Skip to Content

با مراسم 22 بهمن، شاهد سراشیبی سیاستهای ضدایرانی امریکا خواهیم بود

با مراسم 22 بهمن، شاهد سراشیبی سیاستهای ضدایرانی امریکا خواهیم بود


فلاحت پیشه؛

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد صحبت های ترامپ علیه ایران نشان دهنده نوعی اختشاش در نظام مدیریت سیاست داخلی و خارجی آمریکا است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به اظهارات ضدایرانی رییس جمهور آمریکا در جمع نمایندگان سنا، گفت: صحبت های ترامپ علیه ایران نشان دهنده نوعی اختشاش در نظام مدیریت سیاست داخلی و خارجی آمریکا است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع رییس جمهور ایالات متحده با طرح ادعاهایی مانند حمایت ایران از تروریست، از اظهارات گذشته خودش فرار روبه جلو کرد.

وی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از کارشناسان نظامی اعتقاد دارند شواهد زیادی وجود دارد که بقایای تروریست های داعشی توسط آمریکایی ها به شمال افغانستان منتقل شده اند، ادامه داد: این مهم درحالیست که اکنون رییس جمهور آمریکا اعلام می کند تا چند روز آینده تاریخ پایان داعش را اعلام خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه صحبت های ترامپ در خصوص ایران نشان می دهد واشنگتن برنامه جامعی برای مواجه با کشورمان ندارد، تصریح کرد: در واقع به طور واضح می توان گفت که پس از برگزاری مراسم 22 بهمن شاهد سراشیبی سیاست های ضدایرانی ایالات متحده خواهیم بود.

فلاحت پیشه با یادآوری اینکه نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در جریان مذاکرات پیمان منع جنگ‌افزارهای هسته‌ای اعلام کرد که برای حفظ امنیت ملی به سلاح‌های هسته‌ای نیاز است، افزود: بنابراین سیاستمدارانی که بهراحتی دروغ می گویند نمی توانند دیگران را متهم کنند زیرا افکار عمومی دنیا به راحتی راست و دروغ های ترامپ را تشخیص می دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به شرایط ایجاد شده وزارت خارجه کشورمان باید از موقعیت کنونی بهره خوبی ببرد و با افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی به مناسبات دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه بپردازد.

 

 رئیس جمهور آمریکا در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره گفت که واشنگتن چشمان خود را به روی نظام ایران که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد نخواهد بست.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی مدعی شد که ایران رژیمی تروریستی بوده و آمریکا به مقابله با نظام ایران پرداخته و واشنگتن هرگز به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح اتمی دست پیدا کند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت:"از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم."/