بازگشت به صفحه کامل

با رفع ایرادات شورای نگهبان، انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، الکترونیکی برگزار می شود

با رفع ایرادات شورای نگهبان، انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، الکترونیکی برگزار می شود


با رفع ایرادات شورای نگهبان، انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، الکترونیکی برگزار می شود

 

 نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای نگهبان نگران بود انتخابات به صورت الکترونیکی در میانه راه خطا دهد که این به ضرر کشور تمام می‌شد. گفت: انتظار می رود انتخابات ریاست جمهوری سال 96 الکترونیکی برگزار شود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسین سبحانی نیا با بیان اینکه شورای نگهبان به دلیل ایرادهایی، انتخابات الکترونیکی را منتفی کرد، اظهار داشت: عدم برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به صورت الکترونیکی نمره منفی در کارنامه دولت نیست، چرا که شورای نگهبان نگرانی هایی در این باره داشت و آن را نپذیرفت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: اگر چارچوب کار برای انتخابات الکترونیک آماده شده بود حتما شورای نگهبان هم خواهان برگزاری انتخابات اسفندماه این روش بود.

وی عنوان داشت: اگر زیر ساخت ها و قوانین برای انتخابات الکترونیکی فراهم شده بود، مانع سو برداشت می شد و هرگز کسی عنوان نمی کرد برگزاری نشدن انتخابات الکترونیک شکست دولت و وزارت کشور است.

این نماینده ادامه داد: علمیاتی شدن یا نشدن انتخابات الکترونیکی به نفع و ضرر کسی نیست؛ اما این روش، نیاز کشور است. چرا که سرعت و دقت انتخابات را بالا می برد. با این حال باید شورای نگهبان از این روش مطمئن شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اگر انتخابات الکترونیکی چکش کاری نشود و در میانه راه خطا دهد، به ضرر کشور تمام می شود. بنابراین نگرانی شورای نگهبان قابل درک است.

سبحانی نیا در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود که ایرادات مد نظر شورای نگهبان هر چه زودتر بر طرف شود تا انتخابات ریاست جمهوری سال 96 الکترونیکی برگزار شود.