Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تصویب پالرمو مشارکت در اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله لبنان است

تصویب پالرمو مشارکت در اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله لبنان است


نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تصویب لایحه پالرمو را موجب مشارکت ایران در اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله لبنان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی عباس گودرزی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس در اخطاری با استناد به اصل ۱۵۳ قانون اساسی، گفت: چه ضرورتی دارد با وجود اینکه آمریکا نسبت به تعهداتش در برجام نقض عهد کرده و همگان شاهد این بودند که مشاور ترامپ برجام را وقیحانه مقابل چشم جهان پاره کرد حالا ما این لوایح را در مجلس تصویب کنیم.

وی افزود: آیا این خودباختگی و عقب‌نشینی برابر دشمن، شایسته ماست؟ ما هر چه بود در برجام دادیم و به تعهدات‌مان هم عمل کردیم،‌ این لوایح هم آمده بود تا در پسابرجام مبادلات بانکی را تسهیل کند اما حالا از برجام چیزی باقی نمانده است، برجام با آمریکا نتیجه نداد و حالا اروپا می‌خواهد چطور بدون آمریکا کاری انجام دهد. حداقل بابت آن امتیاز بگیریم و نباید به راحتی خواست آنها را اجابت کنیم.

وی یادآور شد: در همین لایحه پالرمو آنها حزب‌الله لبنان را متهم می‌کنند که گردش مالی‌اش را از طریق ترانزیت موادمخدر انجام می‌دهد و ما با تصویب این لایحه در اتهامات آنها علیه حزب‌الله مشارکت می‌کنیم.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر گودرزی گفت: شورای نگهبان صرفا دو سه ایراد شکلی نسبت به لایحه پالرمو گرفته و اگر این بار ایراد محتوایی گرفت آن را بررسی می‌کنیم.