Skip to Content

تصمیم‌گیری درباره فروش جایگاه‌های سوخت سازمان عشایر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

 نمایندگان مجلس فروش فروشگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت(فسیلی)، انبارهای ذخیره علوفه و کالا، اراضی و مستحدثات مربوط به سازمان امور عشایری را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نمایندگان درنشست علنی امروز (دوشنبه، 23 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی (8) تبصره 12 این لایحه  مخالفت کردند.

همچنین نمایندگان با پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر حذف این بند الحاقی مخالفت کردند لذا این تبصره برای اصلاحات بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی این بند الحاقی تصریح کرد: از آنجا که این بند الحاقی مخالف اصل 44 قانون اساسی است باید در کمیسیون تلفیق اصلاحاتی روی آن انجام شود.

 

در بخش درآمدی بند الحاقی (8) تبصره 12 آمده است که به سازمان امور عشایر ایران اجازه داده می‌شود کلیه فروشگاه‌ها، جایگاههای سوخت(فسیلی)، انبارهای ذخیره علوفه و کالا، اراضی و مستحدثات مربوطه را که متعلق به سازمان است و در اختیار شرکت‌های تعاونی عشایری و اتحادیه‌های مربوط قرار دارند با قیمت کارشناسی و دریافت ده‌ درصد (10%) قیمت به‌صورت نقد و مابقی به صورت اقساط پنجساله به شرکت‌ها و اتحادیه‌های بهره‌بردار واگذار کند. وجوه حاصل از واگذاری‌ها به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 210215 جدول شماره(5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود