Skip to Content

تشریح نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین گزارش حوادث مدرسه اسوه‌حسنه زاهدان و واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در اعمال تبصره ۱ ماده ۴۵ آئین نامه داخلی برای ارائه به صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خانه ملت سیدحمایت میرزاده در تشریح  نشست امروز(یکشنبه ۱۴ بهمن‌ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: در بخش نخست نشست امروز کمیسیون میزبان رئیس سازمان فضایی کشور و مسئولان دانشگاه امیرکبیر در خصوص طراحی و پرتاب ماهواره پیام بودند که گزارشی امیدوارکننده از سوی این رئیس سازمان فضایی کشور در حوزه فناوری پرتاب ماهواره ارائه شد.

ایران در حلقه 9 کشور دست یافته به چرخه فناوری فضایی

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با استناد به گزارش ارائه شده در نشست امروز، عنوان کرد: در حال حاضر ایران در منطقه جایگاه نخست فناوری پرتاب ماهواره را در اختیار دارد و جز 11 کشوری هستیم که در این فناوری نوین حرفی برای گفتن داریم و از 9 کشوری هستیم که به چرخه کامل فناوری فضایی دست یافته‌ایم. بر همین مبنا کمیسیون ضمن قدردانی از تلاش‌‎های صورت گرفته در این حوزه اعلام آمادگی برای هرگونه حمایت پژوهشی در این حوزه را اعلام داشت.

حضور نمکی در کمیسیون آموزش برای ارائه برنامه‌هایش در حوزه آموزش پزشکی

وی تصریح کرد: در بخش دوم نشست امروز دکتر سعید نمکی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کمیسیون حاضر و توضیحاتی در خصوص برنامه‌های خود در حوزه آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ارائه و به سئوالات نمایندگان نیز پاسخ گفت.

میرزاده یادآور شد: دستور سوم کمیسیون قرائت گزارش اعمال تبصره 1 ماده 45 آئین نامه داخلی درخصوص حادثه مدرسه اسوه حسنه زاهدان جهت ارائه به صحن علنی مجلس بود که پس قرائت این گزارش مقرر شد اصلاحاتی برای ارائه به صحن روی این گزارش اعمال شود.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: آخرین دستور کار کمیسیون نیز قرائت گزارش اعمال تبصره 1 ماده 45 آئین نامه داخلی در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران برای ارائه به صحن علنی مجلس بود که مقرر شد اصلاحاتی روی این گزارش نیز اعمال شود.