Skip to Content

تضعیف شورای نگهبان توسط بالاترین مقام اجرایی کشور مورد انتظار نبود

تضعیف شورای نگهبان توسط بالاترین مقام اجرایی کشور مورد انتظار نبود


فولادگر در تذکر شفاهی: تضعیف شورای نگهبان توسط بالاترین مقام اجرایی کشورمورد انتظار نبود

تضعیف شورای نگهبان توسط بالاترین مقام اجرایی کشور مورد انتظار نبود

ماینده مردم اصفهان با انتقاد از تضعیف شورای نگهبان گفت: انتظار نداریم این کار از سوی بالاترین مقام اجرایی کشور انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس تی وی به نقل از خبرگزاری مهر حمیدرضا فولادگر در پایان جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی، با انتقاد از سخنان اخیر رئیس جمهور اظهار داشت: تضعیف شورای نگهبان برخلاف مشی مشخص و روشن حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است و انتظار نداریم که این کار از سوی بالاترین مقام اجرایی کشور انجام شود.

وی افزود: مشی فعلی شورای نگهبان مبنی بر نظارت استصوابی، مورد تایید امام (ره) و رهبری است و با همین نظارت استصوابی، الان رئیس جمهور محترم در مقام ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس در جایگاه نمایندگی هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به آن بخش از سخنان اخیر رئیس جمهور که مجلس اول را قوی ترین مجلس پس از انقلاب نامیده و به عدم وجود شورای نگهبان در انتخابات آن مجلس نیز اشاره کرده بود، گفت: اینکه مجلس اول مثال زدند، قوت این مجلس به علت عدم وجود شورای نگهبان نبود؛ بلکه این مجلس برآمده از انقلاب بود.

فولادگر افزود: اتفاقا در همین مجلس اول، نماینده ای به جرم مفاسد اخلاقی اعدام شد و  نماینده ای نیز به خارج از کشور فرار کرد که آن هم به دلیل عدم وجود شورای نگهبان بود.

وی تصریح کرد: دولت محترم توجه خود را به اجرای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل معطوف کند و حالا که شرکت های خارجی متقاضی سرمایه گذاری در ایران هستند، این مسئله را به شرط انتقال فناوری امکان پذیر کند.

نماینده مردم اصفهان در پایان در لغو برداشت های غیر قانونی از منابع آب و اجرای قانون در این حوزه و نیز پرداخت معوقات دولت به صندوق بازنشستگی فولاد برای حل مشکل این صندوق تاکید کرد.