Skip to Content

تصویب دوفوریت طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر امریکا

نمایندگان با بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا به صورت دو فوریت موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی به دو فوریت طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا با 189 رأی موافق، 2 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در جلسه با بررسی این طرح به صورت دو فوریت موافقت کردند.

دهقانی: نیروهای آمریکایی در غرب آسیا را به عنوان تروریست اعلام می کنیم

محمد دهقانی به عنوان طراح این طرح در توضیح آن، گفت: همه جریان های سیاسی و فراکسیون های مجلس این طرح را امضا کرده اند.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران، اظهار داشت: آمریکا خود حامی اصلی تروریسم در منطقه است و حتی خود بارها اعتراف کرده و این مسئله فاش شده است که آن ها موسس گروه های تروریستی همچون النصره و داعش هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا در رقابت های آمریکایی خود اعلام و اعتراف کرد که دولت آمریکا داعش را ایجاد کرده است، اظهار داشت: کلینتون در زمان کاندیداتوری خود اعتراف کرد برای ساقط کردن دولت وقت عراق، داعش را ایجاد کردند و آمریکا خود تشکیل دهنده آن ها بود.

دهقانی همچنین با بیان اینکه آمریکا 7 تریلیون دلار در منطقه خرج کرد تا جبهه مقاومت را از بین ببرد، عنوان کرد: با این حال داعش به عنوان مولود آمریکا در منطقه شکست خورد و سپاه توانست در سوریه و عراق اقدامات آن ها را خنثی کند لذا اقدام ترامپ و پمپئو علیه سپاه از روی عجز و ناتوانی بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه اعلام تروریستی بودن سپاه از سوی آمریکا را صرفا حقه ای تبلیغاتی دانست و افزود: جمهوری اسلامی و سپاه با این اقدامات دچار مشکل نمی شود و ما در روز پاسدار در کنار سپاه هستیم و آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند.

وی اضافه کرد: طبق قوانین بین المللی دولت ها نسبت به یکدیگر مصونیت دارند اما آمریکا این اصل را رعایت نکرده است.

 

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: براساس حق اقدام متقابل نیروهای آمریکایی در غرب آسیا را به عنوان تروریست اعلام می کنیم.