بازگشت به صفحه کامل

برای لایحه بیمه زنان خانه دار ، دو سال است که دولت وعده می دهد

برای لایحه بیمه زنان خانه دار ، دو سال است که دولت وعده می دهد


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در خصوص لایحه بیمه زنان خانه‌دار به رئیس جمهور تذکر داد و گفت : دو سال است که وعده می‌دهند لایحه مذکور به مجلس می‌آید و به همین دلیل تا کنون هیچ تلاشی در بودجه هم  به ثمر نرسیده  و معاونت امور زنان ریاست جمهوری نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام نداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروزطی تذکری شفاهی  همچنین ، اظهار داشت: رئیس جمهور به وظایفی که رهبر معظم انقلاب درخصوص برجام تعیین فرموده است، عمل کند.

وی ادامه داد: دشمنان به بهانه‌های واهی مانند حقوق بشر و... اموال ملت را غارت می‌کنند و رئیس جمهور اقدامی در این‌خصوص انجام نمی‌دهند. همچنین کمیسیون نظارت بر اجرای برجام در قبال فعالیت‌های موشکی ما و... اقدامی انجام نمی‌دهد؛ آیا رئیس جهمور همچنان فکر می‌کند قضیه برجام همچنان برد- برد است؟ یا همان (برد و خورد) که ما از روز اول می‌گفتیم؟

آلیا در تذکر بعدی خود عنوان داشت: به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص عدم حمایت از جشنواره انقلابی عمار تذکر می‌دهم؛ هنوز هم وزارت ارشاد به شیوه دولت اصلاحات در این زمینه اقدام می‌کند.

این نماینده در تذکر دیگری درخصوص رسیدگی به معلولان گفت: هم‌اکنون تجمعی مقابل شورای شهر دارند به دلیل اینکه ورود این افراد به مناطق مرکزی شهر با مشکلات زیادی روبرو است و وظیفه سازمان بهزیستی رسیدگی به این موضوع است تا این افراد بتوانند در مناطقی مانند بازار تردد داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: با وجود کمبود بودجه دانشگاه فرهنگیان بریز و بپاش انجام می‌دهد و با توجه به گزارشی که به ما رسیده در سمیناری در این دانشگاه هزینه‌های زیادی انجام شده است. همچنین با وجود تذکرات درخصوص رسیدگی به مطالبات خانواده شهدا، دولت اقدامی انجام نداده و موضوع را به پایان اسفندماه اجرا داده است.