Skip to Content

ترافیک دیپلمات‌های اروپایی در تهران

ترافیک دیپلمات‌های اروپایی در تهران


حیدرپور:

ترافیک دیپلمات‌های اروپایی در تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی ،عوض حیدرپور شهررضایی در گفتگو خانه ملت، به سفر همزمان مقاماتی از کشورهای اتریش،چک و اسپانیا به ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال حوادثی که در منطقه ایجاد شد نقش آفرینی اصولی داشته و مواضعی اتخاذ کرده است که با واقعیت کنونی جهان تطابق بسیاری دارد و تمام نقطه نظرهای ایران محقق شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: در این میان تنها به واسطه پرونده هسته ای ایران گره ای میان روابط ایران و دیگر کشورها به وجود آمده بود به طوری که آنها فعالیت هسته ای ایران را مغایر با صلح جهانی می دانستند.

وی ادامه داد: پس از انجام مذاکرات ایران با 1+5 و برجام، جامعه جهانی به این نتیجه رسید که ایران اهل مذاکره است و اقدامات کشورمان و موضع گیری هایش همراه با صلح جهانی است در نتیجه تمام کشورها ضمن اقرار به نقش آفرینی ایران در منطقه در جهت هماهنگی و همکاری با ایران در حوزه های مختلف ابراز علاقمندی کردند.

حیدرپور گفت: در فضای تازه ی ایجاد شده در روابط ایران و دولت های اروپایی، سفر هیات های بلندپایه ای از این کشورها به تهران نشانه اراده جدی دولتمردان اروپایی برای گسترش تعامل با ایران و گسترش همکاری در حوزه های مختلف است.