Skip to Content

تأکید شورا بر تعامل قوای سه گانه در همکاری با صدا و سیما

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما گفت: در جلسه دیشب این شورا بر وحدت و تعامل بین قوای سه گانه در عرصه همکاری با سازمان صدا و سیما تأکید شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما سید احسان قاضی زاده هاشمی افزود: شورای نظارت بر صدا و سیما مرکب از دو نماینده دولت ، دو نماینده از مجلس شورای اسلامی و دو نماینده از قوه قضائیه است که با رئیس و معاونان سیاسی و سیمای رسانه ملی دیشب جلسه ای را برگزار کردند.


وی گفت: جمعی از اعضای شورا نقد و نظرهایی را مطرح کردند که بنا شد تا این نظرها در جلسه شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی شود و با پرهیز از کارهای ژورنالیستی و مطبوعاتی که بر سطح تعامل و اعتماد بین قوای سه گانه و سازمان صدا و سیما تأثیر می گذارد مقرر شد تا دیدگاه ها و تبادل نظرها در درون شورا صورت گیرد.


قاضی زاده هاشمی ابراز امیدواری کرد: اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما بتوانند با وحدت و همدلی برای ارتقای سطح عملکرد این سازمان تلاش کنند.


وی افزود: در این جلسه تأکید شد تا اگر نظراتی در حوزه سیاسی، خبر، تولیدات سیما و سریال های تلویزیونی وجود دارد، این دیدگاه ها به سازمان صدا و سیما منعکس شود و سازمان هم آن را با هدف ارتقای سطح تولیدات رادیو و تلویزیونی خود مد نظر قرار دهد.


عضو شورای نظارت بر صدا و سیما گفت: همچنین موضوع دیگری در این جلسه مطرح و تأکید شد تا قوای سه گانه همراه با تعامل و همگرایی و نقد منصفانه ای که با هدف ارتقای آثار صدا و سیما دارند پشتیبانی های مالی و اعتباری لازم را هم در نظر بگیرند.

قاضی زاده هاشمی افزود: همانطور که می دانید مجلس شورای اسلامی مصوبه ای را برای سازمان صدا و سیما در نظر گرفته بود که بر اساس آن، هفت دهم درصد از بودجه عمومی کشور در اختیار این سازمان قرار گیرد اما با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه در آخرین روزهای سال 95 تصویب شد و توسط دولت اعمال نشده بود این بودجه و مصوبه به امسال نرسید و امیدواریم این مصوبه در بودجه سال 97 اعمال شود.


وی با اشاره به اعتبارات پیش بینی شده مربوط به سازمان صدا و سیما در بودجه سال 96 افزود: اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما به اتفاق از سازمان برنامه و بودجه خواستند تا حداکثر تخصیص را برای اعتبارات این سازمان صدا و سیما در نظر بگیرد تا شاهد ارتقای سطح تولیدات رادیو و تلویزیونی، برنامه های گفتگومحور، برنامه های ترکیبی و به ویژه ساختن سریال ها و آثار نمایشی فاخر در رسانه ملی باشیم.