Skip to Content

بودجه‌ریزی برمبنای عملکرد مشکل کشور را حل نمی‌کند

مسعودی در نشست علنی مجلس

نماینده نیریز و استهبان در مجلس گفت: بودجه‌ریزی برمبنای عملکرد مشکل کشور را حل نمی‌کند چرا که مشکل ما فرهنگ مدیریت و مصرف‌گرایی در وزارتخانه‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی اصغر مسعودی نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی پس از سخنان محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه‌ریزی برمبنای عملکرد گفت: اگر نظارت قوی‌ باشد جلوی بسیاری از رانت‌ها گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید صرفا از نقص‌ها و اشکالات سخن بگوییم، اظهار داشت: 16 سال است که فقط از ایرادها سخن می‌گوییم در حالی که آنها مشخص هستند؛ عدالت و شفافیت در بودجه وجود ندارد و تبعیض‌ها توازن را در آن به هم می‌ریزد.

مسعودی با اشاره به اینکه گزارش تخلفات باید دقیق و سریع باشد گفت: گزارش تخلفات پس از 6 سال به درد نمی‌خورد.

وی با ذکر اینکه اولویت‌ها در بودجه‌ریزی لحاظ نمی‌شود خاطرنشان کرد: بدهی گندم‌کاران و کشاورزان پرداخت نمی‌شود اما بدهی ابرطلبکاران پرداخت می‌شود.

نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه کشور فرصت آزمون و خطا ندارد و نظارت باید در حین اجرا صورت گیرد گفت: بودجه‌ریزی برمنبای عملکرد مشکل ما را حل نمی‌کند چرا که مشکل ما فرهنگ مدیریت در کشور است و فرهنگ مصرف‌گرایی که باید از وزارتخانه‌ها بزداییم.