل پیگیری است و برای تسهیل در امور مربوط به وام ازدواج زوجین، مسئله مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت./