Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

بررسی مشکلات موسسات مالی در برنامه خانه ملت+ فیلم

بررسی مشکلات موسسات مالی در برنامه خانه ملت+ فیلم


Loading the player...

دانلود

برنامه خانه ملت، این هفته به بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری و خلاءهای قانونی موجود می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، مجلس شورای اسلامی بعد ازتعطیلات دوهفته ای روزهای پرجنب و جوشی را پشت سر گذاشت که برنامه خانه ملت گوشه ای از آن را به نمایش می گذارد.

یکی از مسائلی که این روزها تعدا زیادی از اقشار جامعه را درگیر کرده، مشکلات موسسات مالی و اعتباری است که به صورت یک مسئله امنیتی در آمده و حتی کمیسیون امنیت ملی مجلس کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل داده است. ورشکستی بانک ها باعث شد تا سپرده گذاران برای گرفتن پول هایشان به بانک ها مراجعه نمایند اما با درهای بسته مواجه شدند.

بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این زمینه می گوید: بانک ها سپرده های مردم را در گاوصندوق ها نگهداری نمی کنند بلکه آن را به عنوان تسهیلات به مردم پرداخت می کنند. بازگشت این تسهیلات طولانی مدت است. وقتی مردم برای دریافت سپرده هایشان مراجعه می کنند عدم تعادلی به وجود می آید که موجب بروز بحران های مالی می شود. وی معتقد است وقتی اعلام می شود فلان بانک یا موسسه ورشکست شده، موجب برهم خوردن نظام بانکی و به چالش کشیده شدن آن خواهد شد.

نماینده البرزو ساوجبلاغ با اشاره به وجود خلاء قوانین پولی و بانکی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی در حال تهیه طرحی برای رفع این خلاءها هستند.

مسائلی که موسسات مالی به وجود آورده اند باعث شد تا نمایندگان در قالب سوال از رئیس جمهور پی گیر رفع مشکلات به وجود آمده باشند.

نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در این زمینه با اشاره به اینکه نمایندگان با طرح سوال از رئیس جمهور به دنبال رفع مشکل هستند گفت: درجلسه هیئت رئیسه این موضوع مورد بحث قرار گرفت و برای اینکه مشکلات حل شود قرار شد مجموعه ای از مسئولان اقتصادی دولت و رئیس دفتر رئیس جمهور و تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه ای موضوع را بررسی و مشکلات را حل کنند. این جلسه قبل از طرح سوال رئیس جمهور در مجلس برگزار می شود که امیدواریم موضوع مشکلات  این نوع موسسات حل شود.

یکی از خبرهایی که  در جامعه منتشر شده بحث فروش یا اجاره کودکان است. این عمل به هر دلیلی از نظر اخلاقی و شرعی و عرفی مورد نکوهش قرار گرفته است. اما قانون نیز باید موضع خودش را در این مورد به صورت واضح مشخص نماید.

از لوایحی که در مجلس در حال بررسی است، لایحه حمایت از کودک و نوجوان است.

 پور مختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، می گوید این لایحه دارای حساسیت زیادی است و در مرکز پژوهش ها پس از بررسی از 40 ماده تبدیل به 80 ماده شده است  .

دهقان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز معتقد است خرید و فروش کودک حتی برای سرپرستی و نگهداری از کودک نیز مورد نکوهش قرار گرفته و نشاندهنده نقص قانون است که باید اصلاح شود. صحبت های نمایندگان در این زمینه  را می توانید در برنامه خانه ملت ببینید.

صنعت گردشگری در دنیا یکی از صنایع ارز آور است که در کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته. اگر به صنعت گردشگری در کشور توجه کافی و ویژه شود می تواند اقتصاد را از وابستگی به نفت خارج کند. پتانسل گردشگری داخل کشور نیز مهجور واقع شده و فقط در چند استان به عنوان مقاصد گردشگری سرمایه گذاری شده است. نادری نائب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس معتقد است باید وزارتخانه گردشگری تشکیل شود تا مسائل و مشکلات این حوزه بررسی و حل شود. دلایل این نماینده برای تشکیل وزارتخانه جدید را می توانید در ادامه برنامه خانه ملت ببینید.

برنامه خانه ملت روزهای پنجشنبه بعد از خبر ساعت 14 از شبکه یک سیما پخش می شود.