Skip to Content

بررسی گزارش تاثیرات منفی کرونا بر بخش‌های مختلف در مجلس

بررسی گزارش تاثیرات منفی کرونا بر بخش‌های مختلف در مجلس


نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی، معدنی، پتروشیمی، سلامت و کسب‌وکارها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در رابطه با تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف را بررسی کردند.

در بخش‌هایی از این گزارش تاکید شده که بیشترین آسیب به واحدهای صنعتی وارد شده است، بلاتکلیفی واحدهای تولیدی در راستای عدم قطعیت در تصمیم‌گیری‌های دولت، مشکلات قراردادی برای شرکت‌های پروژه محور و عقب افتادگی در برخی از بخش‌ها از تاثیرات منفی شیوع این ویروس در حوزه صنعت است.

در حوزه صنایع معدنی اشاره شده که کند شدن روند صادرات، محصولات معدنی به کشورهای همسایه، از دست دادن بازارهای صادراتی و کاهش صادرات محصولات دریایی از دیگر تاثیرات منفی شیوع این ویروس است.

در بخش پتروشیمی تاکید شده که کاهش فروش محصولات، درآمدهای ارزی کشور را کاهش داده و مشکلات شرکت‌های پتروشیمی را تشدید کرده است.

در بخش کسب‌وکارهای نوپا متناسب با نوع کسب‌وکار آسیب‌هایی را داشته است. بخش‌هایی که به طور مستقیم با مردم سروکار داشتند بیشترین ضرر را کرده‌اند.

در این گزارش به تاثیرات منفی این ویروس در حوزه نفت، گاز، کشاورزی، مسکن و گردشگری و سلامت مطرح شده است.