Skip to Content

بررسی پرونده بکارگیری 27 بازنشسته در بنیاد شهید و بیمه دی در کمیسیون اصل 90

ابطحی مطرح کرد؛

نماینده خمینی‌شهر در مجلس با اشاره به حضور غیرقانونی2 7 بازنشسته شاغل در بنیاد شهید و بیمه دی گفت: کمیسیون اصل 90 بررسی‌های خود را در این باره آغاز کدهر است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از فارس؛ سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره بکارگیری بازنشستگان در بنیاد شهید و بیمه دی گفت: اسامی این افراد بازنشسته که برخلاف قانون در آنجا شاغل هستند را به کمیسیون اصل ۹۰ داده‌ایم. 

وی با بیان اینکه بنیاد شهید بهتر از نمایندگان مجلس اسامی بازنشستگان شاغل را دارد افزود: کمیسیون اصل 90 بررسی‌های اولیه در این باره و چرایی حضور این 27 بازنشسته در بنیاد شهید را آغاز کرده است. 

نماینده مردم خمینی شهر اظهار داشت: تعداد شاغلین بازنشسته در بنیاد شهید بسیار بیشتر از اسامی در اختیار مجلس است و احتمال اینکه این تعداد بیشتر باشد بسیار زیاد است.

ابطحی گفت: با اقدامات و پیگیری‌های اخیر مجلس، بنیاد شهید چند نفر از بازنشستگان را از کار برکنار کرده است.

وی اظهار داشت: امیدوارم قبل از اینکه اقدامات قاطع کمیسیون اصل 90 در مورد بازنشستگان شاغل بنیاد شهید و بیمه دی انجام شود این بنیاد با اجرای مصوبه قانونی مجلس و منع به کارگیری افراد بازنشسته را اجرا کند. 

ابطحی گفت:‌ متاسفانه این افراد بر خلاف قانون در بنیاد شهید مشغول فعالیت بوده و هستند و اگر اجرای قانون در مورد آنها انجام نشود کار را به هیئت تخلفات اداری و دستگاه قضایی کشانده و از مسیر قوه قضائیه کار را دنبال خواهیم کرد.