Skip to Content

بررسی گزارش عملکرد شرکت شهرک های صنعتی در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیات جلسه کمیسیون پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت، سعید باستانی در خصوص جلسه ظهر امروز(یکشنبه 25 تیر ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: در جلسه امروز اعضا و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی حضور داشتند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات و لاوه با بیان اینکه اعضای هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی برای ارائه گزارش عملکرد این شرکت در کمیسیون حضور داشتند، گفت: این گزارش شامل تامین منابع مالی، نحوه واگذاری زمین‌ها در شهرک‌ها و میزان فعالیت حال‌ حاضر صنایع در شرکت‌ها بود.

باستانی با اشاره به اینکه در این گزارش اعلام شد که 15 درصد از شرکت‌های حاضر در شهرک‌های صنعتی غیرفعال هستند، اضافه کرد: عامل عدم فعالیت این شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی ناشی از عدم بازار مناسب، کمبود منابع مالی، اختلاف بین شرکاء و در برخی موارد نیز فرسوده بودن تکنولوژی است.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس بسیار زیاد بود، تصریح کرد: استراتژی کلی شرکت شهرک‌های صنعتی مورد بحث قرار گرفت و نحوه حمایت صندوق ضمانت، قیمت زیرساخت‌ها، نحوه باز پس‌گیری زمین‌های واگذار شده غیر فعال از موارد سوال شده توسط اعضای کمیسیون صنایع و معادن بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در خصوص نحوه تقسیم‌بندی انواع شهرک‌های صنعتی و نیز از نحوه حمایت آنها از روستاها و مناطق محروم در این جلسه سوال شد، خاطرنشان کرد: به دلیل کم بودن زمان و فروانی موارد مورد سوال بنا شد تا اعضای کمیسیون از شرکت‌ شهرک‌های صنعتی بازدید داشته باشند و سوال کنندگان در این جلسه نیز رضا انصاری، محمد‌رضا نجفی، حمیدرضا فولادگر، ولی ملکی، سیدمهدی مقدسی، سید جواد حسینی کیا و سعید باستانی بودند.