Skip to Content

برنامه های مرتضوی کاندیدای حقوقدان عضویت در شورای نگهبان

برنامه های مرتضوی کاندیدای حقوقدان عضویت در شورای نگهبان


مرتضوی کاندیدای حقوقدان برای عضویت در شورای نگهبان گفت:قانون برای رسیدن به حق بوده و برای از دست دادن آن نیست لذا شورای نگهبان به گونه ای رفتار خواهد کرد که مجموعه قوای کشور در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها به صورت قدرتمندی عمل کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، عبدالحمید مرتضوی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 25  تیرماه) مجلس شورای اسلامی، به عنوان نامزد معرفی شده به مجلس از سوی رئیس قوه قضائیه برای عضویت به عنوان حقوقدان در شورای نگهبان در معرفی خود، گفت: در دوران تحصیلی رتبه نخست فارغ التحصیلی را از دانشگاه شیراز و به دنبال آن از کشور کسب کردم و همچنین رتبه اول دکتری را دارم و 27 سال نیز در دانشگاه های کشور مشغول به تدریس هستم.

وی افزود: کار قضائی را از پایین ترین رده آن آغاز کرده و تا نهایی ترین رده آن یعنی رئیس شعبه دیوان عالی کشور ادامه دادم و همچنین قاضی عالیرتبه در دیوان عالی کشور بوده و با مطالعه درباره مسائل شورای نگهبان و مجلس به امور آن اشراف دارم.

این حقوقدان معرفی شده از سوی رئیس قوه قضائیه به مجلس ادامه داد: باید تلاش کنیم جامعه را به سمت بالندگی پیش برده و افتخارات بسیاری را در حوزه بین الملل از آن ایران اسلامی کنیم که برای این منظور باید قوانین کشور محکم باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در درجه اول باید قانون اساسی و اسناد بالادستی را سرلوحه قرار داد، عنوان کرد: لازم است در جریان رسیدگی به پرونده ها قوانین و اسناد بالادستی رعایت شود که اشراف کامل به آن مورد نیاز است تا در نهایت بتوانیم قوانینی در دسترس مردم قرار دهیم که مشکلات آن ها را برطرف کند.

مرتضوی در ادامه با تاکید بر ضرورت ارتباط بیشتر با مجلس از سوی شورای نگهبان، اظهار داشت: ارتباط قوی میان شورای نگهبان و مجلس باعث می شود آنچه شایسته ملت است به تصویب برسد که در جهت کاهش آلام آن ها بوده و راه حلی برای مشکلات تهیه کند.

این حقوقدان ادامه داد: امروز روز رسیدگی به گلایه های شما است و مطالبات زیادی از شورای نگهبان وجود دارد که باید بررسی شده و نیازها در این زمینه برطرف شود تا تصمیم سازی و تصمیم گیری ها محکم باشد.

وی ادامه داد: تصویب قوانین باید به نحوی باشد که هزینه های تصویب قانون به نفع آن باشد و عمر قانون را طولانی کند لذا برای رسیدن به این هدف باید عاقلانه اقدام کرد و شورای نگهبان به گونه ای تصمیم گیری کند که اقدامات مجلس هدر نرود که برای این منظور بررسی و همکاری های پیش از تصویب قوانین می تواند مثمرثمر باشد تا زمینه ارتقاء مجلس به جای تضعیف آن فراهم شود.

این کاندیدای معرفی شده از سوی قوه قضائیه به مجلس برای عضویت در شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: قانون برای رسیدن به حق بوده و برای از دست دادن آن نیست لذا شورای نگهبان به گونه ای رفتار خواهد کرد که مجموعه قوای کشور در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها به صورت قدرتمندی عمل کنند./