بازگشت به صفحه کامل

بر اساس توافق های پشت پرده، تصمیمی بر ادغام دو طرح وجود ندارد

بر اساس توافق های پشت پرده، تصمیمی بر ادغام دو طرح وجود ندارد


پژمان فر با اشاره به تصویب طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات با شورای عالی فضای مجازی در مجلس اظهار داشت: بنابر توافق‌های پشت صحنه که هیچگونه شفافیتی ندارد، این طرح مانده و نمی‌خواهند به آن رسیدگی کنند.

بر اساس توافق های پشت پرده، تصمیمی بر ادغام دو طرح وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نصرالله پژمان‌فر در نشست علنی امروز طی تذکر آیین‌نامه‌ای با بیان اینکه طرحی با عنوان "طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات با شورای عالی فضای مجازی" در صحن علنی مطرح شد و رأی آورد، گفت: یکی از همکاران نسبت به این مسئله اشکالاتی مطرح کرد که توسط رئیس مجلس در ابتدای خردادماه، مجددا به کمیسیون صنایع ارجاع شد، اما متاسفانه این طرح علی‌رغم پیگیری‌ها و مکاتبات بنده و همکارانم با هیات رئیسه هنوز در آن کمیسیون مانده است و ظاهراً بنابر توافق‌های پشت صحنه که هیچگونه شفافیتی ندارد، این طرح مانده و نمی‌خواهند به آن رسیدگی کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: این کار بی‌احترامی به آرای نمایندگان است، چراکه طرح مذکور رأی آورده است.

وی با اشاره به ابلاغ حکمی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تمامی شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی باید منحل شوند، تأکید کرد: این طرح باید با جدیت پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حذف شوراهای موازی با شورای عالی مجازی در شورا مورد بحث قرار گرفته و تقسیم کار نیز شده و البته بخشی از این کار را مجلس باید انجام دهد، چرا که قبلا در این خصوص قانون داشته است. و بخش دیگری از آن باید توسط جاهای دیگر انجام شود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: کمیسیون باید طی یک هماهنگی با شورای عالی مجازی، بخشی از آن را که وظیفه مجلس است پیگیری کند تا به سرانجام برسد.

وی با تاکید بر اینکه جلساتی در راستای تحقق این مسئله انجام شد که وی نیز در آنها شرکت داشته است، اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی برای تمامی شوراهایی که مورد نظر رهبری بوده، جلسه گذاشته و تقسیم کار کرده‌اند و بخشی از آن شوراها باید در مجلس حذف شود.