Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

برخی نمایندگان رد صلاحیت‌شده با آملی‌لاریجانی دیدار داشتند

برخی نمایندگان رد صلاحیت‌شده با آملی‌لاریجانی دیدار داشتند


نماینده مردم ایلا خبر داد :

نماینده مردم ایلام گفت که دو نفر از نمایندگان رد صلاحیت شده دیداری با رئیس قوه قضاییه به نمایندگی از سایر نمایندگان رد صلاحیت شده داشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از ایسنا احمد شوهانی اظهار کرد: هفته گذشته اسداللهی و حیدری طیب دو نماینده با سابقه قضاوت دیداری با آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه داشتند که در این دیدار صحبت‌های در خصوص موضوع رد صلاحیت نمایندگان نیز مطرح شده است.

وی همچنین گفت: روز گذشته رئیس مجلس عنوان کرده که در خصوص رد صلاحیت نمایندگان در حال پیگیری و رایزنی با شورای نگهبان هستیم تا موضوع نمایندگان در اولویت بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم ایلام با بیان اینکه حدود 47 از نمایندگان رد صلاحیت شده‌اند گفت: تا کنون حدود 15 نفر از این نمایندگان به شورای نگهبان برای ارائه توضیحات و مستندات دعوت شده‌اند که البته هنوز از بنده دعوتی به عمل نیامده است؛ در این جلسات پرونده نمایندگان و گزارشات و دلایل رد صلاحیت به آن‌ها اعلام می‌شود و توضیحاتی خواسته می‌شود که در نهایت در روز 16 بهمن ماه به صورت کتبی نتایج نهایی از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود.

وی در مورد دلیل دعوت نشدن سایر نمایندگان برای انجام مصاحبه گفت:‌ دو احتمال مطرح است اول اینکه سایر نمایندگان در نوبت انجام مصاحبه هستند و در روزهای ‌آتی از آن‌ها دعوت به عمل می آید و احتمال دوم این است که مشکل آن‌ها حل شده و تائید صلاحیت شده اند ولی به طور کلی هنوز چیزی مشخص نیست.