Skip to Content

بی‌کفایتی آل سعود در اداره «حرمین شریفین» مدیریت حج به طور مشترک در اختیار کشورهای اسلامی قرار گیرد

بی‌کفایتی آل سعود در اداره «حرمین شریفین» مدیریت حج به طور مشترک در اختیار کشورهای اسلامی قرار گیرد


رحماندوست نماینده مجلس شورای اسلامی

بی‌کفایتی آل سعود در اداره «حرمین شریفین» مدیریت حج به طور مشترک در اختیار کشورهای اسلامی قرار گیرد

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌کفایتی آل سعود در اداره حرمین شریفین اثبات شد، گفت: مدیریت حج باید به طور مشترک در اختیار کشورهای اسلامی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، مجتبی رحماندوست نماینده مجلس شورای اسلامی ، در واکنش به حادثه خونین مکه گفت: رژیم آل سعود با همکاری رژیم صهیونیستی و سران استکبار دست به دست هم دادند و تصمیم دارند حج را تضعیف کنند تا حج دیگر نماد قدرت و وحدت مسلمانان نباشد.

وی با اشاره به تلاش سران عربستان و آمریکا برای پایین آوردن قیمت نفت خاطرنشان کرد: آنان برای کاستن قدرت کشورهای اسلامی قیمت نفت را به یک سوم قیمت اصلی آن رساندند و راضی شدند به قیمت ضربه زدن به خودشان به ما نیز ضربه بزنند. بنابراین دور از ذهن نیست که تلاش کند حج را که سمبل وحدت و قدرت جهان اسلام است تضعیف کنند حتی اگر این امر به قیمت کاستن درآمد خودشان از طریق کاهش حجاج باشد.

رحماندوست این حادثه را توطئه بین‌المللی در جهت منافع سران رژیم صهیونیستی، عربستان و آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: این حادثه در راستای پروژه اسلام‌هراسی است تا حج تضعیف شود و مردم در سال های آینده از حضور در حج نگران شوند و امنیت خودشان را در خطر ببینند و به تدریج از تعداد زائران ایام حج تمتع کاهش یابد.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سران رژیم سعودی، آمریکا و عربستان سه مرکز مسجدالحرام و مسجدالنبی، مسجدالاقصی و سازمان ملل را در دست گرفته‌اند و امکان استفاده مردمی از این نهادهای بین‌المللی را نمی‌دهند و تنها در جهت منافع شیطانی خود آنان را به کار می‌گیرند.

رحماندوست در پایان خاطرنشان کرد: بی‌کفایتی آل سعود در حرمین شریفین به اثبات رسید بنابراین در درجه اول اداره حرمین شریفین و مدیریت حج باید به صورت مشترک در اختیار کشورهای اسلامی قرار بگیرد، همچنان که اداره سازمان ملل و مسجدالاقصی نیز باید از دست آمریکا و رژیم صهیونیستی خارج شود.