Skip to Content

باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در خطرات بازار تجاری حمایت کنیم

باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در خطرات بازار تجاری حمایت کنیم


وزیر علوم گفت: باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در خطرات بازار تجاری حمایت کنیم، چرا که آنها می‌توانند در آینده تضمین‌کننده اشتغال، ثروت و سرمایه‌گذاری جوانانمان باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی ،‌ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 19 آذر) مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند فضای امید را در دانشگاه‌ها و بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایجاد کرده و برکات زیادی داشته باشند. 

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیانی که در مراکز رشد از اوایل دهه 80 شکل گرفته‌اند، حمایت شده‌اند، اما با تلاش و دلسوزی مراکز رشد و همچنین مراکز دانشگاهی، پارکهای علم و فناوری، پشتیبانی حمایت‌های بیشتری را دریافت کرده‌اند. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد:‌ما در همه استانها پارکهای علم و فناوری داریم و حتی در برخی از استانها دو پارک داریم. 

غلامی خاطرنشان کرد: معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند آنها را به کار دلگرم کند، ضمن اینکه این معافیت باید شامل واحدهای فناور هم شودد. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وقتی شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید می‌رسند، بهترین حمایت از آنها پشتیبانی از تولیداتشان در بازار است، ضمن اینکه باید برای صادرات محصولات آنها نیز تسهیلاتی درنظر گرفت. 

غلامی گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان باید به دلیل وجود خطرات بازار تجاری حمایت لازم صورت گیرد، چرا که آنها می‌توانند تضمین‌کننده آینده، اشتغال، ثروت و سرمایه‌گذاری جوانان باشند. 

به گزارش فارس، در نشست صبح امروز مجلس، تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و نمایندگان آنان، مسائل، مشکلات و دغدغه‌های خود را به گوش نمایندگان مجلس رساندند.